СЕРКЛАЖ - ПОМОЩ !!!

  • 2 814
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Момичета "зарадваха" ме, че във вторника ще съм на преглед и ще се решава дали да ме позашият.Сега съм 18 г.с., по време на прегледа ще съм 19 г.с. Не е ли късно, на вас кога ви е правен ?
От друга страна ми намериха вчера трихомони и "умерено" количество стафилококи, който трябва да се излекуват задължително преди серклажа . Да добре предписаха ми Zinnat 5 дена , но имам опасения - ами бебето. Антибиотика бил много силен, имало вероятност слад като се роди бебока да е с различни алергии от него, ами пълната упойка по време на серклажа как ще му въздейства, има доста въпроси, който ме притесняват и искам да се допитам до вас . Много съм наплашена, ще си правя утре тест преди да пия антибиотика, но за бебето ме е страх много ...
А и антибиотика ще го пия 5 дена и на 6-ият съм на преглед за серклажа, как ще разберат ,че съм излекувана като ще съм под влияние на антибиотика още? Няма ли вероятност тези бактерии само да ги подтисна и след време пак да се появят ??? Много притеснения, много питанки имам , моля ВИ помогнете!!!
 Praynig  Cry  Cry

# 1
  • Мнения: 5 228
Зинат може да се пие по време на бременност, не се притеснявай. Щом така са ти предписали лекарите, няма страшно.
За серклажа не съм много на ясно, но до колкото знам до 22-раа седцмица може да се прави.
Стискам палци всичко да е наред! Бъди спокойна и всичко ще се оправи. Лека бременност!

# 2
  • Мнения: 2 489
За антибиотика не се притеснявай въобще. Толкова сме много тези, на които се налага да пият антибиотик, а и твоят е от група Б, нямаш място за притеснения.
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=369&TradeName … n&TradeId=836
Освен това си вече в 18 седмица, когато е много по-безопасно да се правят такива процедури.
Почивай си и дано всичко мине наред!

# 3
  • Мнения: 182
Какво значи група Б???

# 4
  • Мнения: 2 489
Всъщност кога установиха, че ще трябва да ти се направи серклаж?

# 5
  • Мнения: 2 489
Цитат на: janaj
Какво значи група Б???


Безопасна за плода, без доказани вредни влияния при животни и хора! Спокойно! Много от лекарствата, които пият бременните и се смятат за абсолютно безвредни са от тази група.

# 6
  • Мнения: 212
Ne se pritesniavai,na men mi go praviha gore-dolu po sushtoto vreme.principno triabva da se napravi do 21g.s.Kusmet!

# 7
  • Мнения: 212
zabravih!otnosno antibiotika i az go pih,naistina e silen,no niamashe stranichni efecti,taka che spoko! Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
а защо ще ти правят серклаж?
Какви оплаквания имаш?

# 9
  • Мнения: 2 489
Всъщност аз не разбрах - ще ходиш другата седмица да провериш дали не трябва да ти правят серклаж или не...
Аз отидох в 18-та седмица да проверя това и се видя, че шийката си е абсолютно затворена. Извинявай, би ли пояснила.

# 10
  • Мнения: 182
Ако знаете камък ми падна от сърцето
 #Milti
Установиха ,че съм за серклаж защото имам едно раждане миналата година, бебето обачи почена в мен 2 дена след термина, родих нормално, но явно не са ме зашили като хората. Почуствах тежест ниско долу и при прегледа се установи, че имам леко скъсяване на шийката и разкъсване. Лекарката е на мнение, че съм на катнар и още не ми бил сигурен ,но мен много ме е страх и то за бебето предимно  Cry

# 11
  • Мнения: 182
Цитат на: sunny_zt
Всъщност аз не разбрах - ще ходиш другата седмица да провериш дали не трябва да ти правят серклаж или не...
Аз отидох в 18-та седмица да проверя това и се видя, че шийката си е абсолютно затворена. Извинявай, би ли пояснила.


Миналата бях и видя лекото скъсяване, но каза че не е още фатално , пусна ми вагинален секрет и след лечението ще провери дали има още разкъсване или скъсяване, с една дума ще прецени дали да ме зашие. Въпреки, че не е много съгласна и самата лекарка

# 12
  • Мнения: 2 489
Съжалявам искрено за това, което ти се е случило.
Дано всичко да мине наред, каквото и да решат лекарите.
Има доста майчета, на които се прави серклаж и си раждат здрави бебета!
Стискам ти палци!

# 13
  • Мнения: 182
Цитат на: sunny_zt
Съжалявам искрено за това, което ти се е случило.
Дано всичко да мине наред, каквото и да решат лекарите.
Има доста майчета, на които се прави серклаж и си раждат здрави бебета!
Стискам ти палци!


Благодаря ти не исках да плаша никой , офф хич пък и не съобразих  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 910
Яна, не се притеснявай, всичко за което говориш е в реда на нещата и просто трябва да го направиш заради бебка. Зиннат е един от най-чистите антибиотици, ако може така да се каже...

Общи условия

Активация на акаунт