за ваксината от родилния дом

  • 826
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравейте,искам да ви попитам нормално ли е ваксината от родилния дом,която поставиха на дъщеря ми(БЦЖ)се поду леко,зачерви се и като че ли има нещо вътре?бебка е на 2 месеца и 11 дни и от скоро е така зачервена,тя е тази в ръчичката.втория прием е в крачето и там няма нищо.моля да ме успокоите,още не съм питала педито за това...

# 1
  • Мнения: 639
Вашето джи пи нищо ли не ти е обяснило? Това подуване и зачервяване е нормално и показва че е направена качествено ваксината. Нарича се бецежит. Не се тревожи, нищо не му се слага с нищо не се третира ще изчезне само. Просто ви е добре направена ваксината. Grinning
 Това в крачето не е втори прием а първи прием за противохепатитна ваксина.
В родилния дом се правят две васксини - противотуберкулозна ( БЦЖ) и противохепатитна ( тази се прави от 1985 година)

# 2
  • София
  • Мнения: 8 280
нормално е, нашата педиатърка ни беше предупредила да очакваме такова нещо (не е задължително при нас само стан червено като пъпчица, беда е мехурче)

# 3
  • Мнения: 8 917
здравейте,искам да ви попитам нормално ли е ваксината от родилния дом,която поставиха на дъщеря ми(БЦЖ)се поду леко,зачерви се и като че ли има нещо вътре?бебка е на 2 месеца и 11 дни и от скоро е така зачервена,тя е тази в ръчичката.втория прием е в крачето и там няма нищо.моля да ме успокоите,още не съм питала педито за това...
Попитай я, но мисля, че всичко е в реда на нещата Peace

Общи условия

Активация на акаунт