Кога оставихте бебето на голямото дете?

  • 1 249
  • 23
  •   1
Отговори
Синът ми е на 9 навършени години, а малката на три месеца. Той много иска да я вади от креватчето и да я носи, но засега му разрешаваме само ако има възрастен до него.

Той помоли да попитам във форума:
Вие от кога разрешихте на големите си деца да носят малките? И кога им ги оставихте за първи път за по дълго да ги гледат?  newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 2 498
Виж ми лентичките и ще разбереш за разликата на децета ми...от 4-я мес. даже я оставях на каката за да отида до магазина....синът ти е голям-не се притеснявай-няма да нарани бебето..

# 2
  • Мнения: 4 418
И моят син е на 9г ,а дъщеря ми на 1,5 м.Даваме му да я държи ,но някой да му я подаде.Не му давам да я вади от кошарата сам.Когато се къпя или простирам и т.н. той стои да я гледа..Но не смея да му я оставя за повече от 10 мин. и аз да съм извън къщи..

# 3
  • Мнения: 219
Здравей от мен,

и аз като теб имам син на почти 9 години ,кака на 12 и бебе на 43 дни. Голямите деца много ми помагат. Оставям им бебето и съм сигурна ,че ще го пазят. Разбира се го оставям за малко. Но ми се налага да излизам до магазина или до аптеката, тогава сина ми я пази. Справя се чудесно. Когато плаче се редуват да я носят. 
Моят съвет към теб е да включваш баткото да помага за бебето ,защото в противен случай ще започне да ревнува от него. Все пак той е бил сам на мама и татко цели 9 години , а сега има конкуренция. Още не се е осъснал ,затова да помага с каквото може. Така ще се чувства полезен и пораснал.
Успех и не се тревожи ще се справи newsm51

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На моите разликата е 9 год. и половина.
Каката се беше "самообслужила" една сутрин - извадила малкия, тогава двумесечен, и му беше сменила памперса, докато аз още спях... И когато се събудих я видях да шушне в пакета памперси. Назидателно ми каза "Бебето се наакало, а ти спиш ли, спиш!"
Давах й да го гушка колкото иска, но при условие, че седи, или да си играе с него на спалнята.
Постепенно почнах да й разрешавам и повече гледане, но тя е много внимателна и грижлива и старателно изпълнява каквото съм казала.
Сега малкия е на 3 год и 3 мс и тя го гледа и сама за по няколко часа, той я слуша и много я обича. Сутрин като се събуди, само се оглежда към нейното легло да види дали се е събудила.
Според мен зависи от децата. Ако голямото е послушно, а малкото е кротко и не създава проблеми, може да се остави. В моя случай каката ще е наясно с гледането на бебоци, като порасне.
Завчера бяха много смешни, него го нахапали комари, тя го намазала с Фенистил, той се чеше, а тя само мърмори "Не се чеши бе, не се чеши, нали съм те намазала!" а той прави кисела физиономия продължава да се почесва...

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успокойте синът си , защото аз станах леля на 20 години и сестра ми не ми я даваше да я пипам в началото, данеби да не знам как да я взема. Ама аз нахална си я взимах, все пак леля съм.
Обяснете му как и защо трябва да внимава и си го оставете все пак той е брат и щом има желание използувайте момента докато още не му омръзнало.

# 6
  • Мнения: 35 891
не давам на каката я вдига беба, но тя все пак го прави Simple Smile
оставям я за кратко докато се къпя на отворена врата

# 7
Синът ми истински се радва на бебето. Но така ме е страх като я вдига от креватчето - да не я изпусне или да не й хлопне главата в ръба. Понякога си мисля, че го подценявам. Друг път ми се струва, че вече станал голямо момче. Не е лесно.
Оказа се, че с две деца не като два пъти с по едно, нали?

# 8
  • Мнения: 3 405
Довери се на баткото, нека се чувства част от живота на бебето. И на нас ни предстоят такива емоции и се надявам да съм спокойна и да реагирам адекватно.

Е, и мен сестра ми, с 9 години по-голяма, ме е обърнала с количката като съм била пеленаче, но май нищо ми няма Joy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз имам разлика с моята сестра 9 години. Тя е по-голямата. и много ме е гледала като бебе. Вярно, момичета сме, но децата са различни, независимо от пола. Имало и инциденти (малки), но много е отменяла майка ми. Мисля, че ако малко по малко увеличаваш заетостта и отговорностите му, в началото в присъствието на възрастен, постепенно ще му имаш все повече доверие. Успех!  Peace

# 10
  • Мнения: 359
когато малката проходи, можеш да му я оставяш за известно време.

# 11
  • София
  • Мнения: 298
Не знам дали бих се доверила дори на 9 годишния си син да носи бебето. Децата са невнимателни, може да се спъне и да паднат заедно, а и не знам доколко може да издържи бебе в ръцете си, плюс дали не е вредно за самия батко да носи бебето.

Обаче на моя 6 годишен син спокойно оставям бебката, когато е закопчана някъде, или е на земята. Играят си, той я пази и знае, че трябва да ме повика, ако нещо стане. Разбира се, след раждането й, имаше 4-5 месечен инструктаж, а и сега тя вече не е толкова беззащитна. Оставям ги заедно, за се къпя (на отворена врата), да простра и други подобни.

# 12
Сега синът ми чете само положителните мнения и адски авторитетно заявява "във форума казаха, че може".
Може би наистина трябва да му гласувам повече доверие.
И аз се уча - за първи път ми е да имам две деца.  Hug И ми е много хубаво! Joy

# 13
  • Мнения: 1 878
Оооо нашия батко е на 5.5 години и го оставям да ми пази бебко в тяхнта стая, а аз шетам, готвя ........... носи го при мен като го помоля, но от креватчето не може да го вади. Разбира се имаме и дребни аварий, но мисля е важно да му гласувам доверие заради отношенията помежду им и ревността.

# 14
  • Мнения: 11 505
Когато Беба се роди синът ми беше на 10 години,и тъй като отглеждам сама децата още от самото начало започнах да я оставям на баткото.За носенето все още не му се доверявам напълно,пък и той не се чувства много сигурен,но когато трябва да ги оставя сами,дори и за по-дълго време се справя много добре.

Общи условия

Активация на акаунт