витамин Д + флуор

  • 3 001
  • 21
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте!

Искам да попитам дали давате витамин Д в комбинация с флуор? В Германия, където е роден синът ми, педиатрите препоръчват витамин Д + флуор (казва се Fluor Vigantoletten 500). Обаче много акушерки са против, както и - surprise, surprise - зъболекарите били против ранния прием на флуор (преди зъбките).

Ще се радвам да споделите опит!

# 1
  • Мнения: 3 423
Кога давам, кога забравям...
С тия жеги едва ли ще рахитясат децата...

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Витамин Д давах до към 11мес., но за Флуор и аз си мисля, че е рано. В  АМ(кърма) мисля го има.

# 3
  • Мнения: 3 356
Не съм давала вит. Д може би от месец,преди това на когато се сетя ,на около 10 дни.
Флор не давам и не смятам да давам .

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В Германия през лятото може и да имат нужда децата от вит. Д, но тук в БГ определено не се нуждаят от вит. Д и то през лятото.
Моментът с приема на флуор е доста спорен.

# 5
  • на село
  • Мнения: 56
Дъщеря ми е родена в Холандия,също през лятото и там също се дава витамин Д,но флуор не съм й давала досега

# 6
  • Мнения: 2 292
Аз давам. Ние и без това сме си с широко отворена фонтанела ... А флуор знам, че ее добре да се дава. Особено, ако във водата няма . Прочетох упътването и там пише , че странични ефекти няма  Wink

# 7
  • Мнения: 2 885
Аз давам. Ние и без това сме си с широко отворена фонтанела ... А флуор знам, че ее добре да се дава. Особено, ако във водата няма . Прочетох упътването и там пише , че странични ефекти няма  Wink

Всички сме чели листовката. Но малко явно знаем, че флуора е токсичен.
До началото на лятото давах вит.Д. Флуор никога няма да си и помисля да давам.
И съветвам всички познати мами да не се влият от реклами или мнения на лекари,
ами да почетат допълнително за вредата от флуора.

# 8
  • Мнения: 4 392
Вит.Д давах почти до годинката,но накрая много нередовно Wink,но флуор-не.

# 9
  • Мнения: 941
витамин-д давам, за флуора от време на време, забравям го, има доста спор по тези въпроси,

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз давам и двете. Но ще спра флуора. Четох доста и реших, че няма нужда.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Всички сме чели листовката. Но малко явно знаем, че флуора е токсичен.
До началото на лятото давах вит.Д. Флуор никога няма да си и помисля да давам.
И съветвам всички познати мами да не се влият от реклами или мнения на лекари,
ами да почетат допълнително за вредата от флуора.
Имам един въпрос? Ти и минерална вода ли не даваш, защото там се съдържа флуор? И защо тогава стоматолозите го препоръчват? newsm78

# 12
  • Мнения: 3 521
Давам комбинираният вит. Д с флуор...но и аz не съм много стриктна_кога дам, кога zабравя Embarassed...
zа това колко е токсичен флуора има иzписано една камара неща...иzчетох доста, консултирах се с братът на мъжа ми(фармацевт), най_добрата му приятелка(фармацевт) и съпругът и(детски zаболекар), педито и акушерката...всички до един каzаха ДА zа флуора, но САМО в определените количества, които са в детските таблетки...когато zапочнем да иzполzваме пасти или да пием вода, която е с флуор ще ги спра Sunglasses.

# 13
  • Мнения: 2 885
Давам изворна Девин. Там има флуор.
Въпроса е да не давам повече като капки, пасти за зъби и пр.
Че няма спасение от флуора е ясно...

# 14
  • Мнения: 826
В щатите не се дава нито вит.Д,нито флуор!

Общи условия

Активация на акаунт