Пилешко със сметана и топено сирене

  • 41 019
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Неднам дали я има тази рецепта,но ми я каза една приятелка и става много бързо,лесно и вкусно.Та така:
Продукти:
1.Пилешко филе или бонфиле
2.Една кофичка сметана на Данон /а може и Хопла/
3.Топено пушено сирене-една разсфасовка.

Приготвяне:
Запържва се суровото пилешко филе на не много силен огън,когато е почти готово се добавя нарязаното на парченца топено пушено сирене и се разбърква докато се разтопи.След като сиренето се разтопи,се добавя сметаната,разбърква се 2-3 пъти и се сваля от огъня.Сол може и да не се добавя,тъй като сиренето е достатъчно солено.
Добър апетит!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А може и без пържене!
Пилешкото филе се маринова в разни подправки, каквото хванеш. Аз обикновено го нарязвам на ивици, дебелички, щото ги редя в намазнена тавичка нагъсто, заливам със сметана заквасена(понякога добавям майонеза или разреждам с вода, щото сметаната била малко) и редя парчета топено сирене. Пека на 220 градуса с вентилатор и много се кефя на манджарето. Hug

Маринатата ми включва соев сос, червен пипер и чер, може подправка за пиле някаква купена, но може и без нея, сол навярно, горчица и бира, чесън, босилек...  Crazy

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А колко вкусно става и със синьо сирене....Мммм!  chef

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Shocked Малей, как можах да го забравя!! И на гостите си го сервирах без синьо, а то туй е таквоз вълшбество ненадминато! Задължително тряба да има синьо сиренце!!  Heart Eyes

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
А ако преди месото запържите до леко порозовяване по дребни главички лук и след това месце и сметана с топено сирене става божественно. Лукът омеква и става сладък.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 919
Ще го направя - със синьо сирене.  newsm78

# 6
  • Мнения: 231
На котлон или на фурна, това е едно от любимите ми ястия. Предпочитам течната сметана, но това си е до вкус. Който не е, нека опита със синьо сирене - ще си оближе пръстите...ммм Blush

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Карчева, мерсаж за идейката  bouquet,... това ще е вечрята днес.
Иначе аз правя подобно със свинско бон филе и всички продукти са в достатъчно количество Sunglasses. В йена - ред месо (на колелца)посолявам леко, ред гъби (предварително задушени в масло), ред топено сирене.....най отгоре покривам плътно със голяма кофичка закв. сметана и пека на слаб огън повечко време ....ммммм..... без думи!  bowuu
Рецептата е от свеки и незнайно защо я именуваме Френска манджа (особенно това, последното как френски звучииии... ама карай  Laughing)

# 8
  • Мнения: 5 873
Благодаря за рецептата.Ще се пробва при първа възможност! Wink

# 9
  • Мнения: 208
Опитана рецепта + гъбки = badscale

# 10
  • Мнения: 9 107
освен пилешко, правя и със свинско и телешко филе. Без запържване, всичко задушавам или в йена, или в тава с капак. Освен месото на хапки - дребни гъбки, пушено сирене, прясно мляко, 3 л. горчица и чашка вода, че задушавам повечковреме във фурната, абе ей тук е

# 11
  • Мнения: 1 925
Ей, много вкусна рецепта, ама как не съм се сещала да я правя. Мерси ! За утре това ще е хапването. Само че пилешкото ще го направя на скара, че не обичам пържено   Peace

# 12
  • Мнения: 4 668
И аз слагам  гъби ! Задушавам месото , после гъбите с малко бяло вино и магданоз , може и пресен лук който обича и всичко се обърква в йената заедно със сметаната и сиренето . Пека го с фолио ! Със синъо сирене наистина става супер !

# 13
  • Мнения: 1 117
Правила съм я тази гозба.Става и бързо и вкусно.Гъбки не слагам,защото мъжо не обича Sad

Общи условия

Активация на акаунт