Детски влогове и застраховка живот къде в Б-я?

  • 791
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Дали някой е откривал детски влогове я България и застраховка живот?

Имате ли впечатления от българските банки и застрахователни компании? Кои са с "по-добри" условия и каквото още се сетите.

Най-вече ме интересуват детските влогове.

Разгледах някои банки и Алианц България но лихвените проценти много варират та имам нужда от малко помощт от ваша страна  Grinning

# 1
  • Мнения: 7 091
Дали някой е откривал детски влогове я България и застраховка живот?

Имате ли впечатления от българските банки и застрахователни компании? Кои са с "по-добри" условия и каквото още се сетите.

Най-вече ме интересуват детските влогове.

Разгледах някои банки и Алианц България но лихвените проценти много варират та имам нужда от малко помощт от ваша страна  Grinning

Аз гледах на Райфайзен и на Експресбанк и на двете места не ми харесаха условията за детски влог. А за застраховките живот да не говорим. Направихме си тук.

# 2
  • Мнения: 4 458
Всъщност исках да питам и къде имате такива влогове  Grinning  Чудех се и ако влога е в Б-я дали да е в лева или друга валута....

Tandoori , дали си гледала в Алианц? Аз като гледам там условията са доста приемливи. Писах им, но още нямам отговор. По това което прочетох лихвите са възходящи като започват от +10% над основната лихва на на-добрата им оферта която е около 5% стига до 7% мисля беше.  На кратко ако е това което си мисля лихвата започва от 15% ....
Незнам обаче кое, банката или застрахователното друйество са по-добрия избор .....

# 3
  • Мнения: 7 091
Всъщност исках да питам и къде имате такива влогове  Grinning  Чудех се и ако влога е в Б-я дали да е в лева или друга валута....

Tandoori , дали си гледала в Алианц? Аз като гледам там условията са доста приемливи. Писах им, но още нямам отговор. По това което прочетох лихвите са възходящи като започват от +10% над основната лихва на на-добрата им оферта която е около 5% стига до 7% мисля беше.  На кратко ако е това което си мисля лихвата започва от 15% ....
Незнам обаче кое, банката или застрахователното друйество са по-добрия избор .....

Ако влога ти е във валута лихвите са по-изгодни ( все пак трябва да имаш предвид курса разбира се). Ние към Алианц имаме застраховка на нбедвижимо имущество, обаче не мога да ти кажа условията, защото всички документи са ми в БГ. Ти сигурна ли си за тези цифри обаче? А ти искаш детски влог или застраховка, че май нещо не разбрах?

# 4
  • Мнения: 4 458
А ти искаш детски влог или застраховка, че май нещо не разбрах?

Детски влог искам. Мислех си че като български граждани ще е добре децата да имат влог в Б-я....

# 5
  • Мнения: 7 091
А ти искаш детски влог или застраховка, че май нещо не разбрах?

Детски влог искам. Мислех си че като български граждани ще е добре децата да имат влог в Б-я....

ВИж тук:
http://www.sgexpressbank.bg/bg/php/openpage.php?language=bg& … ;subitem=childdep
Мен лично не ме устройва, но само информативно..

# 6
  • Мнения: 4 458
Da, tova go gledah no naistina ne e dobro.

Sega vidyah drugo :

Средната годишна доходност на депозита (при действащите в момента лихвени нива) достига до 12%. Така например, ако родители открият депозит на новороденото си дете и внасят всеки месец по 50 лв., средствата по депозита за 18 години престой в банката ще достигнат 20 492 лв.

tova e v Allianz, kakto i tova:

http://bank.allianz.bg/index.php?page=deposit_detstvo

za sajelenie oshte ne sa mi otgovorili na @ koyto im pusnah s razni vaproscheta Wink

# 7
  • Мнения: X
И аз в момента се интересувам от детски влог и разглеждам условията по различните банки в БГ. Освен лихвените процети, гледам и каква е възможността парите да бъдат изтеглени преди навършване на 18 години на детето, без да се иска съгласието на съда... Все пак - никой не знае какво може да се случи, срока е достатъчно дълъг, добре е да имаш възможност да разполагаш с парите на детето без излишни формалности...
Ето тук има кратка и синтезирана информация по темата:
http://banks.dir.bg/b.php?g=6&s=43

Общи условия

Активация на акаунт