Много ли яде???

  • 2 689
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 492
Здравейте!
Искам да чуя и вашето мнение! Досега не съм се замисляла, но като прочетох няколко то темите, честно ви казвам притесних се! Не мога да кажа колко правилен е начина на хранене на бебка, но е по съвет на педиатърката - на поискване.  В началото се будеше като по часовник през 3 часа, но като спря храненията в 21ч. и 3ч., малко се промени. Опитвала съм да я будя в 21ч., за да спи 21-6ч., но резултата е, че си става и в 24ч. и храненията стават още повече!  На адаптирано мляко е-Нутрилон!  На 3.5 месеца е.

родена-3.600 кг. 52см.
1месец-5.300 кг. /+1.800кг. #Shocked /56см.
2месец-6.400 кг. /+1.100кг./60см.
3месец-6.900 кг. /+0.500кг./63см.

Не ме притесняват толкова килограмите, защото не изглежда дебела, по-скоро дълга. Знам, че всяко бебе е различно, но количеството, което изяжда тя се различава доста от това на другите бебета????

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 01:57 от ОК

# 1
  • Мнения: 3 334
Споко-моята принцеса не яде като твоята,но пък с дължината ви бием-на 3м. беше 65см.,а сега сме вече 68см.Като само за вторият месец се удължи с 7см. #Shocked Щях определено да припадна.Ние обаче от 2-рия месец не ядем в 24,00ч.

# 2
  • Мнения: 5 713
gledai samo da ne jade pove4e ot 1l na den xrana / tova sum go pro4ela v knigata na liljana trifonova /. tam su6to pi6e 4e za tazi vuzrast se preporu4va da se jade po 140-150 ml na kilogram teglo.
6900 *140ml=966ml
gore dolu ste v tezi granici
taka 4e spoko  Close-mas:

# 3
  • Мнения: 46 492
Цитат на: verri_77
gledai samo da ne jade pove4e ot 1l na den xrana / tova sum go pro4ela v knigata na liljana trifonova /. tam su6to pi6e 4e za tazi vuzrast se preporu4va da se jade po 140-150 ml na kilogram teglo.
6900 *140ml=966ml
gore dolu ste v tezi granici
taka 4e spoko  Close-mas:


Това ме успокои Grinning А и сигурно сме минали 7.000 кг., защото последните мерки и теглилки са от 17.11.
Благодаря! Отдавна съм се наканила да я купя тази книга Grinning

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами мн добре си наддавате .
може по енерги4но бебе да е и да изразходва пове4е  енергия
радваи се 4е папа!!!! Stuck Out Tongue

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Цитат на: nikol78

Това ме успокои Grinning А и сигурно сме минали 7.000 кг., защото последните мерки и теглилки са от 17.11.

Ние толкова тежахме в 6,5 мес.!  #Crazy Въпроса е, че сте на адаптирано, а ние бяхме изцяло на кърма, тъй че може и да е нормално, въпреки, че ми се струват множко кг.  Wink

# 6
  • Мнения: 46 492
Цитат на: Kissa
Цитат на: nikol78

Това ме успокои Grinning А и сигурно сме минали 7.000 кг., защото последните мерки и теглилки са от 17.11.

Ние толкова тежахме в 6,5 мес.!  #Crazy Въпроса е, че сте на адаптирано, а ние бяхме изцяло на кърма, тъй че може и да е нормално, въпреки, че ми се струват множко кг.  Wink


Аз погледнах в една две книги и за нейните самнтиметри, теглото е ок, на май наистина от адаптираното вървим с 2 месеца напред!

# 7
  • Мнения: 455
Zdravei Nikol. Ne se pritesniavai za dashterichkata si, mnogo si e dobre detence. No ne si misli che e ot adaptiranoto mliako. Mnogo lekari tvardiat, che ot nego se naddava mnogo i decata go piat, no ela da vidish moiat sinkovec. Na adaptirano mliako e ot  rajdaneto si, na 25.11. navarshi 6 meseca, teji 7 500 kg, pri rast 70 sm. Naddal e za posledniat mesec samo 100 grama!!! Kogato go tegliha v detskata konsultacia tri pati se navejdah da go gledam toia pusti kantar, no vse tolkova si pokazvashe. Taka, che da ti e jiva i zdrava bebka i da si papa kolkoto iska adaptirano mliako. Po li e dobre da iade po malko i da ti kapriznichi kato moiat sinkovec?  #Milti

# 8
Според мен си хапвате малко повечко. Ама то е много индивидуално. Аз му давам 150 мл 6 пъти на ден. На 3 мес тежеше 6600. Според мен не трябва повече да увеличаваш милилитрите и да останете на тези. Защото не трябва да поема повече от литър течности на ден. Заедно със соковете!!!
Ама се консултирай с твойта лекарка, тя знае най-добре! И книжките също погледни:))

# 9
  • Мнения: 1 517
малее на 3 месеца 7 кила   Shocked убихте ме

# 10
Цитат на: karla
малее на 3 месеца 7 кила   Shocked убихте ме


Кое точно те уби? Все пак вземи под внимание теглото при раждане и сантиметрите Grinning

# 11
Цитат на: brigite
Според мен си хапвате малко повечко. Ама то е много индивидуално. Аз му давам 150 мл 6 пъти на ден. На 3 мес тежеше 6600. Според мен не трябва повече да увеличаваш милилитрите и да останете на тези. Защото не трябва да поема повече от литър течности на ден. Заедно със соковете!!!
Ама се консултирай с твойта лекарка, тя знае най-добре! И книжките също погледни:))


Лекарката каза-каквото пише на кутията, а там пише 180 мл???? А заедно със соковете количеството става 1 л., но винаги остава в шишето, така че даже е малко под литър!

# 12
  • Мнения: 46 492
Много се извинявам, горните 2 две мнения са мои, но като пия малко вино и....................  Drunk

# 13
  • Мнения: 3 379
На тези килограми вече не смяташ по месеци и тегло, а гледаш да е под един литър храна на ден. До годинката храната на детето трябва да е под литър на ден. Също така на хранене да е до 200 мл.

И Гого се роди колкото вас на кг и см и беше 7кг на 3.5-4 месеца и 68 см. Не е хич дебел, сега е почти 9 кг и 72 см и си изглежда екстра. Така че споко  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Anonymous
Цитат на: karla
малее на 3 месеца 7 кила   Shocked убихте ме


Кое точно те уби? Все пак вземи под внимание теглото при раждане и сантиметрите Grinning

е добре де и Ники се роди голям,незнам не съм си ги записвала тия работи а картона му за сега не е тука да погледна ,но сега е 10 кг

Общи условия

Активация на акаунт