цепване на лигавицата под езика на бебче?

  • 1 734
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Оказасе че на малчо ще му цепват лигавицата която е под езичето,но като направи 6 месеца и като спрат жегите
Въпросът ми е-на някой случвало ли се е и как мина всичко , че съм се притеснила  Embarassed  Cry

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
И ние имаме т.н. "къса юздичка". Доки каза, да изчакаме още малко щото можела да се разтегне и дса няма нужда от цепене , но мисля да я заведа на специалист - само незнам дали на УНГ или стоматолог newsm78
Ако пуснеш в търсачката "къса юздичка " ще ти излязат доста неща Peace

# 2
  • Мнения: 723
И ние имаме т.н. "къса юздичка". Доки каза, да изчакаме още малко щото можела да се разтегне и дса няма нужда от цепене , но мисля да я заведа на специалист - само незнам дали на УНГ или стоматолог newsm78
Ако пуснеш в търсачката "къса юздичка " ще ти излязат доста неща Peace
Заведи я задължително на зъболекар-хирург - това е специалистът, който може да каже със сигурност какво трябва да се предприеме. Алекса имаше същия проблем, водихме я през два месеца почти една година, за да наблюдават има ли развитие (защото късата юздичка не й пречеше на храненето, т.е. не е спешен случай). Слава богу, оказа се от малкия процент деца, на които юздичката се издължи от само себе си Simple Smile Пожелавам го и на теб Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
И ние имаме т.н. "къса юздичка". Доки каза, да изчакаме още малко щото можела да се разтегне и дса няма нужда от цепене , но мисля да я заведа на специалист - само незнам дали на УНГ или стоматолог newsm78
Ако пуснеш в търсачката "къса юздичка " ще ти излязат доста неща Peace
Заведи я задължително на зъболекар-хирург - това е специалистът, който може да каже със сигурност какво трябва да се предприеме. Алекса имаше същия проблем, водихме я през два месеца почти една година, за да наблюдават има ли развитие (защото късата юздичка не й пречеше на храненето, т.е. не е спешен случай). Слава богу, оказа се от малкия процент деца, на които юздичката се издължи от само себе си Simple Smile Пожелавам го и на теб Simple Smile


Благодаря ти  bouquet
А можеш ли да ми кажеш вие при кой я водехте зза всеки случай - може и на лични  bouquet

# 4
Здрасти!
Минахме през това и искам да ти кажа, че не кой-знае какъв проблем. Малкия така се роди - с много къса юздичка. Майка ми го забеляза, защото така е било и на брат ми. На него като бебе педиатърката му го е срязала. Нашата обаче - не се нави. Първо отидохме на преглед при стоматолог, който каза: ами, изчакайте, докато проговори, та да видим дали ще има говорен дефект (как пък не - после и на логопед!). След това се насочихме към стоматологията, от където избягахме, защото искаха да правят операция под пълна упойка!!! Разказвам ти всичко това, за да не минаваш през него, т.к. юздичката под езика НЕ Е кръвоснабдена.
НАКРАЯ се свързахме с една лекарка (стоматолог-хирург на частна практика), отидохме при нея, повдигна езичето, кръцна с една ножичка, малкия каза "мяу", дадох му да суче и след минута всички бяхме забравили за историята. Тогава беше на два месеца и до ден днешен съм щастлива, че го направихме толкова рано, защото сега е като шило в торба и не би стоял спокойно. Сега, обаче може да се хили, плези и всички други екстри!!!

Общи условия

Активация на акаунт