Момченцето ми говори в женски род за себе си

  • 1 864
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
Стиви е на 2г и 2 месеца почти, говори от доста време, а отскоро започна да се осъзнава като "аз" и се опитва да говори правилно.

Обаче много ме притеснява като каже "мамо, виж къде съм се качиЛА, какво съм направиЛа" и т.н в женски род.
Аз всеки път го поправям, но той упорито си повтаря по този начин думите.
Винаги казваше мама е момиченце, а Стиви е момченце, но вчера ми заяви, че иска да е момиченце и да има дълга опашка и аз изпаднах в тотална депресия Cry
Днес пипаше метлата и аз му казах да я остави защото е само за жени, а той ми заяви, че е жена и иска да мете... #Crazy
Вече ужасно съм се притеснила дали пък наистина не се самоопределя като жена?! Ужас!!!
На каква възраст започват да различават половете и да се определят като някой от тях?

Моля ви успокойте ме  Sob

# 1
  • Мнения: 1 761
Успокой се,нормално е.Ако прекарва по-голяма част от времето си с теб е съвсем логично да ти подражава-говориш за себе си в женски род и той го прави,готвиш,чистиш- и той след теб.Едва към 4-5 годишни момчетата имат един период, който детските психолози наричат "първи развод с майката" и осъзнават,че понеже са мъже,играчките им стават предимно камиончета и колелета, а на момиченцата-кукли и книжки.Не се безпокой,детето тепърва опознава света,към 2-3 години започва да вижда,че някой деца не са като него ( момиченцата нямат пенис) ,започва да задава въпроси и намира собствената си полова идентичност лека-полека.Всички тези сюжетно-ролеви игри и занимания,които съпътстват половото израстване-опипване на гениталиите,детски онанизъм,желание да наблюдава родителите си голи,игра на майка и татко са част от нормалното развитие на детето.

Ако сина ти прекарва повече време с таткото ще забележиш промяна в начина,по който детето се възприема като полово поведение- няма да иска да го гушкат много, много,ще предпочита игри, в които да изразходва енергията си-скачане,бягане,катерене...а на теб ще ти е мъчно,че вече е порастнал и търси самостоятелност.
Да ти е жив и здрав!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Предполагам има модел на подражание край себе си... някой мете край него (моите момичета не са изявявали такова желание  Laughing), видял е някъде опашка и иска и той... Брат ми беше същия, до 4-5 годишен говори за себе си в женски род. После се оправи. Така че- споко.

# 3
  • Мнения: 13 683
Я не се притеснявай! Ами малък е още, с теб е по цял ден, от теб се учи да говори, старае се да ти подражава във всичко. Ще се осъзнае, не бой се  Mr. Green Синът ми мреше да бута куклените колички на сестра си, че и с куклите й играеше повече от нея.... пък ела сега да го видиш!
 

# 4
  • Мнения: 1 756
Aми, мисля 4е е доста рано а се притесняваш
На тази възраст са доста на моменти, така да се каже, нека сам разбере разликата и ти само обяснявай каква е тя Peace

# 5
  • Мнения: 3 575
Преди малко заяви, че иска обици и да е момиче, а после и червило ми поиска  Shocked
По-голяма част от времето си прекарва с мен и бабите му, може би затова така.....

Иначе не се заглежда по момичешки играчки - само коли, камиончета, самолети, топки......

# 6
  • Мнения: 3 034
Съвсем нормално си ти е момчето - просто ти си му модел за подражание, затова така говори.
Но пък не съм съгласна с унифицирането на дейностите като "типично  мъжка" и "типично женска" - може един мъж да помете с метлата, нищо няма да му стане. Mr. Green

Но, спокойно, ще премине.  Peace

# 7
  • Мнения: 3 575
Ама това с метлата го измисли баща му, защото тя стои на достъпно място и обикновено е мръсна, та му каза, че е само за жени с цел да не я пипа.....и до един момент действаше забраната Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Надя, при нас е обратното - Вики за себе си казва "Аз съм голяМ", аз й обяснявам, че трябва да казва "голямА", защото е момиче и т.н., но тя си знае своето.  Laughing

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Напразно се косиш! детето просто расте и изучава.
До 4 , че и повече години, децата не се поощряват да играят само с кукли или камиончета. Това разделение идва по-късно. Ми метяло му се на детето. Моя човек още обича да мете. И защо метенето да е само за жени... И червило слагаме от време на време, а зимата всеки ден - балсам за устни. Ноктите едва ли ще лакираме, обаче Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 3 164
нормално е момчето ти като прекарва по-голяма част от времето в женска компания така да се държи.големият ми син беше много привързан към мен и понеже само аз го гледах(и продължавам) , той по същия начин, дори до скоро си говореше в ж.р.и той искаше да има дълга коса, червило и въобще всичко което аз ползвам, дори си слагаше сутиените ми Shocked до ден днешен не кара колело, не играе с колички и пистолети, но не мисля, че има нещо притеснително - има си други занимания и го влечат компютри и сметки bowuuспоко Peace

# 11
  • Мнения: 3 740
Спокойно, на вашата възраст дъщеря ми в продължение на няколко месеца твърдеше, че е прасе /Наф-наф/.

# 12
  • Мнения: 429
При нас дъщеричката ми иска да спи като татко си и да стане мъж. Иначе ме гледа аз как съм се облякла така и тя, но определено понякога иска да бъде като татко си.

# 13
  • Мнения: 3 034
Ама това с метлата го измисли баща му, защото тя стои на достъпно място и обикновено е мръсна, та му каза, че е само за жени с цел да не я пипа.....и до един момент действаше забраната Wink

Подозирах аз, че е "мъжка" измислица - отсега го свиква на разделението на труда  Sunglasses

Иначе, наистина нямаш повод за притеснение - ще видиш, че ще премине...

# 14
  • Мнения: 7 831
Подкрепям останалите, не мисля, че имаш повод за притеснение!
Не му говорете в 3 лице ( "Мама е станала", "Баба е ходила на пазар" и т.н.) говорете му в първо лице. И ще започне и той така да си говори. А половото осъзнаване идва по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт