До кога под наем?

  • 4 370
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Непрекъснато си задавам този въпрос. Мъчи ме мисълта, че не можем да докажем никакви сносни доходи, за да изтеглим някакъв кредит.
И хайде пак на квартира. Хазаите решиха да продадат апартамента, в който живеем от 5 години. Вече имаме две дечица, едното новородено бебче. Болно ми е като си помисля, че трябва да се местим и то не за последно...
Оплаках се.
Варненки, ако имате инфо за жилище със сносен наем, давайте идеи! Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 58
УФФФФ,душа...и аз се питам същото. WearyСъчувствам ти изцяло и '' отвътре"smile3503

# 2
  • Мнения: 1 860
 Оф, че гадно...И ние така, че сме и в чужбина. Малкия вече е сменил повече от 5 къщи, а е само на 10 месеца. Няма оправия с тези квартири, а като гледам и пари за жилище даже и в Бг йок. Crossing ArmsСтискам палци да намерите нещо сериозно и удобно. Не може ли да подпишете дългосрочен договор?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Оф, Сонче, наистина ли ще го продават? Гадна работа... Ако чуя нещо ще се обадя, естествено.  Peace

Не се измъчвай сега с песимистични мисли, всичко ще се нареди.  Wink

 Предлагам като започнете с бебешока вече да излизате, да напечаташ обяви на компа, да ги разлепиш по блоковете в квартала, може нещо да изскочи - искам си ви в квартала, ей!  Wink

# 4
  • Мнения: 2 237
Оф,разбирам те...И аз непрекъснато си задавам този въпрос.Вече ми писна да пълня гушата на хазяи.Имам приятелки които си имат собствени апартаменти и честно да си призная - завиждам ! Embarassed
Могат да правят каквото си искат,нали са си у дома...А аз всеки месец трябва да мисля първо за наема,пък после за детето и нас...
Иде ми да  newsm45

# 5
  • Мнения: 2 495
Много е кофти наистина...Защото държавата ни е толкова скапана #Cussing outКато си представя как на моите родители всичко е било уредено..а сега ние младите трябва да се мъчим #2gunfireНито да живееш на квартира, нито да изплащаш ипотетечен заем smile3514Няма оправия еййй smile3512

# 6
  • Мнения: 2 641
Мами а дано ви помогна. Доскоро бях като вас. На квартира. Наеми и парите си отиваха така.....а дори невзимахме много. Много исках мое си жилище ама някои хора неискаха да ни помогнат хич. И така минаха 3 години откак се омъжих и забременях. Преместихме се при майка ми и там пак проблеми с гаджето на брат ми а и с наште. Знаете че като сме бременни откачаме а аз имах и тежка бременност и не си представях как ще живея така с толкоз хора.......няма да ви разправям всичко което ми се случи и висенето по болници от напрежение и нерви........Накрая почти с изнудване ни се отпуснаха малко първоначални пари за да изтеглим кредит......от 2 до 7 месец тичах по огледи и добре че намерихме, защото след това висях само в МД докато родя. Ето така се сдобихме с жилище а сега го изплащаме......нищо лесно няма......поне при нас. Е напънахме се сега и си намерихме по добри работи с мъжа ми та ни е по лесно с кредитите.
Успех и на вас Simple Smile

# 7
  • Мнения: 352
Всеки ден мисля непрестанно за това.Имаме жилище,но гарсониера.Искаме по-голямо.Мислим за ипотечен кредит.Четох за условията на разните банки.Добри ми се струват на Райфайзен.Може за 30 години.Обмисляме такъв вариант.Та гарсониерата под наем та да изплаща част от заема.И ние сме с малки заплати, но затова за повече време.Успех на всички.

# 8
  • Мнения: 127
Я, имало и други като нас. Но това въобще не е радостно! Даже е жалко!
Ние също търсим начин да изтеглим кредит. Насочили сме се към Райфайзен. Да видим, дали ще се справим с високите вноски, тъй като няма как да докажем висок доход и лихвите ще са по-големи.
Иначе обяви разлепихме доста. Направихме една среднощна разходка, докато спят децата Simple Smile
Успех на всички и дано успеем да се изплъзнем от лапите на наема Simple Smile

# 9
  • Мнения: 135
Eх вие се чудите как да се махнете от квартира,а аз как да отида.Сега живеем при свекърва ми,но аз искам сами...дори и на квартира да е,защото заем не можем да си позволим.
Скапан живот.......сега мама ако имаше 3 къщи наследство... Sad

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Абе, и ние сме го мислили, ама то какво се получава: за да изтеглиш кредит за жилище, банката няма да ни отпусне много пари спрямо доходите ни, а с тях какво ще купим - мижаво апартаментче-панелка в крайния квартал и да го изплащаме 20 години, на края то ще заприлича на едно нищо! А за нов апартамент... хехе... цените са леле-мале.  ooooh!

Така че порочният кръг няма затваряне и изводът, за съжаление, поне за нас е да продължаваме да сме под наем, защото на този момент това излиза по-изгодно...  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 35 811
Съжалявам Сонче, много неприятно,,но всяко зло за добро, може да е за хубаво, не се отчайвай.
Ние сме били 15 год на общежитие - учене, аспирантури и т.н зная много добре какво е да се местиш в ново жилище... ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 781
... много добре какво е да се местиш в ново жилище... ooooh!


Самото местене не е голям проблем, проблемът е, че наемите сега са невероятно жестоки, а и нищо прилично не се намира!

# 13
  • Мнения: 460
Момичета, като четох ми стана едно такова тъжо, спомнох си какво беше при нас преди.
Пиша в тази тема само за да ви насърча Peace
Когато станахме семейство, а и доста след това едвам свързвахме двата края. Понякога се улавях че чета обявите за продажба на имоти и мечтая за малка къщичка дори до гробищата, важното е да е къще и да е наше, да ама нямахме никакъв шанс дори за това. В един момент съпруга ми си смени работата, повишаваха го след това нееднократно, сестра ми помогна и нашите ни отпуснаха една сума. Взехме много заеми, кредити и си купихме парцел преди 2 години, няма да ви казвам колко трудна беше годината след това за нас, до сега всичко при нас е на кредит, колата, парцела, а сега дори и архитектурния проект, след това ще дойде ред и на кредита за строежа.
Често се шегуваме в къщи че къщата не е лъжица за нашата уста, но пък беше мечта. Все още нямаме къща, но и това ще стане.
Просто не спирайте да мечтаете, прегръщам ви силно  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 463
Имам познати в стоителна фирма 90% от клиентите им взимат кредити от Пощенска банка, тези които са подали документи в Райфайзен си проклинат дните  newsm11
Проучете си условията хубаво преди да изберете банка -аз имам потебителски кредит в Райфайзен ,но не са изобщо подходящи за жилищен - в общия случай в последния момент дават по-малка оценка на жилището и съответно по-малко пари. Разбира се всеки сам си решава.
Просто споделям това ,което знам от строителната фирма.Успех на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт