КърМЕне и заГЛъхВАне на УхОто

  • 1 578
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Искам да попитам дали при някоя от вас се е случвало...
Докато бях в болницата преди седмица (на следващия ден след като родих) започнах да кърмя и няколко часа след това ми заглъхна лявото ухо  Tired някъде след час - два се отпуши и до днес....през нощта отново ми заглъхна - този път дясното и сега, вече 6 часа няма отпушване - въобще не чувам с него  Cry

Искам да добавя, че миналата година септември се получи нещо подобно пак да не чувам с едното ухо и ми бе предписан антибиотик, понеже съм прихванала някакъв вирус ooooh!...
Направо не искам да си и помисля, ако трябва да пия пак и да не кърмя Tired

Моля Ви дайте мнения Hug

# 1
  • Мнения: 6 243
Дидка, честит ти син!!!  bouquet Да ти е жив и здрав.

Не знам какво се случва в моментас тебе, не съм попадала никога на зависимост между кърменето и болки в ухото. Убедена съм, че ако беше нещо нормално, все някъде щях да съм го мернала. Сигурно се касае за някаквъ вид възпаление при теб, което няма нищо общо с кърменето.
Виж тази статия http://www.healthychild.com/database/ear_infections_alternative_solutions.htm
В нея се обсъждат отитите (от гледна точка на педиатрията, но то няма кой знае каква разлика). Като една от възможните причини се допуска наличието на някаква алегия, а като друга - вирус. Има варианти за немедикаментозно лечение. Ако все пак се наложи да ти предпишат антибиотик, сигурна съм, че има вариант за такъв, който е съвмчестим с кърменето.

Дано скоро мине това неразположение, стискам палци да е нещо безобидно.

# 2
  • Мнения: 1 860
 Дидка, и аз мисля че е някакво възпаление и е добре да те види доктор. Даже и да ти изпишат антибиотик има много такива които са подходящи и при кърмене. Знам че алое помага за ушни възпаления, ако не искаш да пиеш каквито и да е хапове, но не знам много за този метод на лекуване. Аз преди няколко години имах такова запушване и много време го търпях, докато един ден не ме заболя страхотно глава. Отидох на ликар и ми изписа капки за уши, които ползвах 3 дена и след това промивка. От тогава да чукна на дърво не съм имала проблеми. Стискам палци да не е нищо сериозно и да се разминеш само с капки и промивка, но в никакъв случай не чакай да стане по-зле или да се оправи от самосебе си.  Hug

# 3
  • Мнения: 2 959
Дидката, според мен е четвъртата причина от статията на Хапка/ страхотна е таз статия, Сладка Хапке, Благодаря Ти  bouquet/ след като ти си го имала и се е оправило преди. Просто си в доста податливо състояние и орг-ма Ти е изтощен от бременност, раждане и сега кърмене. Успех Ти желая и дано не се стигне до АБ. Hug

# 4
  • Мнения: 4 242
Миличка и аз мога само да ти пожелая бързичко да ти минава и да няма никакви усложнения! Peace
Що не си накапеш кърма, няма да изброявам колко неща лекувам с кърма, че някой ще ме вземе за пълно куку Crazy, но поне няма да си навредиш мисля. 

# 5
  • Мнения: 47 981
аз имах подобни проблеми с ушите,но по време на бременноста
започна със силна болка,след това само заглъхване
пих антибиотик,слагах си и капки,и двете бяха съвместими с бременност и кърмене,но ходих на унг доктор
около месец не чувах нищо с едното ухо,но лекарят не предприе "продухване" защото било много неприятно,а ми каза да дъвча повече дъвка (разбира се вече при здраво ухо,нямаше съмнение вече за възпаление),и ми се оправи

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не може да има връзка с кърменето NaughtyИди на лекар!И ако се касае за вирус, моля те, недей да пиеш антибиотици - абсолютно безсмислено е!

# 7
  • Мнения: 619
А защо не пробваш и със фито-свещите, които осе слагат в ухото?
Аз имах подобен проблем, но със сърбеж и заглъхване и след като лекарят каза, че не може нищо друго, освен антибиотик, предприех самолечение...и взе че ми се оправи след няколко опита. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 243
Дидка,
ако говорим за споделен опит, аз имам хронични проблеми с ушни възпаления още от дете. Има едно "бабино лекарство", което на мен винаги ми е помагало, но не зная дали ще можеш да си го набавиш в чужбината - пъдпъдъча мас. ПРеварена, естествено. преди употреба се затопля, за да се поразтопи, но без да се нагрява и се накапва в ухото по 1 - 2 капки. Същият ефект може да се постигне и с някаква друга мазнина, по препоръка на моя УНГ доктор, но аз лично не съм пробвала с друго.

Пиши как си, като ти остане време.

Общи условия

Активация на акаунт