Огромен проблем при епилация

  • 3 196
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
На кратко - последните няколко пъти, като се епилирам краката ми стават на гигантски червени пъпки. Не става въпрос за червени точки или пъпчици, които са нормални след епилиране. Говорим за огромни червени петна, като от алергичен обрив. Всъщност "алергичен" беше първото, което ми хрумна и веднага престанах да се мажа с крем след това. Ефект нямаше. Пробвах преди да почна процедурата да се измия с топла вода, да се намажа със спирт и тогава, но ефекта пак си е същия. Пробвах да не правя нищо преди и след, но ефект пак няма. Ходих при някаква смотана дерматоложко, която интелигентно ме погледна, подложи ме на диета и ми забрани всякакви мазила, но проблема си продължава #Cussing out Направо нямам идея нито от какво е, нито какво да направя! Краката ми изглеждат подпухнали и просто ужасно. Въпросните обриви минават след 3-4 дни. През това време мога да облека само панталон, защото е просто очеизваждащо #2gunfire Егати - ползвам епилатори от 17 години и до сега проблеми не съм имала никакви #Cussing out
Ако някой се е сблъсквал с такова нещо, нека сподели от какво може да е Praynig И по между другото, ако някой се сети за добра дерматоложка да свирка Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 100
Козметик Нина Анчева София, Център за естети4еска медицинска козметика, бул. ВитоШа Номер 50, тел. 987 69 46. ГореЩо препоръ4вам.

А ина4е търси друг дерматолг да търси при4ините за този обрив Peace

# 2
  • Мнения: 811
намери си друга дерматоложка Peace

аз си успокоявам зачервяванията след еполация с това,рецептата е от козметичка:

пудра за успокояване на зачервявания(от епилация,бръснене,стисната пъпка...):топоцин-1бр.
сулфатиацол-1 пак.
сяра 1 с.л.
половин опаковка бебешка пудра
всичко се смесва добре,и се пудрите-рецептата е от козметичката ми,аз лично си намазвам зачервяването с крем бочко на тънък слой и после пудря,подмишниците ми се успокояват за половин-един час след епилация

# 3
  • Мнения: 7 186
Лятно време често се случват такива проблеми. След епилация се получава замърсяване и в комбинация с жегата се получава възпаление на космения фоликул. Вероятно в твоя случай е нещо такова. На мен само веднъж ми се е случвало, след епилация в една жега получих подобни петна /червени и топли, като плаки/, отидох на дерматолог и ми изписа няколко лекарства, с които се оправих.
Затова преди епилация, осбено лятото тялото трябва да е измито, след това отново измиване и дезинфекция.

# 4
  • Мнения: 6 472
denise  благодаря  bouquet  bouquet  bouquet
Лейди, аз задължително се мия преди и след това, възможно ли е все пак да е от замърсяване newsm78 Плюс това вече почна да става всеки път.
Пеперуна, а това не запушва ли порите и после да започнат да никнат подкожно косъмчета?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Моята кожа много се възпаляваше от епилирането.
Сега правя следните неща и нямам проблеми...да чукна на дърво.
Епилирам се вечер, след баня, т.е. на студено (от потта стават ядове). Кожата не се мие и маже с нищо в следващите 3-4 часа. Също не се покрива с дрехи. Единственото, което слагам след епилация е Норсулфазол (пудричка, на едно памуче и нанасям лекичко).
Ако се къпеш с душ-гел преди това, може да е от него, защото е по-мазен от сапуна.

Дано съм била полезна. При теб може да има и някакъв друг проблем, но пробвай така. Кожата ми е много чувствителна и се надявам, че и при теб ще помогнат.

# 6
  • Мнения: 811

Пеперуна, а това не запушва ли порите и после да започнат да никнат подкожно косъмчета?

не,на мен не ми запушва порите.
на мен косъмчетата ми растяха подкожно откакто се епилирам,а тази пудра я използвам отскоро-ок.4-5 мес.вече и съм много доволна от ефекта.
но можеш да се пудриш без да мажеш крем отдолу Peace

# 7
  • Мнения: 599
Аз по-добри предложения не мога да дам, но само мога да отрека алергичната етиология на пъпките - все пак са на мястото на епилиране  Thinking Може би да ги напръскаш с Оксикорт  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт