Отговори
  • София
  • Мнения: 721

Здравейте,
Нашият татко от самото начало проявава желание да присъства на раждането, и така сме го решили вече, даже откакто ходим на курс за родители е решил и пъпната връв да преразва. От училището много приветстват идеята за присъствие на бащата - било изключителна подкрепа особено в предродилна фаза.
Вчера обаче му казали,  че имало вероятност бащи, присъствали на раждането да изгубят сексуално желание към жените си  Sad.  Доста лошо звучи а?
Та се питах - вие чували ли сте това, и мамите с опит, дали могат да споделят нещо?

# 1
  • Мнения: 46 484
И кой му го е клазал?  newsm78

Във форум Татковци, има подобна тема, в нея присъствалите бащи са споделили как е минало при тях, аз не съм попадала на отрицателно мнение, нито за нежелание за секс  Peace

# 2
  • Мнения: 35 949
аз моя не го пуснах - не ми се мисли и за него докато раждам; опасявах се евнтуалната подкрепа да не ми изиграе лош номер  Peace
но май съм от малкото жени, които не искат татко в родилна зала  Peace

# 3
  • Мнения: 3 334
Нашият татко не е присъствал,но и аз съм чувала подобно нещо,въпреки,че познавам двама бащи пресъствали на раждането,но не са променили сексуалното  желание към жените си /поне те така казват/.Дано и при вас не се промени!Леко раждане!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 819
Мъжа ми присъства на раждането,подкрепяше ме през цялото време,преряза пъпната връв на Дани.
Не само,че не загуби желание за секс,а напротив желанието му сега е още по-голямо от преди.
Аз лично приветствам такива татковци,които искат да присъстват на раждането на децата си  Hug.

# 5
  • Мнения: 373
Моят мъж беше с мен през цялото време, т.е. присъства на раждането на дъщеря ни, видя тя как излезе... Това не промени отношението му към мен (съответно и сексуалното му отношение) (може и да го е променило към по-хубаво, знам ли?! Simple Smile ) (Познавам и други такива двойки, макар че не си говорим за сексуалния им живот, но изглежда, че е наред - най-малкото някои от тях имат и още деца след това - кой по едно, кой по две)
Аз по-скоро се чудя дали отношението на жената към секса не може да се промени? Тя нали има едно такова особено отношение на загадъчност към тялото си, може да не се чувства комфортно да я гледат как ражда? Иначе ми се струва - така ми се струва - че за мъжете това не е проблем, напротив!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми не ми се рискуваше...  Naughty
Пък и не изпитвах никаква нужда, мъж ми да присъства на раждането. Виж, за следващите 3-4-5 дни ми бе адски нужен, но не става... Confused

# 7
  • Мнения: 2 242
пълни глупости Sick, и за съжаление и аз за малко да им се вържа навремето Twisted Evil добре че има форуми и родителите с опит споделят Peace. Та благодарение на тях навремето си преодолях скрупулите и моят съпруг присъства.... Та да отговоря по темата -  в нашият случай ефекта беше обратен Wink Crazy!!! Едвам устискахме задължителните дни на сухо Mr. Green

Намерете ми поне един случай, в който точно присъствието на раждането е развалило сексуалният живот на семейството Sunglasses. Говорим за нормално семейство без сериозни проблеми и при положение че присъствието е било желано и за двете страни. А да – и ако може историята да е лично разказана, а не преразказ от познати на познати на техни познати hahaha! Ето няколко стотици Mr. Green разкази на майки и татковци с опит (честно казано за мен само тяхното мнение е от значение Peace):

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19305.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103475.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19305.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19305.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40339.0
....

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Подготви го предварително, пусни му да гледа малко от www.birthdiaries.com  , и виж как ще реагира.

Аз бях секцио, и по обясними причини мъжът ми нямаше работа в операционната, въпреки, че изяви желание да присъства, както и пъпна връв да реже, но на мен не ми се щеше да ме гледа с разпран корем, както и да се притеснява излишно, при положение с нищо не може да помогне. 

Но за сметка на това, докато е чакал в коридора, пред него са оставили една току що родила, непокрита мама, и мога да кажа, че беше меко казано потресен от видяното.

Зависи до каква степен е чувствителен мъжът ти, и може ли да се абстрахира лесно, от това което би видял.

Всичко е адски индивидуално!

# 9
аз също не исках мъжа ми при мен докато раждах,а и той не е проявявал желание.Последното нещо,за което мислех в този момент е той

# 10
  • Мнения: X
Аз не съм фенка на присъствието на бащата в родилна зала....виж в предродилна да, ама иначе тц Naughty

# 11
  • Мнения: 642
Аз не съм фенка на присъствието на бащата в родилна зала....виж в предродилна да, ама иначе тц Naughty

и аз така.
и освен това мисля, че както има татковци непроменили сексуалното  желание към жена си, така и има такива, които са променени (хората сме различни в крайан сметка), но както казах в една тема кой ли от тях ще си го признае?

# 12
  • Мнения: 2 242
какво значи 'признае'  newsm78
 нали това е форум за обмяна на опит и идеята е да сме си полезни едни на други ... друг е въпроса че всяка такава тема се превръща в люти спорове на кой мъж й я обичал повече  Sick Аз имах същата дилема като Pouh и съм благодарна на всички споделили опита си, защото реялно и наистина ми помогнаха сама да взема решение.

не разбирам потребителки дето голям зор ги гони за самоизтъкване ... но до колкото знам има възможност да напишеш анонимен постинг.... а в тези теми и такива не съм срещала  Wink Peace  нормално е да има и проблеми свързани с присъствието... само дето аз не се сещам за такива  Mr. Green и за това не съм ги и писала ... дори анонимно  Whistling

пс. и все пак темата не е ЗА или ПРОТИВ присъствието на таткото Wink

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 13:16 от Slavi

# 13
  • Мнения: 4 621
Аз лично съм против присъствието на бащата в залата. При нас такъв въпрос не е стоял, защото раждането беше секцио.

# 14
  • Мнения: 642
Slavi, не ми се обяснява 'ма хич! Чувала съм от познати "мита" за сексуалните проблеми на някои мъже след присъствие... (ако е малък проблем тръгване по любовници...) или са ме излъгали.
Но изхождайки от това ,че сме различни не мога да разбера как така с лека ръка твърдим на всички задали този въпрос, че йок! нищо няма да му стане на човека щото виждаш ли на моя нищо му няма. Ей това не мога да разбера аз. Както има хора , на които им става лошо от гледката на кръв, на медицински инструменти или зъболекарски клещи и това им е лош спомен при който изтръпват цял живот, така и има хора, които ни най малко не се впечатялват... абе има хора всякакви и толкоз! За мен колкото е нормално двойката да няма никакви проблеми след това, толкова е и нормално да има. Всеки мъж познава себе си ( а и дори да не се познава много добре, обикновено партньорката му си го знае) и пожелавам на авторката на темата леко раждане и силен, и любящ  до нея мъж (независимо дали ще е в родилна зала или не).
И айде за да не се превръща темата в спор (както предните такива) аз повече няма да се изказвам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт