Камера?

  • 2 733
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Скътахме едни пари и сега искаме да си купим камера. Сумата, която можем да отделим е до към 1200 лв. Бяхме хвърлили очо на една Панасоник с 3 записващи матрици, но консултанта в Технополис ни разколеба, защото някои от частите са пластмасови и се износват бързо. Гледахме Сони - там пък купиш ли си такова нещо им ставаш доживотно абонат, защото сработва само с оригинални части (примерно батерия), а те са си цифри. Та я споделете какви са вашите впечетления и към какво бихте ме насочили. Другото питане е кое е по- добре - с цифрова касетка или с диск?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само откъм марка мога да се изкажа.
ПанасоАник не. ДА на Сони-то.

# 2
  • Мнения: 1 492
Аз съм се нагледала на една камера с DVD диска, но нямам отзиви за нея.

# 3
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Наща камера е JVC за 700 лв.и е супер.С касетчица снимаш си и после в някое фото ти свалят на дискче и си го гледаш на dvd-то и пак си записваш на нея. Hug

# 4
  • Мнения: 6 472
Аз в къщи имам записвачка и не ми е проблем да си сваля записа от касетата на диск в ДВД формат Laughing А какъв модел ви е камерата? Има ли карта за снимки? Какво е оптичното и цифровото увеличение? Питам, понеже това със снимките се оказа ябълката на раздора у нас. Мъжа ми иска да може да прави снимки, аз не искам, защото за снимки няма да я ползвам. Разликата между такава с карта и такава без, при еднакви други параметри беше към 400 лв. Ще си купуваме "полупрофесионален" фото апарат и не виждам смисъл да давам 400 лв отгоре за камера при положение, че качеството няма да бъде задоволително newsm78

# 5
  • Мнения: 3 251
Прочети в тази тема, има добри отзиви за някои марки с нагледен материал:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107864.0

# 6
  • Мнения: 3 251
Аз в къщи имам записвачка и не ми е проблем да си сваля записа от касетата на диск в ДВД формат
Проблемът ще дойде не от това, че няма да можеш да го направиш, а от това, че колкото повече се "мачка"/обработва даден заснет материал, се губи част от качеството му.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 315
Това , че имаш писачка, съвсем не означава, че вднага ще можеш да ги запишеш. Ние имаме Панасоник. Много е добра и самите консултатнити в Техномаркет ни казаха Панасоник, не Сони.

Самата камера прави от една касетка огормно 10GB AVI и ти, за да го запишеш на DVD трябва да го направиш във формат, подходящ за двд.
1.Трябва да си купуте Fireware -Платка, с която да свалите записа от камерата на компютъра
2.За да направиш това ти трябва програмка за кепчване - аз използвам PinenceStudio
3. С него може да обработиш материала, за да махнеш адри, които не ти харесват, да направиш каквото искаш с авито, да сложиш уводни думи, и други кадри - всичко
4.Следва форматиране към формат за двд - аз използвам или това студио или WinAviVideoConverter
5.Вече може да запишеш на ДВД.

НО при тези процедури качеството се влошава разбира се, за да го гледаш перфектно на компютъра трябва да запишеш суровия файл, който е огромен. А като го смачкаш губиш качество. Това обаче, ако гледаш материала на ТВ няма значение, той не може да покаже толкова много точки, че да направиш разлика, но на комп си личи,
Ако не искаш да губиш качество , трявба да си купиш ДВД рекордер - към 250-400лв, в зависимост от марката. Тук обаче недостатъка е, че не можеш да обработваш файла, както в точка 3. Записва от камерата на  ДВД едно към едно.

Относно снимките - за снимки фотоапарат, за филм камера. Както фотоапараттие правят клипчета, колкото да не е без хич, така и камерите за снимките.
Успех в избора, аз съм за Панасоника !

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 16:11 от Льонеберя

# 8
  • Мнения: 6 472
Льонеберя  Hug Hug Hug Направо те обичам Heart Eyes

# 9
Много е добра и самите консултатнити в Техномаркет ни казаха Панасоник, не Сони.
Консултантите не винаги са компетентни. За да избереш трябват лични впечатления(от познати например) или трябва да знаеш кое какво означава(техническите характеристики) и да вярваш само на сайта на производителя - на много от сайтовете на вериги за техника в България техническите данни са неточни или направо лъжат.
Ако не искаш да губиш качество , трявба да си купиш ДВД рекордер - към 250-400лв, в зависимост от марката. Тук обаче недостатъка е, че не можеш да обработваш файла, както в точка 3. Записва от камерата на  ДВД едно към едно.
А с това съвсем не мога да се съглася. ДВД рекордерът прави дискове в ДВД формат, а той си е MPEG2 и няма нищо общо с некомпресираното видео. А и отдавна ДВД форматът не е първенец в състезанието качество_на_видеото/големина_на_файла. И никой ДВД рекордер не можа да предложи даже част от възможностите, които имаш при съдаването на ДВД с меню, музика, снимки ... Но от друга страна - няма по-лесен и мързелив начин да свалиш видео на ДВД Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
Много е добра и самите консултатнити в Техномаркет ни казаха Панасоник, не Сони.
Консултантите не винаги са компетентни. За да избереш трябват лични впечатления(от познати например) или трябва да знаеш кое какво означава(техническите характеристики) и да вярваш само на сайта на производителя - на много от сайтовете на вериги за техника в България техническите данни са неточни или направо лъжат.

Не виждам защо да ме лъже момичето на щанда, при това Сони-то беше по-скъпо. Друг е въпроса, че мъжа ми е фен на Панасоник и това беше само последния довод , за да си купим Панасоник.Не сме съжалявали и за момент. Даже и приятели си купиха и са доволни.

Ако не искаш да губиш качество , трявба да си купиш ДВД рекордер - към 250-400лв, в зависимост от марката. Тук обаче недостатъка е, че не можеш да обработваш файла, както в точка 3. Записва от камерата на  ДВД едно към едно.
А с това съвсем не мога да се съглася. ДВД рекордерът прави дискове в ДВД формат, а той си е MPEG2 и няма нищо общо с некомпресираното видео. А и отдавна ДВД форматът не е първенец в състезанието качество_на_видеото/големина_на_файла. И никой ДВД рекордер не можа да предложи даже част от възможностите, които имаш при съдаването на ДВД с меню, музика, снимки ... Но от друга страна - няма по-лесен и мързелив начин да свалиш видео на ДВД Simple Smile
Аз не мога да споря за това, защото не се занимавам с такива неща. Съвсем нямам претенции да разбирам от правене на специализирани филмчета с разни сложни програмки, защото нямам време да ги разучавам. Това от потребителска гледна точка, каквато е моята го казвам. Ако си специалист в областта, с удоволствие ще науча някоя хитрина.

# 11
  • Мнения: 1 008
Нашата е Samsung за 1200лв. Доволни сме. Има и карта за снимки 64 MB. С касетка е, но аз не успявам да я прехвърля на компютъра и след това на диск. Иначе снимките много лесно се свалят. Може и да не са на картата, а да си ги изкарваш от самия запис на касетата. Стават сравнително добри.

# 12
  • Мнения: 2 152
Ние имаме Канон, подарък. Видяхме я на промоция за 799лв. Супер сме доволни Peace

# 13
  • Мнения: 678
и аз в момента съм на тема -Камера- знам че ще е КАНОН , обикаляхме и виж на какво се спряхме : в момента е в промоция до 7-ми Юли - има още 2 дни днес и утре. с мини ДВД притеснява ме това , че едно мини ДВД запиисвало около 20 мин и трябва да си зареден с поне още няколко такива в '' Джоба'' ако си някаде например на почивка и искаш да снимаш по-вече... newsm78  http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=41172
........не е ли е по-добре самата камера да има хартдиск- който е 20 ГБ....и цената е същата само че камерата е JVS .... ooooh! ?   ( гледах друга оферта )

Който има камера с миниДВД или с вграден харт - нека ни помогне в избора.... Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 678
 ето това е камерата JVC с 20 GB харт , който можем да използваме с часове и после да си свалим на компа : http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=40002
...няма да се занимаваме с миниДВД-та.... newsm78
....кой вариант е по-добър- разликата в цената е нищожна.... ooooh! ?

Общи условия

Активация на акаунт