Бременни майки с обица на пъпа?

  • 5 162
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
Искам да ви попитам някоя от вас дали е / или била/ бременна с обица на пъпа? И как процедирахте, махнахте ли я, ако да - кога ? Заздравя ли ви дупката ?
Има ли шанс да си остане до края, так аче да не са налага после наново да си дупча пъпа?

Питам, защото в момента съм бременна, имам обица, все още има място, но не знам как ще се остане, когато кожата се разтегли повече.... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 39 739
Аз все още нямам, но не съм навита и да слагам.
Кумата ми е с пиърсинг на пъпа. Махна си обицата по време на бременността, след това пак си я сложи. Нямаше проблем с дупката.

# 2
  • Мнения: 8 505
Махнах я,но не помня кога.Вместо нея си вързах хирургически конец,за да не се запуши дупката.Веднага след като се прибрах от болницата, си я сложих пак.

# 3
  • Мнения: 7 186
Моята я махнах към 8- мия месец, сега пак си я нося и дупката си ми е същата.
Но тъй като всяка кожа реагира различно при разтягане при някои жени е възможно канала да изтънее, ако се носи до края на бременността и после трябва пак да се дупчиш.
Най- добрия вариант вместо обецата да носиш временно до края хирургичен конец /по- дебел, продават в аптеките/ или силиконова обеца за бременни /ако успееш да си намериш някъде/.

# 4
  • Мнения: 765
Моята я махнах към 8- мия месец, сега пак си я нося и дупката си ми е същата.
И аз така, само където я махнах доста преди 8-ми месец , но сега всичко си е същото - и дупката , и обицата ...само корема ми май е по-друг  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Моята я махнах в петия месец и дупката ми се затвори за 2 дни  Sad
Но беше още прясна - бях сложила пиърсинга 5 месеца преди да забременея и постоянно се възпаляваше. Затова и я махнах толкова рано - от разпъването на кожата ме болеше и се възпаляваше и се изплаших да не стане инфекция.
В резултат - единствената ми стрия от тази бременност е точно на пъпа около белега от пиърсинга.
Искам пак да си сложа, но ме е страх - като се сетя колко ме болеше по време на пробиването, а и след това... Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
И в друга подобна тема писах - по "Искрено и лично", една докторица каза, че не е хубаво да се носи пиърсинг на пъпа по време на бременност - не ме питай защо - не помня, просто това само ми се наби.

# 7
  • Мнения: 3 034
Мерси за съветите, особено това за хирургичния конец - не се бях сетила, още днес ще попитам в аптеката.  Peace
Проблемът е, че лекичко се зачерви горната част на дупката и си мисля, че май е време да я махна  Cry, а много си я харесвам, но...
Polya, не се страхувай да си пробиеш пъпа отново - след бременност и рждане от разтеглянето на кожата, тя става по-мека и не боли толкова. Казвам го от опит, защото аз си сложих обицата, след като родих дъщеря ми. И не ме боля.
В тази връзка, не че ме е страх от пробиването, но пък ако може да си я запазя - ще е най-добре. Sunglasses

# 8
  • Мнения: 8 505
Мерси за съветите, особено това за хирургичния конец - не се бях сетила, още днес ще попитам в аптеката.  Peace

Ако не откриеш по аптеките,опитай в санитарните магазини.

# 9
  • Мнения: 224
аз си махнах обицата преди да забременея,след като родих дупката не беше запушена..сега си я слагам от време на време-да проверя да не се е запушила,че пак съм бременна Laughing

# 10
  • pomorie
  • Мнения: 848
сложих си обеца малко преди да завременея.но до третия месец така и не можа да позарасне все ме болеше и явно се беше инфектирала нещо макар че постоянно я почиствах и мажех.и така уплаших се да не стане нещо сериозно и я свалих.надявах се че ще се запази дупката но тя за отрицателно време се затвори Embarassedсега имам белег и точно там се сдобих с една стрия от едната дупка до другата Embarassedно мисля пак да опитам да си направя по-нататък поне да скрия белега #Cussing outа иначе мерак имам голям #Crazy

# 11
  • Мнения: 130
Аз си я държах почти докрай, а после от време на време само я слагах за да не се запуши дупката, като я намокриш малко влиза по лесно може и с тоалетно олио, но ръцете се плъзгат и не можеш да завиеш винтчето!
Много зависи и от пъпа дали е по вдлъбнат моят е точно такъв и затова я държах докрай , но на някои  им изкачат по рано и се налага да махнат обицата защото започва да ти убива, няма страшно Laughing

# 12
  • Мнения: 3 034
Аз си я държах почти докрай, а после от време на време само я слагах за да не се запуши дупката, като я намокриш малко влиза по лесно може и с тоалетно олио, но ръцете се плъзгат и не можеш да завиеш винтчето!
Много зависи и от пъпа дали е по вдлъбнат моят е точно такъв и затова я държах докрай , но на някои  им изкачат по рано и се налага да махнат обицата защото започва да ти убива, няма страшно Laughing

Е моят случай е от тези с щръкналите пъпчета - щръкна много смешно и се наложи да я махна, но от време на време я проверявам и не езарастнала - предполагам, зависи от това колко време си имал обица, преди да решиш да я махаш.

# 13
  • Мнения: 554
Аз си купих силикоова обица за бременни и след 7ми месец иа носих. Махнах я в деня на секциото и след 3 дена я сложих пак. След като ми се сви пъпа след раждането ( 15 ден) си сложих нормална обица.

Общи условия

Активация на акаунт