Обрив от жегите

  • 2 223
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
 Дъщеря ми много се поти!Една сутрин видях ситни червени пъпчици по бузите и вратлето.В този момент пиеше антибиотик вече 3 дни.Лекарката каза че е алергия от него и го спря.Изписа сироп за алергия и ампули витамин С.Тя обаче не понася никак преглъщането на лекарства и не е пила от сиропа.От тогава минаха още 4 дни а пъпчиците вече са на всякъде и най-много по ръцете!Вече мисля че не е алергия а е от жегата.ДАЙТЕ СЪВЕТ С НЕЩО ДА МАЖА newsm78

# 1
  • Мнения: 1 680
ако е обрив от жегите ще си мине от самосебе си

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Още на 10 дни моят бебчо се претопли и имаше пъпчици по цялото тяло. Оттогава по съвет на педаитърката, появят ли се такива го къпя или го обливам след къпане с бледорозов разтвор от калиев перманганат във водата. Резултат има винаги.
 smile3555Само трябва да се внимава, да не се сложи много от кал. перманганат за да не се изгори кожата на бебчо - водата да стане бледо розова и добре да се разбърка да не е останала на дъното неразтворена гранулка.
Допълнително може да се намажат местата след баня с Бочко.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние имахме такъв обрив,който за няколко часа от лицето се разпространи навсякъде,по цялото тяло.Имахме и лека Т,и леко разстройство.Първо с педито решихме,че е вирусно ,но се оказа просто,че е реакция към жегите.Премина само,първо Т-то,после разстройството.Обрива стоя 3-4 дена и изчезна сам и той.Явно свикнахме с големите жеги Wink

# 4
  • Мнения: 9 668
Доколкото аз знам обривите от жегите си минават сами и не е полезно да се майат. Това само удължава времето, за което ще се изчистят.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Малкият ми син също е с такъв обрив и не го мажа с нищо просто го държа голичък когато мога.  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 680
И моят шошко има тъкв отзад на вратлето вече седмица.

# 7
  • Мнения: 2 381
Паолина има на вратлето.Предполагам, че е от допира с мен, когато я кърмя, т.к. тогава се изпотява.С нищо специално не я мажа.

# 8
  • Мнения: 2 237
 И Калинче ми е с такъв обрив,но пием антибиотик вече пет дни и реших че е от него...Но пък обрива е само по бузките,вратлето и гърдичките.Дато да е от жегата...

# 9
  • Мнения: 723
Алекса има от една седмица такъв обрив по врата, гръбчето и малко по гърдичките. От жегите и изпотяването й е, и най-добре се влияе от бебешка пудра.  Днес и педиатърката я видя, и каза, че мога да мажа с цинк (кремчето 'Бейби тан' е с такова съдържание), за да й минате по-бързо и съответно, да я държа гола повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Като гледам, повечето дечица са се обринали от жегите. Калина е същата картинка. И аз не я мажа с нищо, но я държа само по гащички в къщи, а навън съвсем леки дрешки и на сянка! От време на време си мокря ръката и й обърсвам вратлето и раменцата.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз като намазах с Бейби сет,който е същия като Бейбитана,пъпчиците дори станаха червени,затова май най-добре е да не се маже с нищо ooooh!.

# 12
  • Мнения: 5 299
Дъщеря ми много се поти!Една сутрин видях ситни червени пъпчици по бузите и вратлето.В този момент пиеше антибиотик вече 3 дни.Лекарката каза че е алергия от него и го спря.Изписа сироп за алергия и ампули витамин С.Тя обаче не понася никак преглъщането на лекарства и не е пила от сиропа.От тогава минаха още 4 дни а пъпчиците вече са на всякъде и най-много по ръцете!Вече мисля че не е алергия а е от жегата.ДАЙТЕ СЪВЕТ С НЕЩО ДА МАЖА newsm78
АЗ лично не бих си правила такива експерименти.Щом лекарката е потвърдила, че е алергична реакция от лекарството, е било редно да й дадеш изписания сироп. Викториа се беше обринала от Аугментин, и педи веднага изписа Фенистил капки. Дадох ги веднага,  и още на следващият ден се беше изчистила от обрива. Вмомента също се е изринала от жегата(потвърдено от лекарката), но пъпките са само по вратлето, гърба и гърди4ките. Мазах я с крем Бочко(той е със смрадлика), и малко са се поизчистили. Тук никой не може да постави диагноза на детето ти. Мисля, че консултацията с лекар би била най-подходяща в случая.

# 13
  • Мнения: 232
Здравейте мили мамита!
ПЪРВО ДА СЕ ПОХВАЛИМ ДНЕС СТАВАМЕ НА ПЕТ МЕСЕЦА! newsm44 newsm51 newsm03 smile3501 smile3501 smile3501 newsm67  party023  261uu
И сега да карам по същество.Предполагам,че зададената тема ще развълнува много от вас.Дайте съвет как да предотвратим тези пъпки.Аз до скоро се справях с БЕЙБИТАН,но имам чувството ,че нещо май вече не ни действа.Знам,че в тези горещини е нормално,но все пак защо да не ги премахнем.Помагайте.Предварително ви благодаря.ЦЕЛУВКИ!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Имаше две теми относно пъпчиците от жегата в здравния форум.
Честита ви месечка,много здраве и щастие!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт