Отговори
  • Мнения: 5 370
Момичета, Станислав е на година и 4 месеца почти, а все още не мога да се оттърва на 100% от приспиването на ръце. Пробвала съм да го оставя сам в леглото, да се махна, да легна до него-това пък въобще не се получава, защото не е свикнал ама никак да спи до мене-да го държа за ръката-НЪЦ.
Ако нещо не му е на кеф-и да умира за сън, само реве, докато не го гушна и люшна 2 пъти. И заспива като отсечен. Да споделя само, че иде реч за дневния сън.
А предстои да го оставям на гледачка и направо не ми се мисли...... ooooh! Tired

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И Мишо го приспивах през деня на стола за хранене или в количката до годинката ooooh!.
Обаче един уикенд го оставих на вилата при майка ми и баща ми и понеже забравих количката, а столчето за хранене там не е на колелца, майка го научи за два дни да заспива сам. Много съм й благодарна Hug! Нейните подходи са малко Макаренковски- оставила го е да си реве/той спеше и сутрин и след обед/в кошарата докато заспи без да влиза в стаята при него. От тогава го слагам в леглото и си заспива сам до две минути Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 7 362
Момичета, Станислав е на година и 4 месеца почти, а все още не мога да се оттърва на 100% от приспиването на ръце. Пробвала съм да го оставя сам в леглото, да се махна, да легна до него-това пък въобще не се получава, защото не е свикнал ама никак да спи до мене-да го държа за ръката-НЪЦ.
Ако нещо не му е на кеф-и да умира за сън, само реве, докато не го гушна и люшна 2 пъти. И заспива като отсечен. Да споделя само, че иде реч за дневния сън.
А предстои да го оставям на гледачка и направо не ми се мисли...... ooooh! Tired
     Аз не виждам какво толкова те притеснява,та чак проблем?Ще го люлееш още известно време ,а после и да искаш - той няма да иска.Всичко е до време. Mr. GreenКакво те притеснява гледачката,ами и тя ще го люлее.Въпреки,че това не е сигурно.Нашият малчуган си има подход за всеки от нас .Той е на 1 г 3 м.При мама тича да цока и така спи,едвам го отби,при дядо сам си ляга на креватчето или количката и няма биберони,няма шишета с млекапри другите има детски песнички и люлеене на ръце.Но ние му се радваме и хич не ни пука,че заспива на ръце.Нали е весел и жизнерадостен.Защо да го мъчим и да плаче.Ще дойде момента и да спи сам.Не се притеснявай аз мисля,че детенце си има нужда още от глезотене. Mr. GreenИ какво от това?Нека расте здрав и спокоен,пък на теб може и да ти е писнало малко. Laughing  bouquet

# 3
  • Мнения: 9 583
Според мен още не е толкова страшно щом заспива толкова бързо, макар и на ръце. Имахме подобни проблеми с баткото. Мина през различни етапи - на ръце, гушкане на спалнята, приспиване в количката и дори танцуване с него, докато заспи. Но с повече търпение го научихме да заспива след като сме прочели една приказка. Сега имаме бебе на 7 м. и пак не аспива винаги сам, но е по-лесно.

# 4
  • Мнения: 2 751
Мисля, че като го оставиш на детегледачката, ще се оправят нещата.
Калоян (поне до скоро) с нея яде и заспива без проблем.
 с мен не яде и не заспива по 1 час  newsm78

# 5
  • на село
  • Мнения: 56
Не мисля,4е трябва да се притесняваш.Дъщеря ми Гери също заспиваше на ръце,но когато поотрасна и запо4на да бъде по самостоятелна сама се отказа от този навик.Спорет мен когато детето се по4увства готово за тази промяна само ще каже или покаже,4е ве4е няма нужда от гушкане и люшкане.А може и детегледа4ката да "удари едно рамо" newsm78.Желая ти успех

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ооо, не се притеснявай. Децата си усещат при кого им минават номерата. Сигурна съм, че гледачката няма да го приспива на ръце и той няма да й прави кой знае какъв проблем Wink

Имам колежка, която като била студентка се редували с една приятелка да гледат децата на едно семейство.
При едното момиче децата заспивали сами и момичето било много доволно колко послушни деца са им се "паднали". А моята колежка се оплакваше, че я побърквали - искали да ги носи за да заспят, не слушали , тичали и така...

# 7
  • Мнения: 5 647
Дълго време и малката я приспивах на ръце. Като стана на около годинка, за да не я нося на ръце, лягах до нея на леглото и така заспиваше. Пробвай този вариант и постепенно ще се отучи от ръцете.  Wink

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 925
И ние бяхме до късно на ръце ....след годинка със сигурност. Един път нещо му щукна и реши, че не ме иска и заспа сам

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
оооо това си е наистина проблем,ние бяхме на друсане до 2 год и половина и не ме питай как се чуствах, по едно време меслех ,че ще хвана херния.един ден просто ми писна и го тръснах на леглото,порева малко и заспа.

# 10
  • Мнения: 260
Ох, и при мен ми се струва че ще е проблем това със заспиването, много е свикнала на ръце. Всички казват, че трябва да я оставя да се нареве и после ще заспи, но не мога....тя реве в едната стая, аз в другата и накрая не издържам. Но май само това е начина...

# 11
  • Мнения: 6 243
Депешаркчице, сигурно ти е много трудно сега с тия мисли - как ще го отуча, дали ще го отуча... Не се трови. Това е до време, ще му мине тоя период и няма да иска ти да го приспиваш изобщо, като вземе да се възприема като "голям мъж". Бавачката наесен хич не я мисли - тия лели са толкова опитни, че нищо от номерата, дето минават при нас, няма да успее да й пробута.

Наслаждавай се на бебчо и на гушкането, защото като вземе да ти се дърпа и да не дава да го гушкаш, ти става два пъти по-криво. А идва и това време, вервай ми  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Моят син през деня също го приспивам с друскане и гушкане. Понякога ми е малко изнервящо, особено сега в жегите, но съм сигурна че е преиод и ще отмине. На 5 години сигурно само ще си мечтая да го погушкам и да заспи. Така че хич не го и мисля и не го считам за проблем

# 13
  • Мнения: 22 526
Моето синче все още го гушкам,за да заспи.Сам почти не ляга в леглото.Ама какво да го правя,чакам да поотрасне и да му омръзне да спи с мен.

# 14
  • Мнения: 5 370
Благодаря ви за отговорите, момичета.
Между другото, гледачката-и резервната-са познати на свеки, нарочно прибегнах до такъв вариант, за да съм сигурна, че няма да тормозят беб....тя всъщност знае как заспива той. Tired ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт