Ясла или направо градина

  • 3 079
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Детето ми е на 2 г. и се чудя дали да го дам на ясла септември или да си остане у дома, докато стане време за градина -записан е в ДГ, но неговият набор почват пролетта, а при по-големите няма места.
От разговорите с мои познати чувам най-различни мнения, но най-много ме притеснява възможността да се върне назад в развитието си при общуването с по-малки деца в яслите.
Искаше ми се още септември да започне да ходи в ДГ, но след като няма места ми остава само яслата като възможност, защото вкъщи няма да мога да го задържа цяла зима, но ако пък яслите по някакъв начин ще му навредят е по-добре да си стои у дома и да го гледа баба му.
Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 3 537
На яслата няма ли и други две годишни деца? newsm78

# 2
  • Мнения: 7 474
Твърдо  съм за детска градина Peace, но против яслите Naughty

# 3
  • Мнения: 668
Е, разбира се, че има, но има и по-малки, та затова някои познати ми казват, че като общува с тях детето може да започне да им подражава и да прави разни бебешки работи, докато общуването с по-големи деца може само да му помогне и аз се чудя дали наистина е така.

# 4
  • Мнения: 5 370
ЗА градината, ПРОТИВ-яслите.
До 3 годинки ще го гледа баба му-после вече с децата, живот и здраве, Praynig

# 5
  • Мнения: 3 537
Моята сега стана на 2г. и също исках да е на градина,но няма места.А баба нямам на разположение и нямам избор.Остава само яслата. smile3506

# 6
  • Мнения: 2 818
Твърдо  съм за детска градина Peace, но против яслите Naughty


И аз така  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 788
ЗА яслата!  Laughing Въпреки че Вики в момента с още няколко деца по сравнение с другите дечица от групата е вече "кака", не е изостанала в развитието си - дори напротив, толкова много песнички и стихчета знае (аз за пръв път ги чувам)  Crazy Нито е започнала да говори на бебешки език... Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 39 746
Дияна я записах на ясла на 2.8г Аз си мислех, че ще я запишат направо в градината, но я оставиха една година в яслата, заедно с наборите й.

# 9
  • Мнения: 687
Румен тръгна на ясла края на март - на 2 години и 4 месеца и ще бъда там до септември - 2 години и 10 месеца. Тогава ще го прехвърлят в яслата.
Аз по принцип бях много против яслите и мислех да го дам директно на градина, но след разговори с директорката и старшата сестра в нашата градина реших да пробвам горния вариант, който те ми препоръчаха. Идеята е, че в яслата обръщат на децата доста повече внимание, има повече персонал и децата по-лесно свикват. За половин година там придобиват всички навици и умения за детската градина, където трябва да са по-самостоятелни.
Но всичко това е много индивидуално и важи за моето дете - той още не говори, с памперс е и е абсурд да тръгне директно на градина. За твоето можеш да прецениш единствено ти самата кое ще е най-доброто   bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дъщеря ми тръгна направо на детска градина. До 3 годинки си я гледах аз. Синът ми тръгна първо на ясли, после по реда си мина в детската градина. Аз съм доволна от яслите. Неща, които аз с Наталия постигах за седмици / предполагам, вината е в мен, не съм педагог, гледах две породени деца съвсем сама и т.н./ той в яслата усвояваше за дни. Буквално всеки ден той придобиваше ново умение. А с Наталка аз успявах да се занимавам много. Тя като първо дете е носител на цялото ми желание и амбиция да се реализирам като добър родител. А Крисо не спираше да ме изумява. Той е изключително контактен, комуникативен, за секунда се вписва в обстановката, усвоява всяко ново нещо с желание, не се отнася с предубеждение и притеснение нито към новите неща, нито към собствените си възможности. Не знам характер ли е, натура ли е, но мисля, че голяма роля изигра и яслата. Да не говорим, че след това в детската градина той просто сякаш плуваше в свои води.

Единственото, което не бих направила сега, ако се върна назад, е да го дам толкова малък на ясли. Бих го оставила вкъщи поне до 18 месечна възраст. Но по отношение на яслите нямам никакво колебание.

# 11
  • Мнения: 643
Принципно може доста да се поспори, колко са полезни яслите, и колко не, истината е че всичко опира до ситуацията, ако се налага да се върнеш на работа няма какво да правиш и ще трябва да го дадеш на ясла. Това за връщането в развитието не ми се вярва много, защото ще има и доста деца на нейната възраст, е може и да има малки издънки но все пак. Ако смяташ че можеш да си я гледаш обаче докато стане време за градина, това е по добрият вариант.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз не мисля, че яслата ще му навреди - как така ще му навреди  newsm78
Дъщеря ми ходи на ясла от 1 годинка и 4 месеца. Ще я прехвърлят в градината като навърши 3 години - значи по средата на октомври. В яслената група имат и малки и големи деца - учат много работи и ги подготвят за градината - да се обличат/събличат сами, да се хранят сами, да ходят до тоалетната...Свикват да общуват с повече деца, което в домашни условия няма как да стане. Научават се, че не всичко е тяхно и трябва да отстъпват. Определено съм на мнение, че на "яслените" деца им е много по-лесно адаптирането към градината!

# 13
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Твърдо  съм за детска градина Peace, но против яслите Naughty


И аз така  Peace
И аз също - пробвах варианта с яслата и нашия случай се оказа неуспешен Cry....затова мисля да запиша Рони на градина есента.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Пусни го пролетта направо на ДГ.
Болести ще спестите със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт