Сладко "лактогонно средство"

  • 676
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 150
Преди 1 ден си направих една торта от Готварския подфорум. Правеше се от бисквити, мюсли (аз сложих мюсли и добавих много овесени ядки) и кисело мляко. След няколко часа кърмата ми започна да капе, гърдите ми се бяха подули, а бебето спеше. И се наложи да се цедя.
Аз още от раждането имах проблем с кърмата и трябваше да пия чайове, течности, да кърмя често и тн. Тази торта много ми хареса като лактогонно средство Simple Smile Хем вкусно, хем кърмата се увеличава. Може вместо млякото да се сложи крем нишесте, но на мен ми харесва повече с кисело мляко.
Ето рецептата

# 1
  • Мнения: 2 220
  bouquet  bouquet  bouquet

Изглежда супер, напоследък рядко влизам в Готварския и съм я пропуснала. Струва ми се идеална за жегите, когато не ни се яде нищо тежко. Я кажи, ти колко кисело мляко използва на колко бисквити?

П.С. А, видях, че има всички подробности в самата тема, където е публикувана.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Oo, това е чудната торта на нашата любима sladka hapka  Heart Eyes

Аз вече я правих и стана разкошна, но и липсваше сладост за моя вкус. Така, че ако обичате сладичко да знаете, че не е зле да се прибавят няколко лъжици захар към киселото мляко. Не съм забелязала да ми действа лактогонно, но тя моята змия така смуче в жегите, че не оставя кърма в гърдите изобщо.

# 3
  • Мнения: 6 243
Не знам дали наистина има лактогонен ефект, но за жегите, когато не ти се стои край фурната, става идеално - прави се бързо и лесно и е наистина вкусна. А ако от нея 4идва и кърма" - толкова по-добре. Ще имам по-малко угризения, докато стоя пред хладилника с лъжицата.

Да знаете, че става с всякакви меки плодове. Аз лично винаги слагам и банан, а на другия пласт засега съм пробвала с череши и с ягоди.

Може леко да се подслади, както пише Джейд - със захар, с мед, с фруктоза... аз слагам подсладител на прах, за да е по-диетично Wink

# 4
  • Мнения: 1 559
    Не знам дали действително има лактогонен ефект този сладкиш (дребният се е срастнал с мен в тези жеги и не позволява да усетя гърдите си пълни), но  е мнооого вкусен -  присъединявам се към благодарностите към г-жа Сладка Хапка   bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт