течащи уши!!!

  • 2 344
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 366
Здравейте, моето дете се разболя преди 9 дена. Започна с 4 никнещи кучешки зъбки. Последва протичане на нослето /нормално е при нея при никнене на зъбче да получи хрема/. След това вдигна Т между 38-38.9. Никакви признаци за нещо друго освен за зъбките. Давах и лекарства за сваляне на Т и облекчаване на болките от никнещите зъбчета, но това продължи 7 дена. На 8-мия протече едното уше, а на 9-тия и второто. Тукашните лекари са на мнение че ще се оправи от самосебе си и ми предписаха антибоитик ако искам да го давам за мое успокоение и за прочистване евентуално на остатъците. Но съвета им беше да не го използвам ако не се получи втори или 3-ти път това възпаление. Вече втори ден и двете ущички текат и Т се нормализира. Лекарите ми казаха че вече се оправяла, но аз си се притеснявам да не се увреди слуха и или нещо друго да се случи с мозъка и /нали са казали хората да не ти се случва това което майкати си мисли/.
Питам мами преживели същото с техните дечица какво са правили в тези случаи и какво са им давали?

# 1
  • Мнения: 826
Т. най-вероятно е била от ушна инфекция,не от зъбките.
При ушната инфекция се събира гной в средното ухо и ако не се хване навреме,налягането в/у тъпан4ето довежда до спукването му и оттам се полу4ава това те4ение.Ако те4ението е жълто или прозра4но-няма място за притеснение,ако оба4е е кърваво,трябва да ви види лекар.
Антибиотиците ги изпийте-за да из4истите бактериалната инфекция!
Можеш да даваш и Панадол,ако го боли.
А ина4е забелязваш ли промяна в слуха на детенце?По принцип е нормално да му намаее,докато се из4исти гнойта.
Не се притеснявай-ще му мине-на моя син ушлетата са му слабото място-на година имаме поне по две.Последния път му се спука тъпан4ето на дясното ушенце и имаше жълтеникава гной за ден-два.
Бързо оздравяване!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 414
мъжът ми се бори доста време с една вирусна инфекция и накрая започна да не чува. лекарят му предписа симптоматични лекарства, но НЕ и антибиотици, защото инфекцията си беше вирусна. когато започна да се оправя, за около 2-3 дни ухото му тече. естествено, той се обади на лекаря, който каза, че това е нормално и означава, че оздравява. това, което изтичаше беше като течна ушна кал.
и аз мисля, че ако няма кръв, няма нищо притеснително. още повече, че температурата е спаднала.
антибиотик аз не бих дала, защото няма смисъл - детето явно е преборило инфекцията.
леко никнене на зъбки и без повече премеждия  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 35 945
Консултирай се ако имаш възможност със специалист УНГ.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 366
Благодаря ви много за съветите!!!

Това което тече от ушетата е жълто, а от снощи стана и бяло, но няма кръв. Чува ме добре когато и предлагам шоколад например или разходка, но ако и забранявам нещо не ме чува. Дори понякога като шушна за да не ме чуе пак ме чува. Т вече е нормална и освен че не се храни както преди /предполагам че това е от зъбите/ си е отново енергична и дейна както преди да се разболее. Е стана малко по-голяма глезанка, но след боледуване е така обикновено.
На мен слабото ми място са ушите и предполагам че и при нея ще е така, но моите не са текли и затова се уплаших много, но пък тук да се добереш до специалист си е доста трудна процедура и трябва да минат дни за да ти приеме, а до тогава може и да се оправи вече - все по-рядко започнаха да изтичат ушетата. Вече не и давам болкоуспокоителни защото не дава никакви признаци да я боли - спи си нормално.

Още веднъж много ви благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт