Кърмим се,а памперс е сух.

  • 468
  • 7
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте всички мами HugОт днес съм малко притеснена.От 8.00 сутринта до12.30 памперса на моят Марти беше сух.До 17.00 часа според мен е пишкал един път.За следобяд трудно може да се каже дали е пишкал 1 или 2 пъти,но до обяд беше100% сух.Това ме притесни,защото знам че е проблем.Иначе се кърмим на поискване,колко пъти и аз не знам ,не ги броя.От около 4 дни отказва всякаква твърда храна.Тази вечер в 18.00 му дадох около 80 гр.каша и я изяде,че дори изяде около 60 гр.плодово зеленчуково пюре.Вода не пие,а сокове не съм предлагала.
На какво могат да се дължат сухите памперси и колко памперса е нормално да мокри.
Иначе е малко кисел на моменти,но всеки момент очаквам да пробие и четвъртото зъбче.Така,че според мен имайки впредвид това е направо дете мечта.Не плаче,няма температура,просто иска повече внимание от обикновенно.
Гърдите са ми спокойни,но аз усещам как потича млякото и нямам случай да дава признаци,че остава гладен.Но този сух памперс ме притеснява.Ако не се наяжда и като не пие вода да не се обезводни в тези жеги?
Моля,помагайте.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 242
Според мен е заради жегите. Доста течност се изпарява и чрез кожата, дори да не се поти човек. А и бебетата на 8 месеца вече не пишкат толкова често като новородените. Предлагай вода, ако има нужда, мисля че детето ще пие.

# 2
  • Мнения: 79
Ще следя с интерес, защото днес и ние имахме подобен проблем. По принцип за 4 часа памперса ни е доста опишкан, а днес от 5 до 9 вечерта беше абсолютно сух. И аз много се притесних. И ние сме на кърма, не пие почти никаква вода. Мами помагайте!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Водичка! Давай и пак ако не пиша, тогава се консултирай с педито!

# 4
  • Мнения: 3 521
Предлагай водичка_най_добре с лъжичка...и следи урината как е като цвят и мирис...ако е по_тъмна и има "аромат" отидете да ви види педито...другото е и как са ви акитата? Mr. Green

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
При една температура от 35 градуса навън и 28 в стаята например... Изпаряването на влага от повърхността на кожата е много интензивно... Както ти е казала мама Мери по-горе... Дори и да не се поти бебето... Сега в горещините то е леко облечено и това допълнително стимулира отделянето на вода чрез кожата, просто има повече открита повърхност... А и вероятно си забелязала Марти по мъничко да се поти тук и там по тялото... Не се притеснявай... Ако бебето е спокойно, няма температура, суче нормално, има общия нормален тонус на тялото и е все така игрив и подвижен... Място за притеснение няма...
А ако искаш ти да си още по-спокойна, следи дъха на бебето... Лек ацетонов дъх е един от първите признаци за обезводняване...
Леко изкарване на жегичките...
newsm10

# 6
  • Мнения: 1 101
От жегите е, да. И при нас е така. Дени суче като побъркан напоследък - преди да настъпят тези жеги, всеки път памперса беше препълнен, а сега....почти сух. И той се поти много, милия

# 7
  • Мнения: 393
И нашите не са така пълни както преди тези температури от 35 градуса.Но ние пропихме вода - така че моето мнение е да предлагаш водичка често-може глътка да пийне пак е нещо.И като суче често няма място за тревога. Ако все пак положението те тревожи по-добре един консулт с педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт