ПКЯ и лапароскопия

  • 826
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Ето накратко моята история:
На 26 години съм и имам ПКЯ от 8 години. Лекувала съм се с много противозачатъчни и Клостилбегит. Четири години след като ми поставиха диагнозата успях да забременея и сега имам прекрасно момченце на 2год. Бременноста ми беше проблемна-високо кръвно налягане,бъбречни проблеми и др. След като родих кърмих около 10 месеца през което време цискъла ми беше на 40-50 дена болезенен, понякога ми идваше по два пъти в месеца, с много болки и обилно кървене, гадене, главоболие. След като спрях да кърмая и се установи, че пак имам безброй малки кистичкии и по двата яйчника, но повече по левият започнах да пия Ясмин, след това го смених с Логест и накрая с Фемоден. Това в продължение на 1,5год. през което време ми идва на всеки 10 дена, напълнях, имам ПМС през целия месец, главоболие. През цялото време съм ходилана гинеколог и то не при един, а при няколко. Последно бях преди месец в Шейново при Богослововал Тя потвърди ПКЯ и ми насрочи хор.изследване. След като излязоха и резултатите тя е категорично за Лапароскопия за фенестрация на яйчниците.
Хормонални изследвания са следните,правени са на 3-я ден от цикъла:
LH 22.16
FSH 9.68
Testosteron 1.36
TSH 0.905
FT3-4.72
FT4-20.63
Prolactin-269.9
Направих консултация и с лекарката благодарение на която забременях първият път и тя е категорично против тази операция, смята че тя е времнно решение и че единственото лечение е хормонално поддържаща терапия.(
Объркана съм и незнам какво да правя. Искам да забременея и още един път, но не това е най-важното сега.

# 1
  • Мнения: 3 715
Изобщо не е временно решение лапароскопията, напротив. На мен ми правиха преди 4 години, след като ме тъпкаха с хормони 3 години. Ами мога да ти кажа, че забравих какво е да имаш ПКЯ. Не знам каква е тази лекарка, но според мен тя нищо не разбира.

# 2
  • Мнения: 4 915
Що пък да е временно решение?
Аз винаги съм била с много нередовен цикъл и както се оказа по-късно, ПКЯ. Задържах жълти тела.
Правиха ми оперативна лапароскопия - фенестрация, цикълът ми се нормализира точно на 28 дни - никога не е бил преди така - варираше от 20 до 40 дни, както му скимне.
2-3 години след лапароскопията цикълът ми беше като часовник, после забременях спонтанно, когато бях спряла терапиите и хапчетата за 6 месеца.

Тъй че не смятам, че лапарото е временно решение.

Общи условия

Активация на акаунт