Смяна на млякото

  • 3 111
  • 11
  •   1
Отговори
Дъщеря ни е на три месеца и половина и е на кърмене и дохранване. До края на третия месец бе на НАН - ХА, но започна да реве като и се поднесе шишето и решихне да го сменим. Понеже доктора ни беше казал че е хубаво да се кара на една серия купихме НАН 1 и първата седмица всичко беше наред. Към края на втората седмица(съответно втората кутия), започна да се мръщи и на него. Този път се решихме на радикална промяна и взехме Милумил 1 - полежението е същото, в началото го яде с голямо удоволствие а след една седмица започна да отказва. Въпроса ми е има ли някакво мляко което да е подходящо за нашия случай и как да разберем дали проблема е в млякото или просто не е гладна и затова отказва. Кърменето не го отказва и понякого и се дава и от двете гърди след като се е разревала на шишето, но това е частично решение защото за следващото хранене кърмата е по-малко.
Предварителни ви благодаря.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Зависи дали искаш да я кърмиш по-дълго или не. В случай, че искаш, много лесно можеш да си увеличиш кърмата и за седмица-две да ти е само на кърма. Ако не, продължавай да пробваш млеката, за адаптираните друго не мога да ти кажа.

# 2
Дъщеря ни е на три месеца и половина и е на кърмене и дохранване.

Здравей,
за съжаление не мога да ти дам съвет защото ние с бебо също сме в началото на този проблем, но искам да те питам как по-точно се дохранвате, защото моя калпазан след кърмене не признава нищо друго, а пък кърмата не стига и реве, затова аз започнах първо с адаптирано мляко Frizolac и после кърмене. Ние сме на 2 месеца и 1 седмица.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Извинявай, че се меся, но не искаш ли по-добре да си увеличиш кърмата така, че бебето да суче и да не пие адаптирано мляко? Или така се налага?

# 4
  • Мнения: 3 271
Цитат на: цвете
Дъщеря ни е на три месеца и половина и е на кърмене и дохранване.

Здравей,
за съжаление не мога да ти дам съвет защото ние с бебо също сме в началото на този проблем, но искам да те питам как по-точно се дохранвате, защото моя калпазан след кърмене не признава нищо друго, а пък кърмата не стига и реве, затова аз започнах първо с адаптирано мляко Frizolac и после кърмене. Ние сме на 2 месеца и 1 седмица.


Това е най-сигурният начин да го отбиеш бързо. Защо мислиш, че кърмата не стига? Щом след това не иска нищо може би просто не е гладен

# 5
Не всеки път се налага да прибягвам до дохранване, но понякога се случва да нямам достатъчно кърма. Някои пъти усещам по-рано, че няма да стигне и използвам метода за който писах, друг път започва да се дере от рев и разбирам че не му стига, поднасям му шишето, а той продължава да се дере. А напоследък забелязвам, че определено предпочита едната гърда и то точно тази дето пуска по-малко, от другата се задавя и се уревава./суче много лакомо/

# 6
  • Мнения: 3 271
Цитат на: цвете
Не всеки път се налага да прибягвам до дохранване, но понякога се случва да нямам достатъчно кърма. Някои пъти усещам по-рано, че няма да стигне и използвам метода за който писах, друг път започва да се дере от рев и разбирам че не му стига, поднасям му шишето, а той продължава да се дере. А напоследък забелязвам, че определено предпочита едната гърда и то точно тази дето пуска по-малко, от другата се задавя и се уревава./суче много лакомо/


Много странно е това. Щом суче лакомо и се дави не би трябвало да не му стига. Не може ли да има  друга причина освен глад? А и според мен майката рядко усеща правилно дали има или няма достатъчно мляко.
Ако искаш направете пробно кърмене да видиш как е. Но и това не е много показателно. А как наддава?

# 7
Говорим за задавяне, когато имам кърма. За това майката усеща или не колко кърма има сигурно си права,  защото някък съм в конфуз и незнам дали тази първоначална оценка е била правилна. А утре сме на консултаця, но така като го гледам добре наддава. Между другото проблема с дохранването съм го имала само 2, 3 пъти, така че не е генерален и все пак исках да знам как да се дохранваме ако се наложи, защото когата ми изникне проблема с недостатъчно кърма изпадам в паника.

# 8
  • Мнения: 3 271
Ще кажеш значи утре как е наддал. А опитвала ли си да му даваш формулата с лъжичка?

# 9
Цитат на: Millena
Ще кажеш значи утре как е наддал. А опитвала ли си да му даваш формулата с лъжичка?

Наддава доста добре 6кг., 60см. - всичко е горна граница, но в нормата. Какво имаш впредвид под "фомулата"?

# 10
  • Мнения: 3 271
Цитат на: цвете
Цитат на: Millena
Ще кажеш значи утре как е наддал. А опитвала ли си да му даваш формулата с лъжичка?

Наддава доста добре 6кг., 60см. - всичко е горна граница, но в нормата. Какво имаш впредвид под "фомулата"?


Чудесно! Значи няма смисъл да се притесняваш, може би реве от друго.
Имах предвид млякото, което му даваш допълнително.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Това колко кърма имаш е измамно чувство. И на мен все ми се струва, че едната гърда ми е по-млечна и има повече мляко, вече 7 месеца и нещо. Но бебето си яде и от двете, и явно му стига, т.е. съвсем е възможно просто така да ти се струва.
Сигурно плаче от друго. Гушкай го повече, и давай по-начесто да суче, вместо да дохранваш.
Щом наддава добре, и е бодро весело бебе - всичко е ОК!

Общи условия

Активация на акаунт