ИКСИ (ICSI) от А до Я - споделете, окуражете

  • 5 769
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте всички, които сте минали вече по пътя, който на мен тепърва ми предстои.

По всичко личи, че за мен и съпруга ми нещата клонят към икси. До момента имаме направена само спермограма. Чакам подходящия момент за цветна снимка и изследванията на кръвта.

Нямам никаква представа какво трябва да се прави, какво ме очкава - инжекции, хапчета, процедури. Лекарката, която ме записа за икси е адски натоварена и нямаше как да я разпитвам за тези неща, а се побърквам от незнание и се чудя дали ще го понеса.

Моля ви, разкажете ми кой през какво е минал. "Образовайте" ме поне малко! Моля ви!

# 1
  • Мнения: 902
Здрасти, Ази.
Добре дошла при нас.
Първо искам да ти кажа, че до болка ми е познато състоянието, в което се намираш в момента. Сигурна съм, че мисълта за ИКСИ те разболява. Сигурно никога досега не ти е звучало разумно, че ще стигнеш някога до тук. Това обаче е съвсем кратко. Скоро ще разбереш, че това е прекрасна новина. Тя означава, че имате реални шансове да сбъднете мечтата си за детенце. Трудно, но възможно.
Процедурата, която ти предстои (евентуално), е лека физически и доста тежка психически. Все още не си направила всички необходими изследвания. Това е първата стъпка. Не си написала, какви са резултатите от спермограмата, къде е правена, кой лекар си избрала. Малко несериозно ми звучи да те записват за ИКСИ, преди да са направени всички изследвания.
Виждам, че си изключително объркана и неосведомена за това, което ти предстои. Това за мен е грешка на лекаря ти. Той е длъжен да ти обясни в детайли. Често обаче, поради натоварените си графици, докторите ни пропускат важните подробности.
ТВОЕ задължение е да питаш, да досаждаш с въпроси, ако трябва. Ти си най-важната в тази процедура и трябва да им го покажеш. Трябва да намериш начин да си извоюваш внимание. Важно е да си изясниш всички въпроси и да бъдеш СПОКОЙНА. Това е 50% от успеха на процедурата. И да имаш вяра в екипа си. Питай, питай, питай и пак питай.
Подробности за процедурите ИКСИ и Инвитро можеш да намериш тук:
http://www.zachatie.org/forum/
Това е сайта на форумите към Зачатие, където пишат много момичета, които са правили или тъпърва ще правят АРТ. Там има много повече информация, отколкото тук.
Късмет по трудния път.

# 2
Здравей, струва ми се много бързо за ви записали за ИКСИ.... Какво пише като заключение на спермограмата на съпруга ти? Коя е лекарката, която те праща директно на АРТ? То станаха много въпроси, но всъщност искам да ти кажа, че няма нищо страшно в самата процедура. Ама наистина НИЩО! Неприятните моменти идват след трансфера, когато чакаш резултата и тръпнеш и посме дали ще успееш за износиш бременността си..Не се притеснявай...наистинал Пожелавам ти успех и спокойствието е май най-важното в нашата ситуация.

# 3
  • Мнения: 96
Благодаря ви, Ralka и white, че отговорихте.

Ние от 8-9 години кротко и без паника си чакаме евентуално да се случи нещо. Но не става. Спермограмата е много лоша и е само за икси. Имаме и варицели оперирано, но без подобрение след това.
Може би не се изразих добре като казах, че ни записаха за икси. По-точно е да кажа, че бях в АГ Варна и попълниха един формуляр. Сега чакаме М за изследвания на хормони и за цветна снимка. Налага се снимка заради изискванията на касата. Иначе не мислим да правим други опити за лечение. Ние нямаме и време общо взето. Но и не искаме да се подлагаме на години хормонално или друго лечение и тепърва да се побъркваме от чакане. Досега сме били спокойни. Надявам се да имаме късмет (по каса или без) да стане от раз.
Само че съм в паника от незнанието за предстоящото, а не толкова дали ще се случи от първия път или не.

# 4
  • Мнения: 902
Ази, прочети си личните съобщения.

Общи условия

Активация на акаунт