"Будистка" диета. Изпитана. За повече кг

  • 36 541
  • 237
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Обещах в съседната тема за гладуването по Лидия Ковачева да пусна тази диета. Подходяща е за сваляне на повече кг - девойките с излишък от 2-3 кг няма смисъл да четат надолу  Wink
С тази схема на хранене една от най добрите ми приятелки отслабна от 117 до около 75 кг за 6 месеца. Кръстих я "будистка", по аналогия на това което знам от книгите - че будистите са длъжни да изядат цялата храна, която вярващите са им дарили в купичките, и от хипотезата, че това вероятно най-често е някакъв ориз  Wink Такааа
1.Всяка сутрин се приемат 1-2 с.л ориз, суров, много добре измит от нишестето, слагате в цедка и под струя течаща вода измивате добре, това е много важно. После с чаша топъл чай преглъщате оризчетата по малко. И така всяка сутрин - една чаша чай+лъжица ориз.
Не е толкова отвратително  Grinning Който съвсем не може да го преглътне, допустимо е да се яде сварен, но без никаква мазнина, сол и подправки. Така е доста по-неприятно, а и количеството е по-голямо  Thinking
2.6 часа след тази процедура не се яде нищо. Кафе+цигари - може, не ги броим за ядене  Grinning
Погълнатият ориз набъбва в стомаха и като гъба попива излишното. Общо взето това е катализаторът на слабеенето.
3.Също толкова важно е след като минат 6-те часа, да се хапва. В хапването няма ограничения - с девойката, която дадох за пример не сме отбягвали сладкарница или биричка  Grinning
4. Определяте си "вечерен час", съобразен с графика ви, след който не ядете - хората казват след 18ч, може 19, 20...но е добре да се закове такъв час  Peace
5. Към горните съвсем прости и либерални правила, приятелката ми добави много ходене пеша, йога под мое и на книгите ми ръководство  Grinning в домашни условия.
Не се сещам друго в момента. Диетата беше поносима, защото не пречи на нормалния режим на работещия човек - ако сутрин в 7 изпиеш ориза  Mr. Green, към 13 нормално си обядваш, без да се правиш на ощипан пред колегите, а и за купон имаш сили вечерта  Grinning
Дано да съм била полезна за някого    bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 76
Имам въпрос за ориза - кафяв ли е или някакъв друг?

# 2
chandra, това звучи вълшебно!

А как открихте тази диета? И каква е концепцията, ако има такава, де?  Wink

Ако спра гладуването, веднага ще я пробвам. Не звучи никак зле!  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 412
mamaKati, и тя и аз сме опитвали само с бял ориз. Затрудняваш ме да отговоря - от една страна белия ориз е пречистен и няма да дразни стомаха, а и набъбва по-лесно и бързо...От друга кафявият е по-полезен...
Мила Ня   Hug, бяхме заедно, когато една дама ни сподели за това чудо, уж е автентична и взета от будистки монаси, но това не го сложих като твърдение в първия пост, че ми се губят подробностите  newsm78 Ще я питам и ще споделя какъв е случая. Със сигурнос мога да кажа, че дружката ми има много напрегната работа и през тези 6 месеца си бачкаше...Обаче не е мама, но мисля, че и за мами ще е подходяща  Peace
Такаа осъвремених си информацията. Допълвам за произхода на диетата - знаем я от позната на една рускиня, която е получила хипертонична криза в някакъв манастир в Индия, и тамошния лекар я е сложил на такъв режим. Диетата е за сваляне на кръвно, общо пречистване на организма и нормализиране работата на стомашно-чревния тракт. Отслабването е страничен ефект  Grinning
Ще взема да махна кавичките от заглавието  Wink

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 10:39 от chandra

# 4
  • Мнения: 1 492
ЕЕЕ страхотно, то в случая не се лишаваш от нищо, само сутрин пиеш чай с ориз, не е сложно.Дано при всички има такъв ефект Peace

И едино- две пиания само: "Вечения час"  последното хранене ли е? От обяд до вечения час можеш да хапваш нещо? Или от обяд до вечерния час не ядеш нищо?
Нещо тук не разбрах

# 5
  • Мнения: 10 982
Толкова много ориз няма ли да причини страхотен запек  #Crazy

# 6
  • Мнения: 412
Камелия, малко объркано съм го написала  Embarassed - от обяд до вечерния час се храниш нормално според сезона или нуждите на организма в момента. След 19ч не ядеш. Например.Но това е при всички диети.
Гигилче, напротив. Аз съм я спазвала само 2-3 седмици, защото съм от тези с 2-3 те излишни кила и ми трябва по-скоро спорт или трудотерапия  Mr. Green, но в онази деликатна част ставаш точен като часовник (аз не бях).  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 153
Толкова много ориз няма ли да причини страхотен запек  #Crazy
Най-много да добиеш азиатско излъчване и да ти се дръпнат очите Joy Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 163
Камелия, малко объркано съм го написала  Embarassed - от обяд до вечерния час се храниш нормално според сезона или нуждите на организма в момента. След 19ч не ядеш. Например.Но това е при всички диети.
Гигилче, напротив. Аз съм я спазвала само 2-3 седмици, защото съм от тези с 2-3 те излишни кила и ми трябва по-скоро спорт или трудотерапия  Mr. Green, но в онази деликатна част ставаш точен като часовник (аз не бях).  Grinning
И за 2-3 седмици свали ли тези последни килограми?  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 492
chandra   ако сваля 15-те кг. дето си ги влача вече три години, няма да се отървеш от благословий и почерпки от мен. Hug  bouquet
 
 

# 10
  • Мнения: 412
Най-много да добиеш азиатско излъчване и да ти се дръпнат очите Joy Joy
hahaha
И за 2-3 седмици свали ли тези последни килограми?  newsm78
Ами не - забременях и качих 25  Mr. Green
А по принцип мисля, че 2-3 кг са нормална вариация в теглото - идват, отиват си в зависимост от най-различни фактори  Wink
Може би си личат "над дънките" - това някой го беше написал в предишна тема и много се смях, обаче си е така  Peace

# 11
  • Мнения: 131
След като е за сваляне на кръвното, значи ли че не става за хора с ниско кръвно?

# 12
  • Мнения: 412
След като е за сваляне на кръвното, значи ли че не става за хора с ниско кръвно?
Наистина не мога да ти отговоря  Confused Наблюдавай се и ако има проблем - спираш  Peace
Обикновено полезните техники за овладяване на кръвното го нормализират, т.е. подходящи са и за сваляне, и за вдигане - има там едни навеждания йогийски, за тях се сещам в момента...Може и тук принципът да е такъв  newsm78

# 13
  • Мнения: 46 437
Може да е глупав въпросът ми, но не разбирам много от ориз  Embarassed ние купуваме само бисерен, който според мен е бланширан или нещо от сорта, той става ли или не се води суров  newsm78

Мисля да я пробвам, въпреки, че и аз съм с много ниско кръвно  Tired повечко кафенце ще пийвам  Laughing

# 14
  • Мнения: 412
Не виждам проблем, ако е бланширан - нали може да се яде даже сварен  newsm78
За мен най-големият плюс на този режим е, че има как да го спазваш без никой около теб да разбере, че си на диета  Simple Smile
Дружката ми сега е в командировка на Русалка (ееех  Heart Eyes) и когато се върне след 3-4 дни, ще я помоля да пише тук с повече подробности  Peace

Общи условия

Активация на акаунт