Как да предпазя малък бебо от ухапване?

  • 849
  • 10
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Пускам нова тема,защото така и не открих с какво се мажат бебоците,когато са по-малки.Интересува ме с какво да го предпазя от ухапване от бълха?Имахме вече един случай и пъпките бяха едни твърди и упорити,минаха чак след около 2 седмици.В аптеките питам ,а те все казват "До 2 годинки с нищо."Не може да няма нещо за малки бебоци за предпазване и за след ухапване.И друго може ли да се ползва псило-балсам за 8 месечно бебе?
Благодаря на всички  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Има много мазила за малки бебета и деца.Репелента на Офф/мирише гадно,обаче Peace/,Аутан,Цинцарин.Отиди в някоя аптека и питай-навсякъде ги има Peace

# 2
  • Мнения: 1 708
Има много мазила за малки бебета и деца.Репелента на Офф/мирише гадно,обаче Peace/,Аутан,Цинцарин.Отиди в някоя аптека и питай-навсякъде ги има Peace


И аз съм съгласна,че има.Аз взех Аутан спрей и съм много доволна!

# 3
  • Мнения: 131
И аз купих миналата седмица Аутан и съм много доволна , защото от тогава комари и бълхи не са ни хапали. Ползваме го цялото семейство.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 023
С OFF може да се пръскат и дрехите, така че мисля, че той е по-подходящ. За псило балсам знам, че трябва да се пази сърдечната област и гръбначния стълб. Попитай в аптеката от каква възраст е разрешен.

# 5
  • Мнения: 1 428
Аутана и Офа не са ли опасни за малки деца?Нали все ръчичките им са по тялото и после айде хоп и в устата? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 326
Аутана и Офа не са ли опасни за малки деца?Нали все ръчичките им са по тялото и после айде хоп и в устата? newsm78

Аз мисля, че са опастни, въпреки че има Аутан за деца, никъде не видях да пише от колко годишни могат да се ползват.......най-добре е да се ползват продукти на натурална основа....каквито виждам вече почнаха да се продават.

# 7
  • Мнения: 5 246
Повечето от продуктите изброени по горе са за деца след 3 годишна възраст  Rolling Eyes
Затова аз купих Zanza No - Chicco
Виж всички продукти тук  Peace

# 8
  • Мнения: 6 390
моето педи каза да не я мажа с тези мазила по кожата в никакъв случай, защото били страшна химия  Twisted Evil препоръча ми спрея, и да се пръска по дрехите, обувките и тн  Peace

а иначе четох че

ЛАВАНДУЛА

етерично олио / от дрогерия или аптека  предполагам че може да го има/
Капнете няколко капки в крема или млякото с които мaжете децата, или пък им капнете на обувките, на дрехите, може и спрей да си направите с вода за по лесно ползване.
Лавандулата е смъртоносна за кърлежи и комари
Засега при нас действа  Peace
сложила съм и в слънцезащитното мляко, и в нормалния лосион на беба за след къпане, нито комари нито кърлежи я тормозят засега а са страшни жеги  Peace

...сложете си ароматизатори вкъщи ot ЛАВАНДУЛА и няма да имате комари лятото.

това инфо обаче го намерих след като извадих един кърлеж от коремчето й на 21.май тази година Rolling Eyes надявам се други аварий да няма Peace
-----------------------------------------------------------------------------
преписах си постинга от съседната тема  Peace
но срещу бълхи незнам дали дейтват тези препарати и лавандулата  Thinking

# 9
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Именно в аптеките ми казаха ,че Аутан и Офф се използват за деца над 2 години,дори го пише на листовките.За лавандулата е интересно предложение,но дали пази и от бълхи?
А някой ползвал ли е вече Zanza No - Chicco?Действа ли ,дайте информация,а също и за Цинцарина.

# 10
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз ползвам Цинцарин (спрей).

Общи условия

Активация на акаунт