Бременност и нова работа

  • 2 898
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Здравейте! Не знаех точно къде да задам въпроса си и тук ми се стори най-подходящо! Много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне. Та преди извесно време реших да сменя работата си и направих всичко възможно да придобия квалификационна степен за новото работно място. Подадох документи и започна чакането ... та докато си чаках се занимавах с някои приятни занимания  Embarassed Wink, за да си отвличам вниманието и бебето стана. Сега (по мои изчисления) съм в 7 г.с. и ме поканиха на интервю. Мисля че имам доста големи шансове да спечеля тази длъжност и ужасно много искам да работя точно това. Проблема ми е че не знам какво става от тук нататък. Мисля да не им казвам как стоят нещата при мен. Но какво ще се случи след това. Много искам тази работа. Посъветвайте ме нещо.

# 1
  • Мнения: 6 616
Много зависи от това каква точно е работата.
Мисля ,че няма да е лоялно да скриеш положението си.

# 2
  • Мнения: 528
уи6 аз бях точно така.РАзбрах че съм бременна и на другия ден почнах нова работа.До тук нищо ново под слънцето.Бях на пробен период от 6 месеца.Когато започна да ми личи горе долу края на третия началото на четвъртия месец започнаха да ме потпитват,но аз си мълчах.Беше ме старах шефа да не ме изгони.Един ден шефа викнал приятелката която ме ореди там да пита нея.Тя разбира се знаеше но му каза че ще разпита.Бях се настройла даже че ще ме махнат дисциплинарно.Всичките ми колежки забелязваха че корема ми расте странно но си траеха.Един ден след като шефа беше питал мойта приятелка повторно отидох да кажа.Тогава бях някъде средата на четвъртия месец.Като му казах новината му заявих че съм готова да подам молба за напускане или да ме уволнят.Демек че ще си понеса последствията.ШЕфа беше в шок  не от това че съм бременна,а от моето предложение да напусна или да ме уволнят.Прегърна ме и ме пипна по корема.Етогава ме ритна за първи път мойта.Постепенно най близките ми колежки разбраха и кой каквото ядеше първо на мене ми носеше да го пробвам.Толкова бяха щастливи всички.Това щеше да им бъде първото бебе във фирмата.Аз останах като същисана как ме приеха при положени ече бях на пробен период.Даже една сутрин абе нещо всички бяха странни.Само ме разпитваха да ли ще ходя да обядвам.При положение че аз не излизах.Ами то за какво да си купувах нещо при положение че ме глезеха всички и каквото ми се доядеше ми носеха.Е излязох и като се върнах ми бяха спретнали парти. Сядам си на мястото,но изведнъж офиса нещо пус ми се видя,но карай. Обажда ми се шефа да ми каже нещо,но говореше с много строг тон като че ли ще ми се кара за нещо.Влизам при него и колегите сесъбрали и ми поднасят подарък за мене.При нас имаме традиция на рождени дни да си подаряваме,но сега нямах рожден ден.Бяха ми купили гащеризон от 60 лева и една блузка.Разплаках се.Даже след няколко месеца като родих ми донесоха сумати подаръци за малкато.Даже за коледа й пратиха подарък.Така както се бях настройла да ме уволнят така останах с отворена уста.Затова много е важно кога ще го кажеш и как.Затова поизчакай някой и друг месец да се опознаеш със персонала и най вече с шефа.Настройсе  за най лошото-Да те уволнят и дай боже да стане както при мене.
Успех

# 3
  • Мнения: 1 701
Благодаря за подкрепата. И аз мислех така да постъпя. В крайна сметка нищо фатално не може да стане, нали ... ?

# 4
  • Мнения: 992
ами освен да ти пожелая успех на интервюто и да попаднеш на готин шеф друго незнам какво, но най добре опознай се с колегите и след това им кажи  Peace

# 5
  • Мнения: 292
Длъжна си да опиташ!!! Заради себе си и заради бебо дори Wink!
И не забравяй - не си болна, а бременна - много съкровен и щастлив период.
Всичко добро и успех ти пожелавам Simple Smile!!!

# 6
  • Мнения: 1 701
Благодаря! Simple Smile
Реших и отивам!
Все пак възможно е и да не ме харесат ...
Не мисля да пропилявам шанса си да работя това закоето съм учила  съм мечтала ... Simple Smile
Стискайте палци! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 643
Стискам ти палци с двете ръце, да попаднеш на добър колектив и всички да те разберат, знам много такива случай за майки, които са започнали работа и шефовете им са ги подкрепили, така че такива случеи не са само изключение. Пожелавам ти успех в новото начинание, по скоро в двете нови начинания които си подела. Hug

# 8
  • Мнения: 4 621
Мисля ,че няма да е лоялно да скриеш положението си.

Стискам ти палци. Успех Peace
 

# 9
  • Мнения: 1 701
Много зависи от това каква точно е работата.
Мисля ,че няма да е лоялно да скриеш положението си.

Никой няма да наеме бременна жена ...
А тази работа е мечтата ми.
Не ме упреквайте за това, че преследвам мечтите си ... Sad

# 10
  • Мнения: 34
Скъпа wish, аз освен, че съм бъдеща мама съм и настоящ консултант по подбор на персонал. Моят съвет е още на етап интервю да кажеш, че очакваш бебе, тъй като, ако решиш да помълчиш на тази тема и започнеш работа, твоите нови работодатели ще се чувстват излъгани и още в началото ще се е пропукало доверието м/у вас. Обикновено има поне две интервюта преди да започнеш реално работа. Ако е такъв случая, използвай първата Ви среща, за да разбереш що за хора са и тогава вече ще можеш да прецениш по-ясно ситуацията. Надявам се да съм ти помогнала. Желая ти успех!

# 11
  • Мнения: 300
Аз също започнах нова работа в началото на бременността. Още на първото интервю съобшх на шефкити (две жени), че съм бременна. Незнам защо им  го казах, явно съм искала още от самото начало всичко да е ясно между нас. Като се прибрах в къщи всички ме упрекнаха за постъпката ми, а и аз много се притеснявах дали ще се обадят да ме поканят за работа, но чаках. След няколко дни ме назначиха на трудов договор без никакви проблеми.
Затова наистина зависи на какви хора попаднеш. Стискам ти палци всичко да е наред и лека бременност. Hug

# 12
  • Мнения: 8 769
Споделям мнението на veselinka и gertruda , макар, че и ти си права-вероятността да ти дадат работата е минимална, макар и не невъзможна. Зависи от самата работа и от работодателя. Абсолючтно съсм съгласна, че ако не те вземат на работа ще си е чиста проба дискриминация, но такова е положението, и предполагам не само в Бг.
Имай предвид, че когато родиш, много неща ще виждаш под друг ъгъл, включително кариерата и мечтите си.
Помисли си добре и дано вземеш най-правилното за теб решение! thumbsup

# 13
  • София
  • Мнения: 7 019
Според мен е редно да кажеш, че си бременна, ако работодателят те иска ще те приеме. Не виждам смисъл да премълчаваш този факт, ако аз съм на мястото на шефа ти ще те преценя като човек, на когото не може да се има доверие и ще те освободя от работа, само заради факта, че още в началото си ме подвела.

# 14
  • Мнения: 4 406
стискам палци да попаднеш на интелигентни шефове и всичко да се нареди както ти го искаш

Общи условия

Активация на акаунт