Как давате цяло яйце?

  • 2 594
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Сигурна съм , че ако просто разрежа яйцето на 2 и се опитам да дам ще бъда отсвирена, но виж ако намажа нещо на една филия - оле мале.
Та как да направя някаква бърканица с яйце за малкия?
Благодаря!
Белтък още не съм давала и мисля сега да опитам!

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз защо си мисля, че то само името му е така- цяло яйце  newsm78 Като се има предвид, че се дава и жълтък, и белтък.
Иначе аз въведох "цялото яйце" май с козунак на Великден  Thinking Или по- раничко с някакви бисквити. Ще се поразровя да видя.

# 2
  • Мнения: 1 568
Ами щом яде филии му направи сандвич с яйце и сирене на детето.
Иначе можеш да го прибавиш в попарата сутрин като го рендосаш или пасираш цялото предварително сварено. Аз днес правих такава закуска по форумска рецепта - 1 сварено яйце, сирене и кисело мляко. Много вкусно стана.
А защо не и да го прибавиш пак сварено към някоя супичка за вечеря например.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Можеш да направиш застройка за супа. Или със сурово яйце (варианти разни.....), или с настъргано предварително сварено яйце (така дават в някои детски кухни).
Аз лично давам по най-любимия за Иво начин-твърдо сварено яйце (минимум 10 минути варено) разрязвам на 2, отделям жълтъка, нарязвам белтъка на парчета и той го изяжда с вилица. Жълтъка не го долюбва. Може да хапне от него само от отчаяние-че белтъкът е свършил. Laughing

# 4
  • Мнения: 8 917
И аз все още не съм давала белтък newsm78

# 5
  • Мнения: X
Аз го давам, като обелвам само върха и с една лъжичка го дълбая, поръсвам и с малко сол и готово - много и харесва така и само така го яде варено, но за сметка на това види ли яйце, докато не получи няма мира Grinning

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз съм правила настъргано яйцето на ренде и "поръсено" върху филия с масло.Става много вкусно.

# 7
  • Мнения: 4 629
Ами щом яде филии му направи сандвич с яйце и сирене на детето.

Ей за това си помислих и аз. Сина ми много ги обича тези сандвичи  Peace

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Моята цяло яйце не ще. Изяжда само белтъка  Confused Затова слагам в манджите.
Имам една книжка от БГ "Хранене на детето" от Мариана Маринова. От времето на баткото ми е останала, струвала е 390 лева  Crazy  Laughing От там ползвам рецептите за пудинг с картофи или спанак, или тиквички. Много хубаво се получават и малката ги харесва. Правя ги в едно гювече и с едно яйце стават по 2 порции. Ако искаш рецепти кажи, ще ги препиша.
А от една английска книжка съм взела идеята да намачкам едно варено яйце и да го разбъркам с домат, но това определено не ни допада  Rolling Eyes

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Правя ги в едно гювече и с едно яйце стават по 2 порции. Ако искаш рецепти кажи, ще ги препиша.
Аз  искам няколко,ако не те затруднявам:pray:.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
Моята цяло яйце не ще. Изяжда само белтъка  Confused Затова слагам в манджите.
Имам една книжка от БГ "Хранене на детето" от Мариана Маринова. От времето на баткото ми е останала, струвала е 390 лева  Crazy  Laughing От там ползвам рецептите за пудинг с картофи или спанак, или тиквички. Много хубаво се получават и малката ги харесва. Правя ги в едно гювече и с едно яйце стават по 2 порции. Ако искаш рецепти кажи, ще ги препиша.
А от една английска книжка съм взела идеята да намачкам едно варено яйце и да го разбъркам с домат, но това определено не ни допада  Rolling Eyes
Искам да , много благодаря.
А за застройките - как да дам, нали застройката е със сурово яйце, а в тези жеги сурово яйце Sad пък и налиптичи грип , не знам какво ...

# 11
  • Мнения: 1 568
И аз чакам с нетърпение рецептите за пудинг с картофи и спанак!  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 965
Печен сандвич с яйце и сирене. Аз обърквам и яйца, сирене и настъргани тиквички (може и с картофи) и запичам на фурната. Като давам сварено яйце го намачквам и го слагам в супичката.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ще има май масово готвене на пудинг тази седмица  Laughing
Преписвам точно рецептите. Те са дадени с 2 яйца, но аз правя половината порция и затова слагам едно. Тези рецепти са в раздела Ястия от зеленчуци, варива, яйца и млечни произведения за деца на възраст от 1 до 1 и половина години. Аз го предложих по-раничко, защото ми дадоха зор да захраня с цяло яйце, преди да се сложи тройната ваксина на 13 месеца.

Пудинг от картофи:

350-400г картофи
30-40 г сирене
60г краве масло
2 сл брашно
1 непълна чч прясно мляко
2 яйца

Картофите се сваряват и обелват. Настъргват се на едро ренде. Прибавят се жълтъците, разбити с млякото и настърганото сирене. Накрая се добавя брашното и разбитите на сняг белтъци. Сместа се изсипва в намазана с масло тавичка и се полива с останалото масло. Пече се в умерено силна фурна.

Само да кажа, че не винаги слагам всичкото мляко, общо взето на око, до постигане на желаната гъстота. Белтъка задължително го разбиите на сняг, мисля че той прави консистенцията на яденето толкова хубава за бебчовците Wink масло също на око слагам.

Пудинг от спанак (още не съм го пробвала)

500г спанак
50г сирене
2сл ориз
1сл брашно
60г краве масло
2 яйца
1чч прясно мляко

Спанака се задушава в половината от маслото и малко вода. Последователно се добавят ориза, предварително сварен в прясното мляко, брашното, разбито с жълтъците, настъргано сирене и накрая разбитите на сняг белтъци. Сместа се разбърква внимателно, полива се с останалото масло и се пече на водна баня. Температурата на фурната не трябва да е висока.

Още се чудя как да я направя тази водна баня, затова не съм пробвала тази рецепта  newsm78

Пудинг от тикчики:

2 средно големи тиквички
60г сирене
2сл брашно
2/3 чч прясно мляко
2 яйца
60г краве масло
копър

Обелените и настъргани тикчики се задушават в половината масло. Добавят се последователно брашното, копъра, настъргано сирене, прясно мляко, разбито с жълтъците, разбитите на сняг белтъци. Сместа се разбърква леко, поръсва се с останалото масло и се пече в умерена фурна.

Дано да ви харесат!

# 14
  • Мнения: 4 392
Благодаря м_е_р_и !
Ще ги пробвам ,като му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт