За осветлението в кухнята...

  • 5 489
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Утре, живот и здраве, идват да ни монтират новата кухня /най-сетне, хип-хип-ура и челна стойка Joy/
Обаче още не сме измислили какво ще сложим под горния ред за осветление. Въобще нямам бегла представа какви лампи се слагат. В кухнята на моите родители има отъ онези луминесцентни лампи, които са като тръби. Някакви други идеи? Какви са тенденциите сега? Laughing
Да уточня - на тавана има една плафониера, но искам и допълнително осветление за плота.
Вие как сте си организирали осветелението в кухните? Ще съм благодарна и на снимки Grinning

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
В моята кухня има лунички на самите шкафове

# 2
  • Мнения: 7 106
Аз принципно харесвам луминисцентното осветление, затова имам над мивката луминисцентна лампа и над печката също, но тя си е вградена в абсорбатора.. Даже вечер прдпочитам тях двете да светна. А и така като се замисля, от 8 години живеем в този апартамент, до сега не са сменяни нито веднъж! Не че е нещо кой знае какво, но не мислиш и за крушки  Laughing.

# 3
  • Мнения: 18 542
По мое мнение, най-доброто - последен писък на модата  tooth (тая иконка ми стана лябима) е луничките да се монтират в дъната на горния ред шкафове. Отгоре кабелите се изолират със специално фолио.
Другият вариант е малки лампички с красив дизайн отново на горните шкафове, но се монтират от долната страна на дъната.

Моята кухня е с пенсалин (козирка) над горните шкафове, която стърчи около 10-тина см и на него са монтирани лунички, които се светват с отделен ключ.  Peace

# 4
  • Мнения: 174
Моята кухня е с пенсалин (козирка) над горните шкафове, която стърчи около 10-тина см и на него са монтирани лунички, които се светват с отделен ключ.  Peace
Вкъщи кухнята е със същата такава козирка с лунички и стои много приятно.

# 5
  • Мнения: 1 311
Не претендирам, че моята кухня е последен писък на модата, изобщо даже. Но понеже ми беше тъмно (аз съм маниак на тема количество лампи - обичам да ми е светло, но това е друга тема) сложихме от долната страна на горните шкафове лампи, така че да осветяват плота, без да ми светят в очите. Не са луминисцентни, с миньонки са. 2 лампи с по 2 крушки, свързани към един ключ, отделен от този на тавана. От другата страна над печката абсорбатора също има 2 крушки.Така се осигури максимално осветление на всички работни повърхности.
Самите лампи (снимки нямам  Embarassed) представляват половин цилиндър с дължина около 40 см и ширина на основата около 10 см, метална основа (захваната за шкафа) и матово бяло стъкло.

# 6
  • Мнения: 5 539
По мое мнение, най-доброто - последен писък на модата  tooth (тая иконка ми стана лябима) е луничките да се монтират в дъната на горния ред шкафове. Отгоре кабелите се изолират със специално фолио.
Другият вариант е малки лампички с красив дизайн отново на горните шкафове, но се монтират от долната страна на дъната.

Моята кухня е с пенсалин (козирка) над горните шкафове, която стърчи около 10-тина см и на него са монтирани лунички, които се светват с отделен ключ.  Peace

А, именно последния писък на модата ме интересуваше Mr. Green
Обаче не ми е ясно, ако сложа луните на дъната на шкафовете от горния ред, как ще слагам после посуда в самите шкафове newsm78 Няма ли да стърчат луните вутре в шкафовете?

"Малките лампички с красив дизайн" ми звучат по-практично като идея. Остава да ги намеря в магазините.

А от козирката над горния ред нашият дизайнер на кухнята ни отказа - не било вече актуално Crazy
То нищо не е вечно впрочем.
 
Мерси за отговорите  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 635
Не искам да те разочаровам, но повечето от този тип модерни лампички се монтират още при монтажа на кухнята, защото за тях е необходимо изрязване на дъските.

При нас -  има лунички на "козирката" на бар плота. Има скрита луминисцентна лампа в самия бар плот -  де факто ми осветява работната част на плота. Имам вградена луничка над мивката. Лампа на абсорбатора и централна лампа. Няма неосветено местенце Simple Smile

# 8
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Има едни като триъгълни луни, които се монтират под горния ред шкафове. Вградените лунички, нашия майстор, каза че нагрявали вътрешността.
Иначе всички лунички вървят с трансформаторчета Simple Smile
Ето моите лунички  Mr. Green - светват се с едно "мързеливо ключе" и двете едновременно, ест. може и поотделно, но щот съм мързел ,та мързеливата я карам  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 8 917
Утре, живот и здраве, идват да ни монтират новата кухня /най-сетне, хип-хип-ура и челна стойка Joy/
Обаче още не сме измислили какво ще сложим под горния ред за осветление. Въобще нямам бегла представа какви лампи се слагат. В кухнята на моите родители има отъ онези луминесцентни лампи, които са като тръби. Някакви други идеи? Какви са тенденциите сега? Laughing
Да уточня - на тавана има една плафониера, но искам и допълнително осветление за плота.
Вие как сте си организирали осветелението в кухните? Ще съм благодарна и на снимки Grinning
Браво! И честито!  bouquet
Има едни триъгълни лампи на ТСМ , в момента обаче нямам време да ги търся - те ми харесват. Луминесцентни лампи определено не обичам Stop

# 10
# 11
  • Мнения: 18 542
А, именно последния писък на модата ме интересуваше Mr. Green
Обаче не ми е ясно, ако сложа луните на дъната на шкафовете от горния ред, как ще слагам после посуда в самите шкафове newsm78 Няма ли да стърчат луните вутре в шкафовете?

"Малките лампички с красив дизайн" ми звучат по-практично като идея. Остава да ги намеря в магазините.

А от козирката над горния ред нашият дизайнер на кухнята ни отказа - не било вече актуално Crazy
То нищо не е вечно впрочем.
 
Да ти кажа чесно, не знам как точно става номера - някакво фолио или плоскост се слага от вътрешната страна на шкафа. Луничките са доста плитки и почти (май) се побират в дебелината на дъната. Знам, че може да се направи, но техническата част не ми е много ясна още  Simple Smile

За демодето е прав, но е доста практично, а и моята кухня е правена преди 4 години все пак  Crazy

# 12
  • Мнения: 18 542
Има едни като триъгълни луни, които се монтират под горния ред шкафове.
Мдам, това имах предвид под "красив дизайн"  Peace

# 13
  • Мнения: 1 311
Моите приличат много на тези http://www.elta-bg.com/light.php?function=view&id=653 , но без златното.

# 14
  • Мнения: 4 546
а как са свързани лампите в ел. мрежата?
ние налепихме плочките и май не съобразихме, че ще е добре да има лапби на стената  Close

Общи условия

Активация на акаунт