Въпрос за зелевите сърми

  • 3 802
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 932
Здравейте мили момичета,
решила съм да правя на домашните сърмички за събота и неделя(че тогава почивам), но никога до сега не съм правила - а тук прочетох че се правят със листа от кисело зеле-да ама по това време трудно ще намеря, питането ми е:
Може ли да се направят зелевите сърми с листа от прясно зеле или с какви други листа  newsm78 Thinking
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте мили момичета,
решила съм да правя на домашните сърмички за събота и неделя(че тогава почивам), но никога до сега не съм правила - а тук прочетох че се правят със листа от кисело зеле-да ама по това време трудно ще намеря, питането ми е:
Може ли да се направят зелевите сърми с листа от прясно зеле или с какви други листа  newsm78 Thinking
Благодаря ви предварително  Hug
Хихихи - трудно могат да се направят зелеви сърми с нещо различно от зеле.
А иначе може и с прясно зеле - само трябва да го бланшираш, за да омекнат листата - слагаш и сол във водата. А кисело зеле продават и в буркани  Wink

# 2
  • Мнения: 1 393
Можеш сама да си направиш зелеви листа от прясно зеле- задуши ги в тенджера с капак със сол, вода и оцет. Мирише ужасно за няколко часа, но ще имаш това, което ти трябва накрая Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 932
Jutoo Simple Smile знам че сигурно някъде в тея жеги продават и зеле в буркани - ама в нашата "Европа" няма а не ми се търси, затова попитах може ли с пресни - ще опитам с бланширането Simple Smile.

MrsG Simple Smile - "Мирише ужасно за няколко часа, но ще имаш това, което ти трябва накрая " -  Laughing Благодаря ще ги пратя на разходка из Витоша за няколко часа да не им мирише  Twisted Evil Simple Smile

# 4
  • Мнения: 213
Опитвала съм с прясно зеле правени сърми  - усеща се голяма разлика.
Защо не пробваш да направиш лозови сърми - виждам, че вече продават листа.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
Опитвала съм с прясно зеле правени сърми  - усеща се голяма разлика.
Защо не пробваш да направиш лозови сърми - виждам, че вече продават листа.

Да в крайна сметка може и с тях да опитам

# 6
  • Мнения: 4 176
Може със сладко зеле. Разлика във вкуса има, но пък накрая когато са готови, може да изсипеш 1 буркан доматен сок. Страхотно става. Също над сърмите слагам пушено месо ( врат или бекон) дава аромат и става страхотно.

Може да направиш с лозови или с лападови листа. Страхотни са.

# 7
  • Мнения: 119
Може със сладко зеле. Разлика във вкуса има, но пък накрая когато са готови, може да изсипеш 1 буркан доматен сок. Страхотно става. Също над сърмите слагам пушено месо ( врат или бекон) дава аромат и става страхотно.

Може да направиш с лозови или с лападови листа. Страхотни са.

Наистина стават супер с листа от лапад, знам че може и с листа от червено цвекло, а май имам спомен, че тук момичетата обсъждаха и листата от липа, ако се не лъжа  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 932

Наистина стават супер с листа от лапад, знам че може и с листа от червено цвекло, а май имам спомен, че тук момичетата обсъждаха и листата от липа, ако се не лъжа  newsm78

[/quote]

Листа от липа  newsm78 това найстина ми се струва интересно  Thinking

# 9
  • Мнения: 7 474
Аз ги правя мързеливи - нарязвам зелето и плънката и в печката! Wink

# 10
  • Мнения: 4 546
Аз ги правя мързеливи - нарязвам зелето и плънката и в печката! Wink
аз взимам нарязано зеле и заедно с плънката - в гювеча  eat

# 11
  • Мнения: 7 474
Аз ги правя мързеливи - нарязвам зелето и плънката и в печката! Wink
аз взимам нарязано зеле и заедно с плънката - в гювеча  eat

Аха! Peace

# 12
  • Мнения: 4 176


спомен, че тук момичетата обсъждаха и листата от липа, ако се не лъжа  newsm78

Как липа бре скъпа? те са дълги и тесни. Абсурд просто!!!! Все едно да завиеш сърми в иглички от елха.

# 13
  • Мнения: 119
Ами и на мен екзотично ми прозвуча, но имаше даже и рецепта, пък предполагам няма да са и лоши, ако са млади и нежни листенца

Ето вижте тук  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105664.msg1880698#msg1880698

# 14
  • Мнения: 4 176
хммм това не бих го и пробвала дори.

Общи условия

Активация на акаунт