Въпросчета за мамите с предизвикано раждане.

  • 1 727
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 380
Здравейте мили мамчета,
Днес ми казаха, че ако не родя до другата седмица, ще предизвикат раждането.
Болезнено ли е? По-дълго ли е в сравнение с нормалното раждане? Слагаха ли ви епидурална упойка?
Интересно ми е да споделите опит. За пръв път ще раждам и съм се ошашавила Crazy
Благодаря предварително на всички отговорили Hug.

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
а защо ще ти предизвикват раждане толкова рано? като гледам имаш още три седмици бременеене.

# 2
  • Мнения: 380
а защо ще ти предизвикват раждане толкова рано? като гледам имаш още три седмици бременеене.
Ами днес като ме гледаха на консултацията казаха, че съм била с 2см разкритие и 70% изтъняла шийка на матката и ако въобще изкарам до другата седмица, щяли да предизвикват раждането на 4 Юли. Явно имат причини да мислят, че така е най-добре. Знам ли...

# 3
  • Мнения: 676
Каквото и да са решили докторите ще е за твое добро, няма нищо страшно в предизвиканото раждане. Имам позната роди с предизвикано раждане, по4ти нищо не усети защото и сложиха епидурал, ако искаш можеш да си поискаш и секцио, аз самата родих със секцио по принуда и не съжалявам. Каквото и да е вярвай, 4е си в добри ръце и 4е вси4ко ще е наред  bouquet

# 4
  • Мнения: 822
Хей,Мечо Пух,не се шашкай! Hug
Винаги има първи път...После ще искаш и още... Laughing
Не бих казала,че предизвиканото раждане е по-дълго.Има си схема за вливане на медикамента,като на определен период от време количеството се увеличава.Аз влязох в родилното в 9 вечерта.Родих в 6:15 сутринта.Мисля,че е нормално за първо раждане.
Най-неприятното е,че си "вързана" на системи.Поне тук в Канадско не ме оставиха да се разхождам със системата напред-назад,а и бях усукана с едни колани,да следят тоновете на бебо.
И мен моят лекар ме извика седмица по-рано.Уж трябваше да съм в неговата смяна,но не го дочаках...
Не се притеснявай излишно!Щом така са решили,значи е най-добре!
Леко да минава! Peace Hug
И не са ти избрали случайна дата... Laughing

# 5
  • Мнения: 7 091
а защо ще ти предизвикват раждане толкова рано? като гледам имаш още три седмици бременеене.
Ами днес като ме гледаха на консултацията казаха, че съм била с 2см разкритие и 70% изтъняла шийка на матката и ако въобще изкарам до другата седмица, щяли да предизвикват раждането на 4 Юли. Явно имат причини да мислят, че така е най-добре. Знам ли...

 Аз бях с предизвикано раждане, но по други причини. Честно казано ако само разкритието и изтъняването на шийката са причина ми се вижда доста неоснователно да бързат.  newsm78 Да си имала изтичане на води или пък някаква инфекция?
Ако може ( това пак лекар трябва да прецени, но не защото така им е удобно или са на смяна, а за твое добро) по-добре изчакай само да тръгне раждането. По-добре ги разпитай какви са точно причините да бързат и ако не ти допадат имаш правото да поискаш да си изчакаш нормално да тръгне процеса( което е за предпочитане)
Казаха ли ти как ще ти го предизвикват? Система? Гел? Вагинална глобула? Не мисля, че е по-дълго като раждане, лекарите твърдят, че е по-болезнено, аз лично не мога нищо да твърдя, защото ми беше първо раждане. Аз съм раждала без упойка и не знам дали слагат епидурална ( и кога ако слагат ), защото не исках и не съм се интересувала. Иначе по принцип  ми се струва, че би трябвало ( не съм сигурна пак повтарям) да е на по-голямо разкритие, защото при предизвиканите раждания не е сигурно тръгнало ли е или не е, а както знаеш епидуралната забавя малко, така че предполагам на по-голямо разкритие слагат( може би 5-6 см..не знам, говоря по логика). Неприятното е, ако си със система, защото ще трябва да лежиш, но ако ти разрешат да ходиш възползвай се, много помага.
Знам колко е притеснително особено вечерта преди това, но не трябва да се поддаваш на страха, защото това може да забави раждането. Няма нищо страшно, важното е да се чувстваш спокойна и уверена в лекарите, които те следят. Всичко друго ще бъде усмивки и най-прекрасния ден за среща с малкото бебе вътре в теб Simple Smile.
Мисли си, че ти отиваш там да помогнеш на него да се роди, а не просто "ти да родиш". И тъй като на него за подкрепа му трябва спокойна и уверена мама съм сигурна, че ти ще се справиш прекрасно!  bouquet


# 6
  • Мнения: 3 880
Чела съм, че предизвиканото раждане просто се усеща от родилката като по-болезнено, а всъщност не е, защото когато раждането тръгне по нормален път тялото лека-полека се подготвя за случката, леки контракции, които постепенно се усилват и т.н. докато при предизвиканото болките идвали така да се каже изведнъж и "неочаквано" за тялото и затова били по-болезнени. Незнам дали го обясних точно, ама нещо такова беше.
Моето беше полу-предизвикано  Wink т.е. изтекоха ми водите, но нямаше контракции, та се наложи да помогнат с някои средства, но тъй като имах епидурална, която поставиха почти едновременно със системата, изобщо не усетих истинските болки, а и бързо мина.
Леко раждане и не се притеснявай много много Simple Smile

# 7
  • Мнения: 464
ПОнеже 2 пъти съм била с предизвикано ще споделя.
Обикновено(в САЩ) искат да си в болницата юкъм 5 сутринта и да не си яла нищо последните 8 часа( в случай, че се наложи цезарово).
Вземат ти кръв и обикновените процедури и ти слагатр система. КАкто някой каза има различни методи. На мен лично ми пуснаха лекарството през системата. Сестрата ме проверяваше често и в 9 реши да извика докторката, за да ми спука( не съм сигурна дали така се казва) водата. До този момент нямх никакви болки. Около 1 час след изтичането на водата започнаха контракцииите. МОментално посиках епидурална, но анетизиологът се забави повече от 1 час, през който контракциите ми бяха на 4 мин вече.  След епидуралната всичко мина бързо.
ЗА мен най- ужасното беше поставянето на упойката хехе, защото ме е страх  от игли.
Смаото ми раждане продължи 8 часа. Пустото магаре и с предизвикано не искаше да излиза.
Според мен докторите си знаят най- добре. Относно болката, зависи ти какво толерантност имаш към нея..аа не понасям болка от този тип, но не беше чак толкова страшно. Идва и заминава. Следат тоновете ти и тези на бебока на монитор, така че всичко ще е наред.
ЗАщо накой я съветва за цезарово?????  ЦЕзарровото обикновено  се прави по преценка на доктора и се прави по медициски причини, а не по желание на родилката. Няма нищо по- хубаво от раждане на бебче по естествен път( с упойка за бъзли като мен хехе).
Споко локо и успех

# 8
  • Мнения: 4 399
Чела съм, че предизвиканото раждане просто се усеща от родилката като по-болезнено, а всъщност не е, защото когато раждането тръгне по нормален път тялото лека-полека се подготвя за случката, леки контракции, които постепенно се усилват и т.н. докато при предизвиканото болките идвали така да се каже изведнъж и "неочаквано" за тялото и затова били по-болезнени. Незнам дали го обясних точно, ама нещо такова беше.
Моето беше полу-предизвикано  Wink т.е. изтекоха ми водите, но нямаше контракции, та се наложи да помогнат с някои средства, но тъй като имах епидурална, която поставиха почти едновременно със системата, изобщо не усетих истинските болки, а и бързо мина.


И аз мисля така. А и моето беше предизвикано по същите причини, но аз не ползвах упойка. Най-неприятното е че болките наистина започват изведнъж и на кратки интервали. На мен първо ми сложиха свещички и с тях получих контракции веднага на 7-8 мин. НО така и не получих разкритие повече от 2 см и се наложи да ме сложат на системи. Тогава контракциите ми станаха на 30 секунди и така беше 6 часа, след което ме оперираха по спешност. Най-неприятното беше че вече не можех да ставам и да се движа, защото това ми облегчаваше болките. НО предполагам че ти ще получиш много по-бързо разкритие, след като вече си с 2 см. Не се притеснявай, вярвай че лекарите правят това което е най-добро за тебе. Ще мине и ще забравиш всичко като гушнеш бебока.

# 9
  • Мнения: 464
Цитат
Най-неприятното беше че вече не можех да ставам и да се движа, защото това ми облегчаваше болките

Хмм, ти кога си раждала и къде? Аз родих миналата година в САЩ и можех да ставам и да се движа колкото си исках до момента, в който ми сложиха епидурлната.....Ставаш и си ходиш, бутайки системата.

# 10
  • Мнения: 5 183
Моето раждане беше предизвикано, седмица преди термина, поради Прееклампсия. Сложиха ми епидурална. Родих сравнително лесно и бързо. Нямам никакви оплаквания или лоши спомени.

# 11
  • Мнения: 380
Благодаря на всички отговорили. Страхотни сте! Друго си е да прочете човек мнението на хора с опит Simple Smile
Ryan's Mom , тук няма секцио по избор, пък и да имаше-не бих го избрала този вариант Peace.
Аз питах в болницата за това дали може да се движим със системите и те казаха,че няма проблеми. Обаче ако и колан ти е прикачен за следене на тоновете, тогава ще е трудничко. Ще съм благодарна и отвреме на време да мога да ставам, за да помогне гравитацията, но и да не стане, здраве да е.
Ще разказвам как е минало. Най-важно е бебчо да е добре и да се роди жив и здрав. Другите неща са "бели кахъри" както казват хората.
Мерси отново! Hug Hug Hug

# 12
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И при мен се опитаха да предизвикат раждането, защото бях пресро4ила термина с 3 дни и околоплодните води намаляха. Но след 24 4аса контракции и никакво разкритие ме оперираха. При тебе няма такава опасност  Wink , така 4е леко раждане  Hug

# 13
  • Мнения: 5 183
Хайде, ПУХ4е, не остана! Скоро и ти ще гушкаш рожба!  Hug Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 860
 На мен ми изтекоха водите в 36 седмица и бегом в болницата. Нямах контракции или разкритие. Помотах се 2 - 3 часа по коридорите на болницата с надежда да започнат, но като това не се случи ми сложиха системата. Родих за 5 часа без никакви усложнения.
 Успех и скоро да се похвалиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт