колко килограма ръчен багаж с Bg air?

  • 2 397
  • 9
  •   1
Отговори
имате ли представа до колко килограма имаме право на ръчен багаж? в сайта им намерих имфо, че до 10, но така е написано, че според мен важи за пътувания до/от САЩ/Канада .
интересувам се за полет от Европа. 10х

# 1
  • Мнения: 3 880
Аз намерих това на саита на BULGARIAN AIR CHARTER (за тях ли става въпрос?)

Цитат
Als Handgepäck ist zur Sicherheit und Bequemlichkeit unserer Fluggäste in der Kabine nur ein Gepäckstück bis max. 5 kg zulässig, dessen Masse 45cm/35cm/15cm (Länge x Breite x Höhe) nicht überschreiten darf

A за Air Via това:

Цитат
............max 6 kg zulässig, dessen Masse 55/40/20 cm............

Има и някои, които разрешават и по 8 кг на кратките отсечки, но това май е горната граница...

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
никой не ми е претеглял рьчния багаж с Бьлгария еьр....не мисля, че правят проблем, 3ащото имаше хора и с куфари 3а рьчен багаж, когато се прибирах в петьк...

# 3
аз намерих следното/от сайта им/:
7. ВАШИЯТ БАГАЖ
а) Безплатна норма на багаж
По международните полети на а/к България Ер (с изключение на САЩ/Канада) разрешената безплатна норма на багаж в икономическа класа е 20 кг, а в комфортна класа - 30 кг.
За пътувания до/от САЩ/Канада безплатната норма на багаж е на база разрешени бройки. За възрастни и деца над 2 години е разрешен безплатен превоз на две бройки регистриран багаж, при условие, че сборът от трите измерения (дължина, ширина, височина) на всяка една не превишава 158 см и максималното тегло на всяка една е 32 кг.
В допълнение към регистрирания багаж възрастни и деца над 2 години могат да превозят 1 брой ръчен багаж, не
по-тежък от 10 кг и чиито размери не превишават 115 см.
Бебета и деца до 2 годишна възраст имат право на безплатна норма багаж, освен портативно бебешко кошче и/или сгъваема детска количка и бебешка храна за полета.

но на мен не ми става ясно дали тези 10 килограма важат и за полети в европа? бих искала да знам, за да не се налага да вадя багаж, ако случайно го претеглят.

# 4
  • Мнения: 3 880
никой не ми е претеглял рьчния багаж с Бьлгария еьр....не мисля, че правят проблем, 3ащото имаше хора и с куфари 3а рьчен багаж, когато се прибирах в петьк...
Да, и на мен не ми се е случвало да ми го теглят, но зависи от летището. На някои са много взискателни, има едни като стелажчета с максималните разрешени размери и ако се усъмнят, че твоят е доста по-голям от разрешеното те карат да го мериш там, а тези кг ги дават за ориентир и се надяват народа да не прекалява.
Преди години летях от Лайпциг и пред мен на чек-ин-а имаше една тайфа бг-студентчета, които искаха да се качат с по два ръчни багажа, лелката обаче не ги пусна- накара ги да теглят и въпреки негодуванието им трябваше да чекират една-две големи раници с останалият багаж. И като се започна едно прехвърляне на бутилчици и шишенца (алкохол и парфюми) от чанта в чанта, едно дрънчене, голям майтап беше за страничните наблюдатели, ама на тях май не им беше много весело Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 847
Имаш право на 10кг ръ4ен багаж  Peace.Никой не го тегли просто хвърлят по едно око.

# 6
  • Мнения: 292
И моят багаж никой не го е теглил, когато пътужах с БГ air но определено беше над 10 кг, но може би защото и бях с бебе. Имах едно малко куфарче на колелца, което беше 8-9 кг, чантата на бебето, натъпкана до горе с разни неща и моята доста голяма дамска чанта  Peace

# 7
  • Мнения: 7 914
Никога не са ми мерили ръчния багаж, да му хвърлят едно око за размера -  да ама да го теглят, не се е случвало! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 100
С Бг линиите 8 кг. ръ4ен багаж. Тук го теглят.

# 9
  • Мнения: 162
po-dobre si go proveri-nasiq ne go pusnaha za ry4en-bese malyk sak,no 12 kg ...

Общи условия

Активация на акаунт