След болка в ушите, детето ми започна да чува по-слабо

  • 1 864
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
    Мамичета накратко историята е следната:  синът ми е почти на пет години, миналата седмица имаше страшни болки в ушичките, заведохме го при неговия педиатър на преглед - изписа му капки за уши"Отопакс". Вече ушичките почти не го болят, но от няколко дена слухът му се увреди, постоянно пита "какво, я повтори, моля ", така че съм доста притеснена. Споделих с една майка в квартала, а тя ми каза че е чела за нещо като второ тъпанче, което три децата при възпаления се пука, но след време се управя.   Има ли ли сте подобен случай, или чували ли сте за нещо такова?

# 1
  • Мнения: 945
А може от капките да се е обраzувала "тапа". Аz един път като малка имах тоzи проблем. След няколко дена падна едно огромно топче ушна кал и чувах вечЕ идеално.

Отидете пак на лекря, той най ясно ще постави диагноzата.

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 897
Отидете на специалист УНГ.
Ушите не са шега работа.

# 3
  • Мнения: 1 680
Причините може да са много - може да има течност в Евстахиевата тръба.
Вследствие от вирус на мен ми пищя ухото близо 2 месеца.
Отидете на уНГ, иначе само ще се притеснявате и гадаете.

# 4
Здрасти,
най-добре е веднага да отидете при педито и да искате талон за специалист. Най-добрите лекари са в Транспортна болница и Исул. Не знам дали работят с касата. Ако трябва идете на свободен прием, но не го оставяй така.

Синът ми на същата възраст имаше подобен проблем - правеше възпаления на ушите и по едно време започна да не чува - хванах го като почна да увеличава непрекъснато телевизора. Влачих го по поликлиники, докато не отидохме в Транспортна болница. Правиха му аудиограма се оказа, че възпалението не е излекувано и има временна загуба на слуха (звучи по страшно отколкото е, не се шашкай).
Лесуваха го почти 6 месеца, продухваха му ушите, пи антиалергични лекарства, защото възпалението се проворикало от алергии.
Сега всичко е ОК, но още изтърпвам като каже, че го боли ухото. И си знам, че тази работа с капките само успокоава болката, но не решава проблема.
Извинявай, ако съм те уплашила. Ако искаш пиши на лични.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 897
Здрасти,
най-добре е веднага да отидете при педито и да искате талон за специалист. Най-добрите лекари са в Транспортна болница и Исул. Не знам дали работят с касата. Ако трябва идете на свободен прием, но не го оставяй така.


Транспортна и Исул ще и дойдат малко далеч  Wink, момичето е от Хасково и тук има добри специалисти.
Да ти препоръчам и аз един - д-р Латев, има кабинет във втора градска.

# 6


Транспортна и Исул ще и дойдат малко далеч  Wink, [/quote]
  341uu Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 35 911
Задължително на УНГ специалист

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
И аз бих те посъветвала да заведеш сина си на УНГ специалист. Може да се направи изследване на слуха. Мислех да заведа Дияна след поредният отит, но според лекаря за сега няма смисъл.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Естествено, че УНГ! Ако се налага, ще почистят добре ухото, ще направят замервания на слуха и т.н. Освен ако педито не е тесен специалист, не виждам защо още в началото не сте го завели детето на ушен лекар  Naughty

# 10
  • Мнения: 544
[А може от капките да се е обраzувала "тапа". Аz един път като малка имах тоzи проблем. След няколко дена падна едно огромно топче ушна кал и чувах вечЕ идеално.



На бати УНГ махна подобна тапа с пинцета/абсолютно безболезнено е/
Слуха може да падне и от 3та сливица...
И аз ти препоръчвам до го види УНГ!

Общи условия

Активация на акаунт