Пак за комарите....

  • 2 746
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Първо се извинявам, знам че темата за тез гадини е много дискутирана... Значи живеем до х-л Плиска, не е до някой водоем  Wink обаче не можем да се отървем от комарите. Тримата с мъжа ми и бебка ходим като гърмяни със съчми. Милото зверче е нахапано по цялото телце.  Вече никъде не отварям в къщи. Само прозорците на които има мрежи, дори дрехите не могат да ми изсъхнат хубаво защото ги прострам в къщи на сухилници  Sad И въпреки това влизат от някъде гадовете. Залепихме с изолирбан всички дупки който видяхме из къпи около външната врата и прозорците. И пак по 5-6 на вечер  трепем. Може ли да си живеят нейде из къщи? Кажете вие как се справяте.

# 1
  • Мнения: 1 925
Мен принципно ме хапят много комари. От миналата година ползвам OFF на Jonson спрей и съм страшно доволна има го във вариант за възрастни и за деца и бебета. Напръскваш се и не те хапят, не лепне, мирише съвсем леко и то много хубаво  Peace Иначе слагаме на Райт в контакта, но пак си ме хапят.   #2gunfire

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 839
Ние всяка година ползваме от таблетките  в контакта -доволна съм.
Досега не сме нахапани, макар, че и навън все още не съм видяла комари, а сме близо до Марица.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 11:10 от НелиСА

# 3
  • Мнения: 1 311
Има случаи, в които се настаняват в отдушниците на баните и им е рай - влажно и топло. Тогава не те спасяват никакви мрежи. Аз използвам Райд на таблетки и според има ефект.

# 4
  • Мнения: 547
И в нашия офис е същата работа. Няма зиме, няма лет - тук хвърчат комари. Според мен са останали между гипскартона и стената, когато са правили ремонт на сградата и си се въдят. Няма как да си обясня по друг начин тази напаст. Сложихме течни изпарители на Райд и скоро не съм виждала гадинки.
А може ли някой да ми каже, таблетките Райд на колко време се сменят?

# 5
  • София
  • Мнения: 790
При нас таблетките не действат  Sad Аз ги сменям когато избелеят. Пък и доста миришат и мисля че не са много като за нс, с бебе. Ама аз се чудех как ли живеят комарите, как се развъждат...в смисъл да не си живеят у нас и да си се хранят с нас  Cry

# 6
При нас таблетките не действат  Sad Аз ги сменям когато избелеят.

Трябва да ги сменяш всеки ден преди да си легнеш!

При мен работят безотказно, нямам мрежи навсякъде!  Peace

# 7
  • Мнения: 5 475
Ние всяка година ползваме от таблетките  в контакта -доволна съм.

И ние сме доволни от тях!  Peace

# 8
Таблетките действат мах 1 нощ, мисля че ги сменяш рядко. Защо не пробваш с течния изпарител на Райд - действа и не мирише (поне не го усещам). Ако се притесняваш за бебето в момента по телевизията рекламират накакви таблетки на Baygon - изцяло натурални били с екстракт от хризантеми. Не съм ги пробвала защото нямаме комари, обаче ми звучи много  добре - без химикали.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Таблетките действат мах 1 нощ, мисля че ги сменяш рядко. Защо не пробваш с течния изпарител на Райд - действа и не мирише (поне не го усещам). Ако се притесняваш за бебето в момента по телевизията рекламират накакви таблетки на Baygon - изцяло натурални били с екстракт от хризантеми. Не съм ги пробвала защото нямаме комари, обаче ми звучи много  добре - без химикали.

Раида не става за бебета и деца до 3 г пише го на опаковката, но Бейгона може и да става, пак виж на опаковкат аили питай в аптека. На мен миналата година ми дадоха Бейгон за хлебарки, тъй като в аптеката ми казаха че Райда не става като имаш бебе.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сменяй си по-честотаблетките на изпарителя. Или пък слагай такъв с течност. Сколо гледах в данет май че продават машинка която ги гони с ултразвук. Пробвай с нея, ако искаш, звучи ми доста ефикасно.

# 11
  • Мнения: 6 167
където живея има комари , казват се тигрови комари.
просто се благодарете , че сте на Плиска сега.
хапчета, спрейчета и тн са само семки занимавки за тия тукашните.
навсякъде сме с мрежи, не отварям и за секунда , че хапят и денем!

решението с тия, дето се вкл. в контакта е много добро! блазе ви , че имате решение!

# 12
  • Мнения: 769
Аааа разписвам се по темата - аз водя отколечна война с комарите.. от както се помня..
Не знам какво ми има, но от 20 човека в стаята един да го ухапе комар - аз ще съм!!! Чувала съм, че комарите нападали хора с гореща кръв!

Така е от както бях малка още, покривала съм се цялата с пъпчоци.. боляло ме е до кръв.. чешех се на сън.. спрях да ходя на село заради тези гадини... При едно гостуване в Монтана се сблъсках с тямошните комари порода 'врапче' - нахапаните места ми бяха с диаметър 5см!!!
Всяка година се повтаря следната случка: някоя превидно спокойна нощ гадовете ме нападат, ставам да ги трепя, към 3-4 ч. сутринта битката приключва, на другия ден си купувам таблетки за контакта и мирясвам ближейки раните си от последната нощ...
Така се случи и преди 1 седмица. Сега съм нахапана на 16 места!!

Таблетките се сменят всяка нощ, 30 бр са около 3 лв, може и течност..

Айде това... че ме засърбя пак.. а че ходя като крастава един месец това отделно.. ох, оплаках се..

# 13
  • Мнения: 61
Много е ефикасен течния изпарител на Раид.Ако е отворен прозореца няма проблем да се спи на него.За бебето говоря.

# 14
  • Мнения: 22 516
При нас таблетките не действат  Sad Аз ги сменям когато избелеят.

Трябва да ги сменяш всеки ден преди да си легнеш!

При мен работят безотказно, нямам мрежи навсякъде!  Peace
PeaceИ машинките на Райд работят у нас.Комари не ни хапят.

Общи условия

Активация на акаунт