Help!!! Как да постъпя?

  • 732
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 079
Привет мили опитни мами!
Много често пребивавам тук, много сте ми полезни и успокоителни! Надявам се да ми помогнете със съвет:
Моят бебчо е малко над месец и половина, кърмим се от първия му ден, изцяло на поискване (аз съм върл противник на бабешки опявания относно "режими", "глезене" и пр. ненормалщини под формата на "доброжелателни" мнения). Изчела съм почти цялата библиотека тук и имам самочувствие, че постъпвам по най - добрия начин за себе си и за моето дете. Но... Отскоро има проблем. Confused
Дни преди така и така да отида на задължителния гинекологичен преглед след раждане, открих или по - точно усетих някаква раничка на перинеума си. Rolling Eyes Не мога да си обясня как се е случило. Sad Нямам епизиотомия и най - вероятно е в резултат от разкъсване при раждането. Бяха ме зашили с животински конци, които най - вероятно са паднали по - рано, преди да се затвори раната... #Cussing out Лош късмет или некадърна лекарска работа при раждане "с уговорка", не ми се задълбава, защото просто нямам нерви, а не е и тук мястото за това... #Cussing out #2gunfire Cry
Въпросът ми е: Как да оставя малчо за да си обърна внимание, при положение, че той е още много мъничък, роди се 2600 кг и сега на 1 месец още сме в категорията и с мерките  на новородено. Храни се много често, в тези горещини почти непрекъснато виси на цица, просто сме като скачени съдове.
Иначе се храни добре, наддава, но варианта с цеденето отпада, защото или той изяжда всичко, или аз просто НИЩО, НИКОГА, не мога да изцедя... А дори да можех, той не признава шишета и биберони, опитва се да ги захапе като гърда и буквално не може да се храни по този начин...  Затова отпада и варианта за един ден, докато съм по доктори да го хранят с АМ, то и аз не искам, но и това не е вариант... Просто незнам какво да правя, незнам колко време ще ми отнеме ходенето по лекари, дали ще се справя в рамките на цял един ден, какво ще се наложи да ми правят, ще ме шият ли отново, няма ли, мога само да предполагам допреди да ме види някой. Sick Как да си зарежа детенцето, като е толкова зависимо от мен, да го водя с мен също нещо не ми изглежда удачно като вариант... newsm78
Извинявам се, че стана толкова дълго, дано не съм ви досадила, просто исках да обрисувам "картинката" докрай.
Ще съм БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА на всякакви мнения и предложения!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Така както описваш ситуацията, ще се наложи да го вземеш с теб. Може таткото или друг човек да стои с бебо в колата или да чака пред болницата с количката и ти да притичваш между кабинетите.

# 2
  • Мнения: 4 915
Подкрепям горното мнение. На твое място ще ангажирам баба или таткото за един ден да ме придружават с детето. Така хем ти ще си спокойна, хем бебчо.
Пред кабинетите казвай, че те чака новородено в количка, за да ти отстъпват ред. Бебо сигурно ще спи, докато го разхождат около поликлиниката, а ако се разбуди - нека ти звъннат и да отскочиш да го накърмиш...

Друго не се сещам...Не е удачно да го разнасяш из болнично заведение, така че най-добрият вариант си остава да те чака навън...

# 3
  • Мнения: 1 559
    И аз мисля, че най-удачният вариант е да вземеш бебчо със себе си + таткото или някоя баба и те да го разхождат навън (дано да заспи в количката), а ти да си наблизо,така ще си по-спокойна.
    И на мен ми се наложи да обикалям по гинеколози след раждането Sick и таткото и дребосът бяха неотлъчно с мен - разхождаха се пред медицинския център и веднъж дори накърмих дребния пред кабинета - за радост и умиление на две бременлинки Wink
    Дано раничката ти да се окаже безобидна и да не те подлагат на сложни интервенции!  bouquet  Поздравления за информираността и увереността на кърмеща мама! Grinning

# 4
  • Мнения: 8 917
Ангажирай татко/баба/дядо, но си обърни внимание - не дай си Боже да стане нещо по-сериозно, нали пак на теб ще е. Затова по-рано  -  по-добре  Peace И дано всичко се размине с малко ходене и бързо възстановяване  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 897
Не искам да повтарям съветите на другите преди мен,аз бих ти написала същото.В твоята ситуация нямаш друг избор.Пожелавам ти бързо да елиминираш проблема и да нямаш повече усложнения Peace

# 6
  • Мнения: 4 150
Ако вземеш бебето и някой, който да ви кара ще си по-спокойна. Когато се разреве, че е гладен просто отиваш в колата и го храниш. Дано не се наложи да чакаш много. Ако може предварително да се уговориш с лекаря, че бебето ти е в колата и трябва да го храниш, може да не се наложи да чакаш изобщо.
ol4eto, дано не е нещо сериозно и бързо да се оправиш.

# 7
  • София
  • Мнения: 830
Давай насам бебето, ние ще го кърмим и ще го гледаме. Гладно няма да остане.  Hug Hug Hug


Няма как- ще го взимаш с теб. Внимавай винаги да е на сянка, ама ти си знаеш.

# 8
  • Мнения: 8 917
Давай насам бебето, ние ще го кърмим и ще го гледаме. Гладно няма да остане.  Hug Hug Hug



Joy Защо не пък? Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 182
И аз се присъединявам към горните мнения!Я колко майки кърмачки сме Peace

# 10
  • Мнения: 619
аз също вися по кабинети,само че съм с друг проблем.излизаме със свеки,тя разхожда бебка пред поликлиниката,аз минавам на прегледа,и отиваме в някоя градинка да я кърмя.те вече ме знаят,че съм с кърмаче(ходя 2-3 пъти седмично за пункция) и ме викат преди другите пациенти.също кърмя на поискване.така,че си ангажираш някой да виси с теб и бебето Grinning,свеки вече си знае и ме пита кога пак ще ходим...

# 11
  • Мнения: 426
Аз също така правих.Или пък с таксита и бързам да си се прибирам. С предимство при лекаря и тичам. Но си обърни внимание. Все пак аз като бях така си мислех "ако стане нещо с мен кои ще се грижи за детето".

# 12
  • Мнения: 941
когато бяхме на вашите месеци, навсякъде бях с малката (то и сега е така) има човек с мен и като  имам малко работа друг я държи а аз си върша работата

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Давай насам бебето, ние ще го кърмим и ще го гледаме. Гладно няма да остане.  Hug Hug Hug

 hahaha rotfImao rotfImbo
Това ми хареса!

Много благодаря на всички за съветите, много сте мили!  bouquet
Така и ще направя - ще взема таткото и бабата да ме чакат с бебо в колата, а аз ще "прескачам"... Дано наистина не е нещо сериозно и да приключа бързо. Praynig
Целувки!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт