Репортаж от градската градина

  • 1 062
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Излязохме със сина ми на разходка до градската градина в Пазарджик.
Реших да направя няколко снимки за да има за спомен.
И вижте първата снимка която направих.


Това ме накара да се огледам и вижте колко "интересни" неща за игра намерих в градинката кадето си играят децата.

               
Възмутена съм защото това не е хвърлял някой извънземен това сме ние Българи.
Тези които псуват правителството, тези които се оплакват от державата, тези които толкова много ги боли сърцето за България.
Какво ще оставим на децата си?
Държава която струва?

# 1
  • Мнения: 1 866
Права си. И мен затова ме боли. Много сме силни да обвиняваме другите за нещастията си, но не се замисляме, че за да си оправим държавата трябва да започнем от себе си. И аз не го разбирам това да хвърляш всякакви отпадъци в детските градинки. Точно под блока ни има едни люлки и са направо като бунище. Е кой виновен?

# 2
  • Мнения: 2 353
  И на мен ми става много мъчно като видя такива неща. Кво се пънеме за Европа като не можем една градинка да опазим чиста. Все политиците са ни на мушката, а нямаме елементарни хигиенни навици. И това което най-много ме озадачава е, че дори майка с деца хвърлят боклуци по земята и после се карат на децата си, че ги пипат. "Не пипай фаса!", а това е нейният фас #Cussing out Там където се садят фасове и лошо възпитание не никнат маргаритки...

# 3
  • Мнения: 301
Амии...... да речем, че фасовете, питбула и бутилката не са от мамите с децата, то останалите неща почти сигурно са именно от тях, а сред "тях" има и много от "вас".

# 4
  • Мнения: 275
Аз се чудя как всички говорят колко е мръсно и колко боклуци има, но ...... пак си остава мръсно, въпреки възмущението  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 353
  Остава си мръсно, щото все едни и същи чистят и все едни и същи цапат. Тези дето цапат не се трогват.

# 6
  • Мнения: 9 899
а в бившата ми квартална градинка се чисти редовно. Идват приходящи, цапат, а мамите пак чистят. И тенекии от сирене са заковали за две дървета - за отпадъци.

А на стълбите пред сегашния ми блок има сандъче за отпадъци. И изобщо целият квартал изглежда доста чист. Далеч не перфектен, но достатъчно поддържан.

# 7
  • Мнения: 5 577
Това  е нищо, в нашата до блока има спринцовки и кървави игли.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ти само снимки ли прави? Щом си играете там, може и да почистите да ви е добре поне докато сте там. Или само си се възмутила? Нормално е всеки ден ги гледаме тези неща. Ние нашите градинки си ги почистваме и пазим чисти, а и си плащаме и за почистване.

# 9
  • Мнения: 863
тя вашата градинка много 4иста,бе....Елате да видите нашата на какво прили4а Sick Sick Sick

# 10
# 11
  • Мнения: 822
Миналото лято и на мен ми се наложи да правя подобни "чистки",включително и на случайни места,където се спирахме с малкия за кратко време.Беше ми по-лесно да вдигна пластмасовата бутилка или фаса и да ги хвърля,отколкото да викам по 10 пъти след малчо:"Не пипай!"А и нямаше кой да ме чуе... LaughingСамо че последователи почти не видях.Гледаха ме явно учудени,щото е рядкост,работниците от чистотата да тръгнат добре облечени и гримирани да почистват покрай градинките и кафенетата.Та така си ходехме...Малчо напред,тъкмо клекне да изучи даден обект с явното намерение да го натика в устата си,и аз бързо изстрелвах обекта към кошчето за боклук...
Сигурно скоро няма да се оправим,ако считаме че някой е длъжен да се грижи за всичко извън дома ни...
А тук ми направи впечатление,че в деня на Земята бяха извели дори невръстните дечица от забавачницата на сина ми да почистват боклуци в района на детската градина. Peace

Общи условия

Активация на акаунт