Проблем с храненето

  • 486
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте,

Малкият ми син е почти на 2 месеца и го храня с NAN AR. Започнах да му давам това мляко след хиляди перипетии. Ще разкажа накратко. Спря ми кърмата и започнах да го храня с Фризолак. Последва зверско повръщане, обезводняване, системи в Пирогов, изследвания. Казаха, че трябва да сменя млякото и предписаха NAN AR. Такаааа... Проблемът в момента, а всъщност този проблем го има откакто почна адаптираното мляко, е следният: храненето започва спокойно, но като преполови млякото, бебето започва да хрипа, да хърка /някакъв ужасен звук, който като че ли идва от гърдите/. Ако не махна шишето и той продължи да хрипа, следва едно странно дълго хълцане - като някакъв спазъм и не може да си поеме въздух. Прекъсвам храненето, слагам го на рамо да си почине и като се успокои - продължаваме. Тези хрипове се появяват и след като храненето е приключило, след оригването и траят 5-10 минути. Понякого и тово специфично спазматично хълцане се появява, бебето плаче след като си поеме въздух. Вече не знам към какъв лекар да се обърна... Педиатрите, без да са чули за какво става въпрос, и без да съм го хранила пред лекар, махат с ръка и казват, че няма страшно. Но си е страшно, гледката и звуците не са никак приятни и понякога си мисля, че бебето няма да преодолее това спиране на дъха /хълцане, спазъм?/ .  Моля, ако някое бебе е имало подобен проблем, споделете - на какво се дължи това? Принципно се придържам към правилото, че всяко бебе е различно и единствено лекар трябва да определи какъв е проблемът. В случая, обаче, се уморих да ходя при различни лекари и всеки без да е чул детето докато се храни, да ми се смее и да казва, че много му треперя на това дете. Аз мисля, че има проблем, пък... де да знам...

# 1
  • Мнения: 1 446
На сестра ми детето имаше същития проблем. Наистина е доста страшничко отстрани. Нашата педиатърка и беше предписала някакви капки за нос(кафеникави за хъркането) и анатомичен накрайник на NUK. Като се срещнем довечера ще я разпитам подробно и утре ще ти пиша.

# 2
  • Мнения: 8 917
Да не би да е затова,че е лакомо например. Мен така ме беше страх с Гери защото си беше,а и все още е , доста лакома и постоянно й треперех да не се задави Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 272
Да не би да е затова,че е лакомо например. Мен така ме беше страх с Гери защото си беше,а и все още е , доста лакома и постоянно й треперех да не се задави Rolling Eyes

Той, че е лаком - лаком е. Обаче, използвам физиологичните биберони на NUK  и непрекъснато следя струята - не е мнага силна /1 капка в секунда/. Тъй като от Пирогов го изписаха с диагноза "рефлукс", мога да предполагам /но само да предполагам/, че е нещо свързано с рефлукс-а.
Това, което ме радва, е , че в крайна сметка днес открих лекар-педиатър, който предложи да нахраня бебето в негово присъствие и, евентуално,  да направи съответните прогнози. Дано да стане ясно най-накрая какво се случва.

ANNAND ще очаквам отговора ти с нетърпение!

Общи условия

Активация на акаунт