Може ли да се възстанови цвят на дреха, избеляла на слънце?

  • 11 149
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Умрях от яд, любимият ми потник е вече с два нюанса, заради моето некадърно простиране  Cry
Дали има начин да се оправят нещата..... Praynig

# 1
  • Мнения: 8 917
На мен поне не ми е известен newsm78....за превантирвни мерки против избеляване помага оцет, но  след като вече е избелял Rolling Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ох, мъка..... Sad Ще купувам нов.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
не съжалявам

# 4
  • Мнения: 5 140
Мисля, че не може.
Аз простирам вечер и когато изгрее на балкона слънце ги махам (визирам цветните дрехи) и другият вариант простирам на опаката страна и слагам блузата (потник) на половина проснати, така ги пече само на опаката страна на гърба.  newsm78 дали ме разбра.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Разбрах те, ма си блъскам тиквата, че не ги махнах като пекна, оф, оф....обица ще ми е.

# 6
  • Мнения: X
И аз съм сигурна че не може.

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Купувай нов, а този ще си го носиш из къщи Peace. Дано да намериш същия.
Аз затова - зима, лято - всичко съхне на сушилката вътре; освен, че съм  разсеяна, доста често и липсвам от къщи, така ще си изгорят дрехите навън или ще ги отвее вятърът.

# 8
  • Мнения: 46 437
Стария цвят не може да върнеш, но ако искаш бял потник, накисни го в белина, може да стане  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ама той е керемиден цвят и ако го избеля, ще стане нещо....неопределено, едва ли снежнобяло  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Даваш за пребоядисване. Или го избелваш в белинен концентрат.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 814
Боядисвала съм дрехи в чай /жасмин - китайски/,който е червен на цвят.Правех така нареченият възлов батик. Боядисвала съм бяла памучна рокля и се получи много добре.
Може да опиташ, ако вече си го прежалила. 

# 12
  • Мнения: 6 155
Простри го от другата, неизбеляла страна, та да стане еднакъв поне  Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Това с чая е идейно, как става точно - вариш и киснеш ли? Колко време, точно определен чай ли е?

Биби, и аз си го мислех това с простирането, ма пак ще си е ужасен... Sad

# 14
  • Мнения: 22 521
В Испания си купувах едни бои,които бяха за връщане на цвета на поизбелелите дрехи.Бяха супер ефикасни,особено много ги изпозвах за черни дрешки.Слагаха се в пералнята ,докато се пере.Но тук не съм мяркала.Може да дадеш дрехата в химическо на боя.

Общи условия

Активация на акаунт