За холивудската усмивка

  • 6 986
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Момичета, днес попаднах на този сайт и прочетох за тези холивудски "винири", които не знам как се казват на български. Представляват тънки пластинки, които се залепват със спец. лепило върху зъбния емайл и не е необходимо да се обработват зъбите, независимо дали са с изтънял емайл, неравни и т.н. Може да се лепят върху коронки, златни, металокерамика, направо върху дентина, на всички или на няколко зъба, прикриват пломби, неравности, различни петна по зъбите. Когато трябва да се слага мост, вместо да се остъргват двата зъба, които ще го държат, се слагат тези винири върху двата зъба и на единия /средния/ се залепва металокерамична коронка. Дават им трайност 20 год. Не бях чувала досега за тези хуманни зъболекарски неща. Дайте малко инфо, ако знаете къде у нас ги поставят, има ли ги изобщо. Или ако някой има лични впечатления. Надявам се да прочете и някоя стоматоложка. Grinning

# 1
  • Мнения: 5 622

 Ха! Не бях чувала, че имало и такива неща. Сигурна съм, обаче, че ако въобще ги има тук, ще са доста скъпи, както и всичко останало, което е трудно достъпно до простосмъртните (иначе гледам разните му фолквеличие масово станаха с холивудски усмивки.Как са постигнати, обаче, не знам  Thinking)

# 2
  • Мнения: 22 867
Толкова съблазнително звучи! Да не ти стържат зъбите, да няма болка, а ти залепват това нещо и ти грейваш с оная блестяща усмивка. newsm47

# 3
  • Мнения: 282
 newsm47-това е моята

# 4
  • София
  • Мнения: 2 044
Казват се фасети,сайта не можах да го отворя обаче newsm78

# 5
  • Мнения: 723
Отворих сайта, но текстът не се чете - всичко е в йероглифи. И аз мисля, че това са т.нар. порцеланови фасети, които лепят на всички в "Пълна промяна" (по Fox life). Чувала съм, че ги правят и тук, и са доста скъпи. Ако получа по-точно информация, ще пиша.  Peace

# 6
  • Мнения: 22 867
Казват се фасети,сайта не можах да го отворя обаче newsm78

Искаш да кажеш, че ги слагат и у нас? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 461
Супер са,но започват от 575 паунда на зъб Mr. GreenКатрин Зита Джоунс и много други холивудски звезди са с такива.

# 8
  • Мнения: 22 867
Аз намерих някаква информация, но там пише, че се изпилва въпросния зъб и се взема отпечатък. При това положение фасетата се изработва в лаборатория в пълно съответствие със зъба. А в руския сайт, че не се прави нищо по зъбите и най-вече не се пилят, това го дават като предимство.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 044
www.dentissimo-bg.comТука излиза от 750 до 1000 лв на зъб.Мисля да си правя на горните шест,защото в момента съм с фасети но от фотополимер и вече са ми за подмяна,а тези от керамика са много по трайни,около 7-8 год

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Разликата е потресаваща:

 


И все пак ми е чудно, звездите как издържат на това ходене по зъболекари, то отведнъж не сатава, а нали са ангажирани постоянно с изяви... Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 2 003
В "Пълна промяна" ги наричат фасети "Да Винчи". Grinning И всички участници си тръгват като близнаци с тях. Wink

Говорих със сестра ми (зъботехничка)и ме просветли малко по въпроса. Правят се и се слагат и у нас, но само върху живи зъби, защото мъртвите са крехки.
Не могат да се лепят върху съществуващи коронки, тъй като те представляват пластини и крайният резултата ще е един издут зъб. Освен това са и полупрозрачни. По-добрия вариант от фасетите е корона.
И в заключение ми каза: "amerikancite mogat da si lepiat razni beli plastini, da si lichat ot 100 km, no te sa pobyrkani" Mr. Green

# 12
  • Мнения: 22 867
Аз затова взех да питам, защото в руския сайт тези фасети са представени като леща за окото, само че се залепват. Не ти пилят зъба, и, ако поискаш да се върнеш към старата си усмивка, фасетите се свалят и всичко е О.К. Може би затова са наречени холивудски. И трайност 20 год. Звучи ми почти фантастично. Отиваш при зъболекар, няма болка, и........си излизаш от кабинета с тая сияеща усмивка! Чак не е за вярване! Grinning

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Аз затова взех да питам, защото в руския сайт тези фасети са представени като леща за окото, само че се залепват. Не ти пилят зъба, и, ако поискаш да се върнеш към старата си усмивка, фасетите се свалят и всичко е О.К. Може би затова са наречени холивудски. И трайност 20 год. Звучи ми почти фантастично. Отиваш при зъболекар, няма болка, и........си излизаш от кабинета с тая сияеща усмивка! Чак не е за вярване! Grinning

Аз пък в българския сайт прочетох, че недостатъка на фасетите (все ощ ми е трудно да си представя що е то), че няма връщане назад, тъй като преди поставянето им ти изпиляват ок. 07,-0,8 мм от здръвия зъб и ако се махнат, зъбът ще стане уязвим.

# 14
  • Мнения: 22 867
Именно, затова си мисля, че в руския сайт става въпрос за някакъв по нов вариант фасети и ми беше интересно да разбера има ли ги в България.

Общи условия

Активация на акаунт