Килограми

  • 1 728
  • 35
  •   1
Отговори
имам проблем в осми месец съм а вече съм качила 22кг незнам как да спра това наддаване какво да правя?  Sad

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 13:08 от Аурелия

# 1
  • София
  • Мнения: 4 146
Сигурно гинеколога ти е казвал: ограничаваш сладко, солено и тестено. Повече движение. Има гимнастика за бременни - може да пробваш.

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 Party

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че е вече късно да мислиш за спиране на наддаването. Наблягай на салатите и плодовете, пък и в тез жеги едва ли те се яде нещо друго. Не се притеснявай, после трудничко ще ги свалиш, но не мисли много за това сега. За твое успокоение с първата си бременност наддаох 33кг, а с втората само 18кг. Сигурно задържаш вода, а и знам че последния месец щеш не щеш на седмица по килце се качва. Леки бременност и раждане!

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Папкай повече плодове!

# 5
  • Мнения: 300
Наблегни на плодовете и заленчуците и се движи повече.

# 6
  • София
  • Мнения: 985
за цялата ми бременност , качих около 30 кг. Тръгнах от около 50 и стигнах около 80. Със самото раждане свалих около 15 килограма и  една година след раждането  вече си бях върнала старата форма. Не се притеснявай за килограмите.

# 7
  • Мнения: 5 790
за цялата ми бременност , качих около 30 кг. Тръгнах от около 50 и стигнах около 80. Със самото раждане свалих около 15 килограма и  една година след раждането  вече си бях върнала старата форма. Не се притеснявай за килограмите.

И аз така. Само че, аз започнах от 55 и стигнах до 85. В момента съм 56. Свалих ги с някаква нисковъглехидратна диета за 6 месеца, но въобще не съм се притеснявала, че съм качила много. Всеки човек е индивидуален и качва индивидуално. Бременността не е период, в който можеш да пазиш диети или да се притесняваш за килограмите си. Ще се притесняваш след като се запознаеш с бебчо.

# 8
  • Мнения: 6 472
Намали храната. Не става въпрос за диета, а за нормално рационално хранене. Една бременна жена се нуждае от не повече от 2500 ккал дневно. Наблегни на пресните плодове и зеленчуци - сезона е много подходящ. Махни всички шоколади, вафли, пасти и т.н. Ако ти се яде сладко - сушени плодове или по лъжица мед. Ограничи солта и простите въглехидрати до минимум.
В началото на 7-ми месец си бях направила хранителен план. Освен, че ограничих всички посочени храни се стараех да се движа непрекъснато - изкачвах стълби пеш (до 7-мия етаж) поне по 2 пъти на ден, ходех на разходки, даже и въртях велоергометър (20 мин). Имах доста проблеми с бременността и всичко това беше съгласувано с гинеколога ми. Бебето се роди 3,550, така че едва ли нещо му е липсвало Grinning

# 9
  • Мнения: 292
Наблегни на плодовете и заленчуците и се движи повече.

 newsm10

И имай предвид, че оттук нататък трудно да не качиш още, така че споко - после ще се справиш!!!

# 10
  • Мнения: 4 362
Сега има плодове наблегни на тях,но точно в тези месеци се качва най много по принцип Rolling Eyes
Аз качих 35 няма да пиша колко влезнах да раждам  Blush ама като родих и 20 бяха мираж и до сега съм свалила 32 без усилия явно съм задържала повече вода,но и бях на хормонални  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 39 746
Родих Дияна 20 дена по-рано, и бях с 25кила +. Идеята за плодовете не е никак лоша, и намаляване на сладкото.

# 12
  • Мнения: 3 491
А с другите неща как си? Кръвно? Кръвна захар? Подпухване? Протеин в урината? Честно казано, не помня точно колко съм наддавала. Но около 5-6-ти месец наддадoх малко повече от нормалния график за моето тегло, и веднага ме подложиха на изледвания и разпит за установяване на потенциална прeeклампсия. Всичко се оказа нормално, с наблягането на салатите дори поотслабнах  Simple Smile. Но мисълта ми е, не вреди да се изледваш, ако не си го правила и все още нещо те тревожи.  Ей така, за твое успокоение.

# 13
  • Мнения: 992
аз качих за цялата бременност 30 кила с раждането свалих 15 , но най важното е бебчо да е здрав пък ние мамите все някак ще отслабнем ако имаме воля, не го мисли сега това
но все пак наблегни наистина на плодове зеленчуци и по малко сладко  Peace
успех и леко раждане

# 14
  • София
  • Мнения: 3 392
Е, миличка, опитай да поспреш със сладкото, соленото, пърженото и панираното. Много е индивидуално за бсяка бременна, но като общо правило е да се опиташ да се храниш в рамките на здравословното- за теб е добре- за бебо да не говорим.

Общи условия

Активация на акаунт