Приучаване с шише, чашка?

  • 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 804
 Здравейте,
моето бебче е на 2 месеца, почти Party , кърмим се. През есента ще си ходим в Бг, тогава Йоанка ще е на 5-6 месеца. Надявам се да мога да я оставям от време на време на бабите и да излизам за малко по-вече от 2 часа. Идеятя ми е да се цедя и бабата да храни с шише. Но тя не пие от шише. Кога мога да въведа шишето, без опастност да се отбие?Като се сетя колко ми беше трудно да я отуча от шишето, а сега искам да я науча отново #Crazy Също така си мисля да помоля и някоя приятелка да пробва да я храни, защото е свикнала само с мен, съответно бабите не ги е виждала още Confused
 Ако имате идеи как и кога   да започна с шишето, ще се радвам на отговори. Благодаря!  bouquet

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 17:42 от smily_5q

# 1
  • Мнения: 1 559
А как ти се струва вариантът за  пиене от чашка? В библиотеката има статия за приучването към чашка. Аз пробвах беб да пие от чашка (изцедена кърма) като беше на 7-7,5м и се учудих колко добре се справя Grinning Може да не се наложи да прибягвате до шише изобщо.

# 2
  • Мнения: 804
И този вариянт обмислях, но не е ли малка за чашка?

# 3
  • Мнения: 3 760
По принцип се препоръчва ако се дава изцедена кърма на новородено,  това да става от чашка, а не от шише. Т.е. щом се прави при бебче на, примерно месец, явно може и на по-голямо... newsm78
Според мен обаче, на 5-6 месеца гладното ти бебе ще пие от шише, та пушек ще се вдига... Без да го приучаваш (то това е лесно, трудно е от гърдата). Тогава със сигурност няма да има опасност от объркване на зърното.
Повечето източници посочват 6-8 седмици като необходима възраст за започване на подобни експерименти (по-точно под тази възраст не трябва да се дават шише, залъгалка и т.н.). Все пак ти препоръчвам да поизчакаш до навършване на 3-4-5 месеца и тогава да предложиш шише  Grinning

# 4
  • Мнения: 804
благодаря ви мами  bouquet
А каква чашка се има предвид? Предполагам тези които за с капаче и отвор за пиене, като шише?
 Май ще опитам по нататъка, към 4-я , за да я подготвя за бабите Party Страх ме е да не се отбие с шише и чашката ще е по-добра идея. Има ли някоя мама, която е хранила с чашка в по ранните месеци? Нека сподели опит. Дали ще се справи и моето бебе newsm78

# 5
  • Мнения: 2 047
   Не се притеснявай, на тази възраст ще може и с чашка и с лъжичка. Детето ми още на 4 месец ядеше с лъжица, сякаш цял живот така е яла. Много се учудих. А на шестия месец сама си пиеше от бурканчетата пюрето. Няма смисъл да я учиш от шише.
  Обаче е добра идея в един момент и някой друг да пробва да я храни, защото много се разсейват, като им дава друг храната.

# 6
  • Мнения: 3 591
А каква чашка се има предвид? Предполагам тези които за с капаче и отвор за пиене, като шише?

НЕ!

за това става дума:

а не за чаши с накрайници

Аз ползвам предимно една капачка от старите шишета НУК - давам я откъм облата страна.
Бебо започна да се храни с такава на 2 седмици. Хубаво е да е прозрачна, ама и да не е  всякаква малка чашка ще върши работа.

# 7
  • Мнения: 1 559
   Дребосът така и не се научи да пие от чашка с накрайник, но с  най-обикновена чашка се справя отлично. Трябват малко тренировки, но щом бебчето ти ще е на 5-6 месеца, когато ще се наложи храненето с чашка, всичко ще мине гладко Grinning

# 8
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз щях да уча на чашка, като започнах работа, но на мъжа ми му се видя много трудно (а честно казано и на мен) и дадохме шише на няма и два месеца. Вече три седмици ходя на работа и Дани яде от бутилка през деня и се кърми вечер, през нощта и сутрин рано. Да чукна на дърво, нямаме проблем, яде си спокойно и по двата начина. Мисля, че има някакво значение вида на бибата - ползваме Др. Браун, номер 1 и на мен ми е трудно да дърпам от нея  Mr. Green.
Мисля, че при вас на 5 месеца няма да има проблем.
И права си, накарай някой друг (таткото?) да храни от шише. Когато аз давам бутилка на Дани (случва се много рядко), не е доволен, върти се, явно помирисва другите "контейнери"  Laughing. От баща си яде без проблем. 
Успех!  Hug

# 9
  • Мнения: 3 521
оооо при нас яденето от шише се окаzа пълна катастрофа, но с лъжица хапва всичко...и от всеки Peace.

# 10
  • Мнения: 804
Много ме укоражихте мамита, благодаря ви! Виждаше ми се "мисята невъзможна", но явно ще се получи с повече услилия Wink

Общи условия

Активация на акаунт