От нищо -нещо!

  • 1 849
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
За вечеря се чудех какво да направя и измислих това - за две порции:

телешки салам
100-150гр сирене
едно доматче
3 яйца
100 гр кашкавал

В кръгла тавичка (намазана с малко олио) се нарежда нарязания на кръгчета салам. Върху него се слагат парченца кашкавал и най-отгоре нарязаното доматче. Запича се, докато се разтопи кашкавалът.
Отделно се разбъркват яйцата и натрошеното сирене. С тази смес се заливат запечените продукти и се поръсва с подправките (аз използвах чубрица и шарена сол). Връща се обратно във фурната и се пече до зачервяване.
Ето и снимка, но не е много хубава, защото нямах батерии за светкавицата:



Приятен апетит!   chef

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 11:52 от Umbra

# 1
  • Мнения: 5 873
Ще се пробва  Wink

# 2
  • Мнения: 282
 smile3501звучи ми вкусничко

# 3
  • Мнения: 899
Дано да ви хареса, аз от мързел гледам все нещо лесно да е   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 914
Ей сега ще му измислим име...
Thinking

да речем:"от нищо нещо - Умбра" Mr. Green

# 5
  • Мнения: 899
ей, чудно име, веднага го променям Simple Smile)

Благодаря, звездичке   bouquet

# 6
  • Мнения: 7 914
ей, чудно име, веднага го променям Simple Smile)

Благодаря, звездичке   bouquet

Току що отварям кулинарния и виждам "он нищо- нещо" и си казвам :"Ъъъъъ не бях ли сътворила нещо подобно, гледай ти какхората си приличат..." отварям тема и що да видя, то под мое давление... Joy

Много се радвам, че ти хареса моята идея! Hug

# 7
  • Мнения: 5 228
Преди време в една пицария ядох нещо също толкова лесно и вкусно нещо, но с кренвирши.
На дъното на тавичка се нарежда 1 пласт нарязани на кръгчета домати, върху тях се слагат нарязаните на кръгчета кренвирши (3-4 броя), залива се с малко сметана (може и без нея), от горе - повечко настърган кашкавал. Пече се във фурната.

# 8
  • Мнения: 899
Арлина, това също звучи много хубаво, непременно ще се пробва  Party

# 9
  • Мнения: 614
нещо подобно приготвям в гювечета Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Преди време в една пицария ядох нещо също толкова лесно и вкусно нещо, но с кренвирши.
На дъното на тавичка се нарежда 1 пласт нарязани на кръгчета домати, върху тях се слагат нарязаните на кръгчета кренвирши (3-4 броя), залива се с малко сметана (може и без нея), от горе - повечко настърган кашкавал. Пече се във фурната.
  bouquetМерсаж ви за идеята момичета, спретнах тази вкусотийка леснотийка за вечеря, че както сме сами с щерката не ми се готвеше въобще. Пропуснах сметаната, подправих с шарена сол, върху кашкавала наръсих галета, най-отгоре - малко масълце и... познайте кой изяде повече  Laughing 

# 11
  • Мнения: 899
Morena,  а тези бабунките от доматчетата ли са? И аз мисля да го пробвам това, та се чудя на половинки ли да ги нарежа?

Изглежда чудесно   bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Умбра, не от салама (телешки на Тандем) са. Grinning
Домата го бланширах, обелих и на колелца....ред домати, ред салам, шарена сол, домати, салам, шар.сол, кашкавал, галета.. абе могат много нещица да се добавят ама така е най-бързо Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 5 140
Преди време в една пицария ядох нещо също толкова лесно и вкусно нещо, но с кренвирши.
На дъното на тавичка се нарежда 1 пласт нарязани на кръгчета домати, върху тях се слагат нарязаните на кръгчета кренвирши (3-4 броя), залива се с малко сметана (може и без нея), от горе - повечко настърган кашкавал. Пече се във фурната.
  bouquetМерсаж ви за идеята момичета, спретнах тази вкусотийка леснотийка за вечеря, че както сме сами с щерката не ми се готвеше въобще. Пропуснах сметаната, подправих с шарена сол, върху кашкавала наръсих галета, най-отгоре - малко масълце и... познайте кой изяде повече  Laughing 



Ей това изглежда много добре. Peace

# 14
  • Мнения: 899
Умбра, не от салама (телешки на Тандем) са. Grinning
Домата го бланширах, обелих и на колелца....ред домати, ред салам, шарена сол, домати, салам, шар.сол, кашкавал, галета.. абе могат много нещица да се добавят ама така е най-бързо Simple Smile.

Ааа, чудесно и аз имам телешкия на Тандем и него ще използвам..отивам да приготвям  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт