Пак за коликите-засилват ли се с времето?

  • 2 029
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
От около седмица и нас ни започнаха коликите.Педито ми изписа еспумизан,който давам 3 пъти един след друг.Днес излизох с една приятелка и тя ми каза,че не се давали така капките поредни пъти и че колките щели да се засилят след време?!Вярно ли е това?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При нас не се засилиха ,но и никакви капки не помогнаха  Sad и при двете ми деца. Единстеното ми спасение беше като ги слагах да спят по корем иначе и те плачат и аз.

# 2
  • Мнения: 1 165
Охх,така си е...И те като се мъчат милите и ние сме с тях.

# 3
  • Мнения: 601
  Давам еспумизана по 20 капки преди кърмене и ни помага Praynig

# 4
  • Мнения: 600
само еспумизан ни облекчи мъките. не минава, но става малко по-леко. чувам, че коликите са доста индивидуални, едни имали силни, други не, или пък по-слаби. не се навивай предварително. може леко да минете.

а лекарствата(повечето) са във всяко шише. ако кърмиш - преди кърмене, но всяко. като усетиш, че са намалели, може да разредиш - само по времето, когато според теб детето се мъчи повече.

# 5
  • Мнения: 941
имахме колики още от родилното педито изписа еспумизан, да давам преди всяко кърмене, не ни помагаха,
взех си саб симплекс и значително намалиха коликите- давах около 15капки преди всяко кърмене, ако си на ам, слагай във всяко шишенце
успех в борбата, и дано бързо отминат

# 6
  • Мнения: 4 392
Логично е да намаляват с времето. newsm78
Но пък децата са различни-при някои са доста силни коликите,някои въобще нямат.
При нас се засилиха ,като започнах да и давам сок след 3. месец ,спрях го и се оправиха. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
О-о,засилват се,да.Поне при нас така беше.Имахме колики до 2 месеца и половина.Някъде към средата на втория месец стана страшно положението,хем бяхме само на кърма.Внимавах какво ям,естествено,но имаше моменти,в които нищо не помагаше.
Иначе като цяло капките имаха ефект при нас.Давах Еспумизан и Саб по 10 капки преди кърмене Peace

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 17
Наш бебочко имаше колики от 2-рия ден,докъм месец и половина.И аз пролях доста сълзи първите 2 седмици,докато майка ми ми изпрати в колет капки от Бг-казват се "Бебинос"/Дентинокс,немско производство са,5-6 лв.струват-прекрасен ефект.Съдържат алкохол,но се дават 3-6 капки разтворени с нещо 3 пъти дневно.Все пак си попитайте педиатъра може ли да ги ползвате.
При нас коликите намаляваха с времето-като сила и продължителност.Само на кърма е моето бебенце.
Дано да ви намалеят коликите,че са много жални бебковците като ги боли,а нищо не можеш да направиш.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Определено не се засилват, от това как и дали поредни пъти даваш Еспумизан, давала съм всякак и през ден и всеки ден по 5-6 пъти дори и по един път на ден, има ли си колики няма спасение, а може би само малко облекчение, поне при нас Еспумизана като че ли малко облекчаваше.

Общи условия

Активация на акаунт