Алергия към череши

  • 4 188
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 663
Възможно ли е такова нещо,  възможен алерген ли са черешите и какво в тях би могло да предизвика алергия.Някой, ако може да ми обясни, моля.
Малкия от седмица има обрив по лицето и за  нищо друго не се сещам .Тях ги яде от скоро и по много.Та дори и да не е от тях, моля някой да  ми даде малко инфо.Според свекърва ми не е възможно , в никакъв случай да е от тях , защото не били пръскани. #Crazy

# 1
  • Мнения: 272
Да, възможно е. Не знам колко голямо е детето, но според някои таблици черешите са за десети месец. Ние вече даваме, но по съвсем малко. Пием и по малко сокче от тях

# 2
  • София
  • Мнения: 985
.Според свекърва ми не е възможно , в никакъв случай да е от тях , защото не били пръскани. #Crazy


Пръскането няма никаква връзка с алергията. Алергенните храни съдържат в себе си вещество, наречено хистамин и към него реагира имунната система. Силни алергени са най вече цитрусовите плодове, мъхестите и ягодите. Като цяло, черешите не са много силен алерген. Може от тях да е, а може да е и от нещо друго. Ако са само по лицето може например да е от слънцето  и изобщо да не е от храна.

# 3
  • Мнения: 663
Мерси много, нещо подобно ми трябваше като отговор , за да и обясня защо може да се появи алергия и към череши.Знам че пръскането няма нищо общо.А тя се сети, че му е давала питка с прясно мляко. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 559
  Малко вероятно е алергията да е от черешите,те се водят с нисък риск от алергия. Виж питката с прясно мляко е друго нещо - "вината" може да се търси в нея Rolling Eyes Освен това възможно е пъпките да са от слънцето или пък ако скоро си сменяла козметика, да са реакция от нея. Ама аз съм заподозряла питката Confused
   Бързо да минават пъпчиците!

# 5
  • Мнения: 3 760
Утре ще се присети, че и медец му е дала на детето, и агнешко чеверме, и т.н....
Обаче към пестицидите може да се направи реакция - не е алергична, но може да има обриви, разтройство и т.н. - по-скоро е като натравяне.

# 6
  • Мнения: 8 917
Да, възможно е. Не знам колко голямо е детето, но според някои таблици черешите са за десети месец. Ние вече даваме, но по съвсем малко. Пием и по малко сокче от тях
И такова ли има Rolling Eyes На Гери едва тази година - на годинка и 7 месеца й дадохме череши Peace

Общи условия

Активация на акаунт