Сърповидна анемия

  • 997
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 401
Здравейте! Изправена съм пред този нелечим проблем. За себе си не се притеснявам, но за бебето - ужасно много!
Лекарят, който ще ме изражда, има съмнения за сърповидна анемия, известна още като средиземноморска анемия или таласемия. Той ме праща за изследвания в к-т по хематология, но понеже досега съм приемала желязо, трябва да се очисти организма ми за няколко дни. А дотогава в мен ще кънтят всички ужасни неща, за които той ми спомена уж бегло, свързани с моето бебе. Не смея да ги изрека на глас или да ги напиша.. Отгоре на всичко хемоглобина ми е само 103, та сега като съм спряла желязото сигурно ще падне още повече. Някой знае ли какви са реалните опасности за здравето на детето? Имате ли познати с подобни случаи Sad

# 1
  • Мнения: 8 585
Сърповидно-клетъчна анемия и таласемия са две различни неща.
Ако сте носител на гена на таласемия, без да сте болна, нещата за детето не са в такива черни "краски".
Направихте ли амниоцентеза? Полът на детето е?

# 2
  • Мнения: 5 401
Амниоцентеза не са ми правили. В 19 г.с. ми взеха кръв за БХС, резултатите бяха много добри. Полът е мъжки.

# 3
  • Мнения: 8 585
Трябва да направите електрофореза на Хемоглобин, за да се разбере при Вас за какво точно се касае.
От това зависят много други неща.
Освен това трябва да се изследва И бащата за носителство.

От амниоцентезата може точно да се определи какво е положението с детето. Решението за амниоцентеза се взема след изследване И на бащата, или по преценка на следящият ви гинеколог.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 11:52 от Birdie

# 4
  • Мнения: 5 401
Благодаря за отговора, но мисля че амнеоцентеза е безмислена при положение, че термина ми е само след 2 седмици.. А и дори да се направи, какво ще се промени?!

# 5
  • Мнения: 8 585
Да, разбира се при това положение.
Амнеоцентеза с генетичен анализ дава отговор на всички въпроси по отношение на детето (ако нямате изследване на бащата, което е много важно също).

Общи условия

Активация на акаунт