Секцио или лазерна терапия

  • 1 808
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Не съм сигурна, че така трябваше да формулирам заглавието на темата  newsm78, но все пак разчитам да бъде прочетена и да получа някакъв съвет, информация, ориентир, защото напоследък съм доста разстроена от случващото ми се.
Имам проблем с ретината на лявото око, което подлежи на наблюдение на около 3 месеца, но все още не сме правили никакви манипулации. Сега, когато дойде време да се решава как да раждам, офталмологът ми обясни, че съм във високорисковата група и ми оформи официален документ с данни за състоянието ми, методите на изследване и препоръка за цезарово сечение. По принцип съм за нормално вагинално раждане, но при тези обстоятелства премислих - все пак детето ми заслужава здрава, зряща майка. Неочаквано обаче от болницата ми отказаха секцио, като ми казаха да си проведа лазерно лечение "да закрепя положението" и да раждам нормално. И тук дойдоха големите ми тревоги: какво значи лазарно лечение, и то в девети месец вече, какви са гаранциите ми в тоя случай, защо ми отказват секцио и имат ли въобще такова право или е поредният опит да те изнудят да си платиш "под масата".... Въпросите са ми много и съм доста объркана. Общо взето след като не уважиха мнението на офталмолога (много известен и всепризнат в София междудругото), той ме предупреди, че поначало наистина решението се взима от АГ, НО Naughty СЪВМЕСТНО с майката, която има право да реши за себе си какъв риск е готова да поеме и кои са приоритетите и по отношение здраве и спокойствие и че никой не може да ме задължи да се подлагам на лазерни манипулации (които и той точно към момента НЕ препоръчва)...
Та .... чудя се аз по цели нощи и се главоболя  ooooh! да сменям ли болницата и с цялата си документация да тичам другаде, да се подлагам на лазерна терапия ли, що ли???
Моля ви, ориентирайте ме! Praynig Особено ще съм благодарна да се включат мами, раждали секцио по мед. показания БЕЗ да избират лекар и да плащат на черно (мисля, че с осигуровките, които плащам, не дължа никому нищо и мисля докрай да "преследвам" правата си) .
Много благодаря, ако ми дадете някакъв съвет - всичко е добре дошло, имам нужда от ориентири да реша какво да правя...а нямам време!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 438
Секцио  Peace

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Нещо и на мен ми намирисва,че някой се опитва да изкара допълнителни пари Thinking.Положението ти ми се вижда доста сериозно и според мен,трябва да настояваш за секцио.Ако трябва,смени болницата,ти сама си го казала:
все пак детето ми заслужава здрава, зряща майка.
Успех и леко раждане  bouquet!

# 3
  • Мнения: 2 885
Със сигурнист знам за МД-Сф, че директора не приема секцио по желание. Но ти имаш все пак документи, които доказват, че по-добре за теб и детето е секциото. Препоръчвам ти, ако имаш възможност, да смениш болницата и/или лекаря и да родиш с операция.
Макар да съм върл противник на секциото, знам какво е да напъваш в легнала поза. Налягането в очите е силно и рискът е много голям. Аз родих вагинално, напъвах в легнала поза /поради липса на разрешение да сменям позите както ми е удобно/ и имах чувството, че очите ми ще "изскочат".
Леко раждане ти желая!

# 4
  • Мнения: 3 034
Това ми звучи като изнудване...ако можеш, смени болницата... Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 1 701
Според мен не бива да си причиняваш такъв стрес точно сега - имам предвид лазерното лечение.  Naughty

# 7
  • Мнения: 2 818
По-добре намери болница, където родиш секцио. На мен също ми намирисва на изнудване в начална фаза.

# 8
  • Мнения: 733
Секцио  Peace. Все пак важно е бебо да е добре и ти, а другото после леко полека ще го оправиш. Сега намери болница където да си родиш секцио без да искат да им даваш пари  #2gunfire много са нагли ей

# 9
  • Мнения: 147
Някой се опитва да  те изнуди за парички.
Смени болницата Peace

# 10
  • Мнения: 601
Аз също съм на мнение, че трябва да смениш болницата. Ще ти коства ден-два формалности, но ще си по-спокойна!
Успех и леко раждане Praynig!

# 11
  • Мнения: 3 914
Ако проведеш лазер терапия няма да има проблем защото се прави без упойка и без никакъв стрес за теб и бебо ,но и в двата случая трябва да раждаш секцио, настоявай
Със и без лазер терапия си застрашена от отлепване на ретината при нормално раждане
Успех Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 149
И на мен ми намрисва на изнудване. Не рискувай здравето си. Смени болницата и роди секцио. Моите проблеми с очите са далеч по-леки. При мен имаше съвкупност от няколко причини, които всяка за себе си не пречеха на нормално раждане, но дори и събрани заедно пак можех да родя нормално. Аз за себе си избрах секцио и в болницата не ми направиха проблем. Не съм плащала на никого.

Успех и леко раждане!   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 069
Само секцио, риска е много голям за теб, и смени болницата.
Успех!

# 14
  • Мнения: 327
Раждай със секцио и другаде!Аз съм със значително висок диоптър и отдавна си знам,че ще бъда със планова операция!Аз не бих приела риска,на който искат да те изложат в тази болница.В подобно състояние/дни преди раждане/ти не си за никакви интервенции!Мисли, че детето се нуждае от зряща майка!Между другото,на мен очна лекарка ми предложи да си коригирам диоптъра след раждането/поне след 6 месеца /,но  не съм още решила.Успешно раждане!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт