Може ли някой да разчете изследванията на бебе на 1г.

  • 1 351
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Днес направихме стандартните изследвания на кръв и урина на Ники който е на една година.
Ще помоля някой ако може да ми ги разчете, притеснява това че повечето показатели не са в рефертните стойности които са показани.
Предварително благодаря!
кръв
WBC - 13.8G/L
RBC - 4.3T/L
HGB - 113G/L
HCT - 0.33L/L
MCV - 75fl
MCH26pg
MCHC - 342g/L
PLT - 285G/L

урина
Глюкоза - /-/                       - нормална
Белтък (PRO) - /+/15mg/dl  - отрицателен
Билирубин - /-/                   - отрицателен
Уробилиноген - норма       - нормален
PH   - 5
Относително тегло (S.G.)  -  1030
Кръв (BLD) - /-/                    - отрицателно
Кетони(KET) - /-/                  - отрицателно
Нитрити -   /-/                     - отрицателно
Седимент - малко Бактерии, 5-6 Левкоцита 

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
еретроцити хемоглобин и тромбоцити са добре левкоцитите са завишени което говори за възпалителен процес за утайката не си я писала тя също показва за евентуални възпалителни процеси тя се бележи с РУЕ

# 2
  • Мнения: 3 116
Миличка урината е ок за мен. Наличието на бактерии най-вероятно е от замърсяване на пробата. Може би не е лошо да я повторите, но там няма проблем.

За кръвта, виж тук:
http://members.tripod.com/~sotirmarchev/lab.htm

Хемоглобина (HGB) за деца, долната граница е 110 доколкото си спомням, така че макар и малко нисък си е ок. За другите не знам

Дано съм помогнала поне мъничко  Heart Eyes

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108268.0
виж това всичко е много добре описано

# 4
# 5
  • Мнения: 48
Благодаря на всички за отговорите.

Изпаднах в паника - то плюсове, минуси, нищо не е в норма, макар да знаех че рефертните стойности са за големи хора. А и от лабораторията отказват да коментират изследванията.

Ходих при педиатъра и каза че изследванията са нормални.

Всъщност пуснах темата, защото левкоцити ми се видяха бая високи. Преди 4 месеца бяха даже 14,4 без видимо заболяване, сега ще чакам два три дена дано пак да няма нищо. Хемоглобина и съпътстващите му паказатели са малко под нормата, ама и при предходните две изследвания положението беше почти същото. За урината съвсем възможно е пробата да е замърсена ама то бе гонене цели три дена но все пак успях да взема.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 524
не се притеснявай за левкоцитите нашите на година  и половина бяха 16 и косур,сега на три са вече 12,7 така,че споко.ние ходих ме на детски хематолог и той каза,че до 3 години са 15 а от там зпочват да падат.

# 7
  • Мнения: 8 917
Тази табличка бях сложила скоро във форума - дано ти помогне Peace

http://members.tripod.com/~sotirmarchev/lab.htm

# 8
  • Мнения: 7 640
не се притеснявай за левкоцитите нашите на година  и половина бяха 16 и косур,сега на три са вече 12,7 така,че споко.ние ходих ме на детски хематолог и той каза,че до 3 години са 15 а от там зпочват да падат.
именно, стига сте се шашкали с тия левкоцити.

Общи условия

Активация на акаунт