нещо с малко кайма

  • 15 481
  • 19
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Понеже имам около 300 грама кайма и се чудя какво мога да направя с нея.Мислех си за лозови сърмички,но май нещо не ми се ядат  Thinking Ами това е.Чакам рецепти,че каймата вече се размразява Laughing

# 1
  • Мнения: 127
супа топчета
Сега се сетих и за спагети

# 2
  • Мнения: 9 107
или шницели - към тази каймата добавяш 2 средни настъргани картофа, 5-6л. брашно, 2 яйца лук и подправки и пържиш . /шницели има няколко вида тук
Или пък на в гювече със зеленчуци на малки кюфтенца.
Или пък бутерки с пълнеж кайма. Или пликчета с кори за баница, затваряш като пликче и пържиш. Ако ти се меси тесто - пелмени.
А може и пълнени чушки с кайма

# 3
  • Мнения: 641
Сещам се за пълнени тиквички,  пълнени чушки, спагети. Grinning Зависи за колко души ще готвиш, може и супа топчета Laughing.

# 4
  • Мнения: 9 107
Сещам се за пълнени тиквички, 

и пълнени патладжани и кошнички с кайма - ама наистина зависи колко човека ще ядете   chef

# 5
Омесваш каймата като за кюфтета, правиш тънки питки, в които обвиваш варени яйца и пържиш

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 257
За двама Grinning Аз и таткото

# 7
  • Мнения: 9 107
За двама Grinning Аз и таткото

е значи всичко от гореизреденото ще можеш да направиш.  Включително и пълнени кюфтета /зрази/

# 8
  • Мнения: 742
ако сте по манджите, ето ти рецепта от мен:
Майка ми я нарича "писюр кюфтета" Laughing

Задушаваш лук и домати като за яхния, после доливаш вода, подправки по твой вкус. Като поври, правиш топки от каймата/може да я омесиш с малко ориз/, валяш в брашно и пускаш във врящата яхния. Нарязваш един- два картофа на ситни кубчета и ги добавяш накрая.

Много е вкусно! А става за нула време.

# 9
  • Мнения: 696
Руло ''Стефани" с някаква гарнитура. Може да го направиш на отделни  порции и ще се се получи нещо като кюфтета с плънка.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 257
ellyst  рецептата ми звучи вкусно,а и мъжлето скоро ми искаше да му направя нещо като "яхнийка с кюфтенца" Joy така се изрази той.Ще взема да го пробвам Thinking

# 11
  • Мнения: 9 107
ellyst  рецептата ми звучи вкусно,а и мъжлето скоро ми искаше да му направя нещо като "яхнийка с кюфтенца" Joy така се изрази той.Ще взема да го пробвам Thinking

няма да съжаляваш. Много вкусна манджичка е.

# 12
  • Мнения: 1 117
шницелите от Morena  Laughing- те са с точно 300 гр. кайма

# 13
  • Мнения: 6 472
Аз правя едни много икономични и страшно вкусни шницели. За съжаление не съм ги правила от доста време, а ивинаги мерките са ми били малко на око, така че сега ще импровизирам:

200-300 грама кайма
1/2 л прясно мляко или 4-5 сухо мляко с малко вода (със сухо ме кефят повече)
3 яйца
брашно, до като стане кашообразна смес
1 връзка магданоз
сол и подправки

Загребва се от сместа с голяма лъжица и се пържи в сгорещено олио.

Сместа трябва да е с по- течна консистенция и да не може да се оформя на ръка. Като се сложи в тигана да се разлива и шницелите да стават плоски от самосебе си

# 14
  • Мнения: 127
Аз правя едни много икономични и страшно вкусни шницели.
.........
Много интересна ми стана тази рецепта, ще я пробвам. Мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт