Отговори
  • София
  • Мнения: 105
Незнам дали сте се интересували, но в момента масово затварят заведения за хранене, цехове, фурни, мандри, та дори и цели предприятия, които не отговарят на изискванията на ЕС и знаят, че след 01.01.2007г няма да могат да удовлетворят нормите на ЕС за производство на храни.
В това число попадат и детските кухни - замисляли ли сте се какво ще се случи с тези от тях  / било то общински или частни/', които не могат да покрият тези изисквания? Не стига, че те и сега не достигат, ами ако вземат и да затворят половината, съвсем вече незнам какво ще правим!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Ами какво може да стане - ще си готвим ние на децата. Митко не съм го записвала на детска кухня, аз си му готвя и не ми тежи. Не мисля, че е голяма философия да свариш една супа на детето. Освен това има всякакви готови пюрета по магазините.

# 2
  • София
  • Мнения: 105
Да, има готови пюрета, но само едното струва 3лв, ами супичката, десертчето...Пък и аз съм за прясно приготвената храна, но за съжаление не на всеки му се отдава готвенето, а още повече, когато става дума за децата ни.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много мразя да готвя, но през цялото време много успешно готвих на моите деца по книгата на Маряна Маринова и напр събирате се три майки едната днес ще готви супата другата второто, а третата десерта и менкате, а рецептите там са толкова вкусни, че и възрастните могат да намажат със здравословна храна.

# 4
  • Мнения: 46 488
По-добре така, отколкото да лежиш в болница с детето си и да се чудиш дали ще оживее, както се случи преди няколко месеца с майките от Враца.

# 5
  • София
  • Мнения: 105
По-добре така, отколкото да лежиш в болница с детето си и да се чудиш дали ще оживее, както се случи преди няколко месеца с майките от Враца.

Пропуснала съм - какво е станало във Враца?

# 6
  • Мнения: 46 488
Това открих в Интернет, а научих за случая от разказа на една майка от форума, която беше приета в болница с детето си, но Търсачката не ми го намира.

# 7
  • София
  • Мнения: 105
Прочетох го - ужас! Е там точно е проблема - "издадени са предписания" - какво означава това? Че нещо не е както трябва и е нужно да се оправи. Обаче след нова година като не е оправено и като хлопнат кепенците... И защо изобщо е нужно да се стига до застрашаването на детския живот , за да се издадат тези предписания?
Май по-добре който не отговаря на изискванията да го затворят, за да няма повече такива случаи.

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А в Центъра на София има хлебарница, която по което време да минеш виждаш как се разхождат хлебарките

# 9
  • Мнения: 1 425
Ами щом не отговарят на изискванията значи си направете сметка за какво става дума.Аз не виждам никакъв проблем в това,даже много добре правят.Така трябва да бъде,а що се отнася до готвенето...... е се нещо ще спретнете на децата. LaughingНикой не се родил научен да готви. Peace
Синът ми никога не съм го хранила с храна от кухня именно по тази причина.  bouquet

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво, страхотна новина.....най- накрая това трябваше да стане....стига сме яли боклуци......Знаете ли, че преди време от Олинеза, мисля, че беше...изнасяли кьополу за Канада...властите веднага го върнали, защото не отговаряло на нормите за безопасност.........

# 11
  • Мнения: 2 818
Ами какво... децата ще проядат по качествена храна. И в нашия квартал няколко майки са се събрали и всяка готви по 1-2 седмично.

# 12
  • Мнения: 197
Ами какво... децата ще проядат по качествена храна. И в нашия квартал няколко майки са се събрали и всяка готви по 1-2 седмично.
Много добра идея Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Много хубаво!!!Не печелят децата кой знае колко от яденето на сварен настърган лук, супа топчета с едно топче за цвят и нишестени кремове, пълни с "Е"-та Sick

# 14
  • Мнения: 9 901
преди около 4 години  в Русе също се натръшкаха над 40 деца в инфекциозното...

Общи условия

Активация на акаунт