втора бременност с RH-

  • 877
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Вчера бях на консултация с фамилния доктор.Тя ми каза че втората бременост с отрицателно RH е много рискова,таи като се образуват антитела ,които могат да предизвикат аборт.За това трябва да ми бият инжекция колкото си може по-рано.Днес бях на гинеколог,които само ми измери кръвното и ми назначи час за изследване на кръвта и видеозон след 3 седмици,като това ще ре4е ,че аз сте съм 12 г.седмица.Искам да знам кога трябва да ми поставят тази инжекция,за да се избегне евентуален аборт,тъи като доктора нищо не ми каза.И осте нещо, след първото ми раждане в болницата ми поставиха антиD гама глоболин.Благодаря ви предварително за отговорите..

# 1
  • Мнения: 7 716
Щом са ти сложили анти-д-гама глобулин при първото раждане, сега по всяка вероятност проблеми няма да има. Най-добре е да говориш с лекаря си, бъди настоятелна и разпитвай. По време на втората бременност се правят специфични изследвания.

# 2
Аз също съм с резус фактор "-". И при 2та ми аборта слагах Анти-Д-гамаглобулин.
При втората, докторът ме изпрати в МД за изследване на антителата, бяха отрицателни.
Лакарката там каза, че с всяка бременност рискът да се образуват антитела става все по-голям, така че като забременея, колкото се може по-рано да й се обадя и да ги изследвам.
Но не разбрах дали се слага анти-Д-гамаглобулин и кога...
Ако искаш се свържи с нея :
др. Стефанова
МД, отд. "Имунохематология и трансфузиолигия"
сл. тел 9172 445, моб. 0887 72 3420.
Успех и пиши какво са ти отговорили за инжекцията   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 019
a tatkoto kakav rezus faktor e

# 4
  • Мнения: 224
..мъжа ми е с RH + ..На 11 юли имам изследваниа на кравта  и на 17 имам час при гинеколог..тук е така,чака се много и няма частни кабинети..Аз затова питах,че това ми беше първото посещение на лекар тук,очаквах че тои триабва все пак да ми разясни някои неща...,но следващия път ще питам за всичко Wink

# 5
  • Мнения: 2 019
6том са ти били такава ингекциа при парвата бременност не се притесниаваи сега 6те триабва ниаколко пати да ти направиат изследване за антитела сигурна сам 4е вси4ко 6те е наред.тук в форумите има писано за това

# 6
  • Мнения: 89
Силно ме интересува  как се процедира в Канада при наличие на антитела при втора бременност, защото тук нищо не се прави преди 28 г.с., а и след това , ако  вече плода е увреден....Надявам се , дори и да нямаш антитела (стискам палци да е така)да попиташ как се процедира при наличието им.Скоро имах такъв проблем!Аз също имах бита инжекция след първата загуба на бебе, но антителата през втората ми бременност бяха с много висок титър- 1 :1000!

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 22:26 от krasi5

Общи условия

Активация на акаунт